Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért féltik mindentől a mai...

Miért féltik mindentől a mai gyerekeket a szüleik?23/L

Figyelt kérdés
Rossz nézni hogy mennyire nem engednek nekik semmit. Nehogy elessen,nehogy megfázzon,nehogy leégjen a napon,nehogy megharapja a kutya stb. Én 6-7 éves koromban egésznap a többi utcabeli gyerekkel játszottam. 7 évesen már simán elbicikliztem a kisboltba apuéknak cigiért meg piáért amikor építkeztek. Nagyszüleimhez is elbicikliztem egyedül és soha semmi bajom nem lett. Persze támadtak meg kóbor kutyák meg estem el meg összetörtem magam párszor de hát ez természetes. Volt hogy tata is elvitt a kocsmába és tök jól elbeszélgettem ott is mindenkivel. Vagy éppen a mami a piacra bevásárolni. Most meg szem elől nem lehet téveszteni a gyereket mert baja lesz. Sajnos ezt látom az ismerettségi/családi körömben hogy teljesen steril életet él minden gyerek. Nem lesznek ezekből életképtelen felnőttek? Én csomó olyan dolgot csináltam ami nélkül a gyerekkor unalmas lett volna. Disznóvágásnál is fogtam a malac farkát meg tartottam a tálat a vérnek, lehettem vagy 10 éves. Nagyon puhányak lesznek ezek a mai fiatalok szerintem.
2021. szept. 18. 13:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Mer az akkor volr, most meg most van. Ha nem tűnt volna fel, nagyot változott a világ. Én is úgy nőttem fel, mint te. A fiam viszont nem fog. Mert egymást érik az autók, mert többet megengednek maguknak az emberek, a fiatalok, a cgánygyerekek, mindenki. Minket viselkedni is megtanítottak még, újabban ez nem divat. Ha a gyerekemben bízom is, mint bennem bíztak anno, másban meg már egyáltalán nem. Nem ismer mindneki mindnekit már. Más lett a világ.
2021. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

Azért az is számít, hogy ki merre lakik. A kérdésből egyértelmű, hogy a kérdező falusi környezetben nőtt fel. Budapesten egy 7 éves gyereket nem lehet egyedül elengedni, hogy biciklizzen.

De az igaz, hogy sokan túlféltik a gyereket és önállótlan lesz. Hallottam olyat, akit még 13-14 éves korában is mindenhova fuvarozni kell.

2021. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%
Sajnálom, hogy a szüleid leszrták, hogy veled mi lesz, élsz-e, halsz-e. Van, akinek jobbak jutottak. A fiaim meg nem puhányak, hanem tanultak és intelligensek. És soha nem engednék veszélyeztetni a saját gyerekeiket sem.
2021. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%
7 évesnek nem is adnak a boltban cigit és piát.
2021. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Falun odaadták azt akkoriban, ne félj
2021. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%

"7 évesnek nem is adnak a boltban cigit és piát."


Ugyan, Karakószörcsögpusztaalsón, ahol a kérdező volt 7 éves, és van vagy 20 ház, persze, hogy adtak a Béluska kölykinek egy pár üveg sört... Felismerik, mert van 5 gyerek és abból is ő a legkoszosabb.

2021. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Régen vásárolhatott a kisgyerek cigit és piát is. 2012-től nem lehet kiszolgálni 18 év alattit, ha jól tudom.
2021. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%
Rosszul tudod. A Szomszédok 1998-ban ért véget és ez már ott is témavolr.
2021. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, én is így nőttem fel a nyolcvanas években. De most más világ van.

- Akkor nem volt ennyi autó.

- Akkor nem volt ennyi perverz (vagy nem tudtunk róla?)

- Azt sem tudtuk, mi az a szervkereskedő

- Még a munkakerülő is veszélyes elem volt, nemhogy mások. Hajléktalanok nem is voltak szerintem.

- Akkor tele voltak a játszóerek, de ma a gyerekek otthon gépeznek inkább.

2021. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Az lehet, hogy téma volt, de törvényi szabályozás 2012-ben volt.
2021. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!