Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet lavirozni szülőként...

Hogy lehet lavirozni szülőként,hogy nyugodt legyél vagy jó anya/apa?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy ha a gyerek igényei ki vannak elegitve akkor jó szülő valaki,de az azzal járó hogy folyton lesi mire van szüksége és körülugralja. Ugyanez a fegyelmezetten. Ha német mond a gyereknek akkor a gyerek énkép önértékelése sérül.


Ha viszont nem ugrik egyből h minden igényét kielégítése akkor nincs úgy készenlétben és nyugodtabb az élete.


Több fegyelmezessel vagy azzal hogy többször nemet mond nyugodtabb élére lesz de a gyerek úgy érzi bekirlatoztak



Nektek szokott e lenni olyan gondolat hogy nem vagytok jó anya valamivel kapcsolatban?


Van e bűntudat, zavar e ha már anya apa jobban csinálja?


Miben szeretnétek fejlődni?


2021. szept. 14. 13:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi de a télo sokszor átìrta,remélem érthető!
2021. szept. 14. 13:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell néha nemet mondani, és akkor az igények is egyensulyban maradnak.
2021. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem attól vagy jó szülő, hogy minden igényét kielégíted és nem állítasz korlátokat. Sőt.

Érezze, hogy korlátozzák, igen. Nem körülötte forog a világ. Egyrészt. Másrészt ezt honnan vetted, hogy ha nemet mondasz neki, sérül az énképe...?

Nem kell mindent kikövetelő önző kis csimpánzokat nevelni, mert mire felnő, nyakon fog verni téged is, hisz mindent szabad - se nemek, se korlát.

2021. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek a tobbiekkel. Mi az hogy serul az énképe ha nemet mondasz? A szülője vagy, viselkedj is úgy, aminek nagyon fontos része, hogy megtanítod beilleszkedni, aminek része a lemondás.
2021. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak igaza van. Mondjuk én azért árnyaltabban fogalmaznék. :)


Veszélyes játék mindent megadni a gyereknek, amit kér, követel magának. Még akkor sem szabad mindent, ha egyébként megvan rá a lehetőség. Persze először könnyebbnek tűnik, hogy "jól van, megkapod, akkor nyugi lesz", de ez később vissza fog ütni. Nem is kell vele addig várni, amíg felnő. Nekem a 4 éves lányom is visszaszólt, hogy "De igen, körülettem forog a világ.", "Neked az a dolgod, hogy velem foglalkozz.", "Utállak", "Nem baj, majd akkor anya megveszi." Na akkor éreztem, hogy itt nagyon-nagyon rossz irányba haladnak a dolgok, és csírájában el kell fojtani ezeket a próbálkozásokat, mert tényleg az lesz, amit 3-as mondott. Azóta van egy jó hosszú lista, hogy milyen beszólásokért, milyen rosszalkodásért jár büntetés és akkor rövidebb-hosszabb ideig nem kapja meg azt amit szeretne (legyen az egy játék vagy valami filléres apróság, amire éppen vágyik). Először szólok neki, hogy ugye tudod, hogy ezért büntetés jár, ja nem fejezed be és nem fogod megkapni X, Y-t, amit szeretnél. Van, hogy azt mondja, "a büntetést választom". :D Ja, és a szülőknek kb. minden apróságot meg kell egymással beszélni, mert simán kijátsza őket egymással szemben, ha egy kicsit nem figyelsz. Nem egyszerű játék, az biztos.


Jó szülőnek lenni pont nem a nyugalomról szól, hanem nagyon sok konfliktust fel kell vállalni a gyerekkel, megtanítani vele a határokat, amiket nem szabad átlépni, megtanítani neki, hogy nem körülötte forog a világ, nem mindig és minden úgy van, ahogy akarja. Egy pillanatig sem szabad elbizonytalanodni, még akkor sem, ha a gyerek hozzád vágja, hogy utál, megsértődik, magára vágja a szobaajtót és elvonul duzzogni. Világos, egyértelmű szabályok kellenek és azokat következetesen be kell tartani és tartatni, emellett jó példát is kell mutatni, olyat várjunk el tőle, amit magunktól is. És mi a nyugodtság titka? Nagy adag leszarom tabletta. :) Fejben el kell dönteni, hogy nincs idegeskedés, nem hagyod magad felbosszantani.

2021. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

röviden: ha mindent megadsz akkor ezt a jövőben is elvárja majd az élettől. Mindent most és azonnal akar kevés erőbefektetéssel.


Ha viszont elutasitó vagy vele akkor nyilván ez visszaüt és értéktelennek fogja gondolni magát.


Következetesnek kell lenni. Racionálisan felállitasz szabályokat és akkor sok mindent nem fogsz tudni elrontani.

Boltban ha veled van nem veszel meg minden cukros szemetet, nem jutalmazol édességgel.

De ezt azért nem kell túlgondolni. Szerintem érezni fogod mikor mit kell tenni.


Pszichológusok, pszichiáterek közt is van elég akiknek a gyerekei mentálisan sérültek lettek.:D

2021. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én például ezt úgy oldom meg, hogy nem olvasom unatkozó, gyermektelenek (alias coach-ok, vagy felettébb liberális "gondolkodású" bsc pszichológusok) nevelési tanácsadáiról kiadott könyveit, és akkor nem szenvedek olyan frusztrációktól, hogy sérülhet a gyerek énképe ha nemet mond neki valaki (jézusmária, ekkora baromságot). Így ráadásul megspórolom magamnak a kiadványonként párezer forintot, nem beszélve a drága időmről, amit ilyen hasznos irományok olvasására szánnék.

Őszintén szólva már ettől is sokkal nyugodtabb vagyok, és ráadásul nem kényeztetem rommá a gyereket az újhullámos nevelési elvekkel, aminek hatására megtanulja, hogy nem csak az ő igényei léteznek a világon, nem csak ő mondhat nemet valamire. Az alapvető fizikai szükségleteit meg az érzelmi igényeit nyilván igyekszik kielégíteni az ember, de ez nem majomszeretetben kellene hogy megnyilvánuljon.

2021. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó. Nagyon menő dolog ez a liberálisozás és bsc pszichológusozás de ilyet senki se mond.:) Maximum a te álomképedben van ilyen.
2021. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Mit, hogy liberális gondolkodás vagy, hogy bsc pszichológus? Ha senki nem mond ilyet, akkor én sem létezem. Na, ehhez is a gyakori kellett, hogy megtudjam.

Nézd, szerintem amire te gondolsz, mint menő dolog, az a libsizés, de ha elolvasod, rájössz, hogy itt nem erről van szó :) Nem akarom a szívemen viselni, ha te a liberális szót pejoratívnak érzed, függetlenül attól, hogy megértem. Sajnos a mai agyrémeknek (amilyen például ez a "nem szabad nemet mondani a gyereknek, mert sérül, meg különben is csak jogai vannak" típusú nevelési stílus) sok esetben semmi köze az eredeti liberalizmushoz.


A bsc pszichológus, pedig az az ember, aki eddig még csak a BSc, azaz alapképzést végezte el pszichológa szakon. Nyilván ők nem nevezik magukat bsc pszichológusnak, csak szimplán pszichológusnak, hiába vannak még messze attól, hogy értsenek is valamihez.

2021. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondja, hogy a gyerek sérül attól ha nemet mondasz neki. Komolyan, kár értetlenkedni.


Egy szülőnek tudni kell határokat felállítania és azon belül figyelembe venni a gyerek igényeit, ami túlmutat a boltban csoki kérésen.

2021. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!