Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért féltik mindentől a mai...

Miért féltik mindentől a mai gyerekeket a szüleik?23/L

Figyelt kérdés
Rossz nézni hogy mennyire nem engednek nekik semmit. Nehogy elessen,nehogy megfázzon,nehogy leégjen a napon,nehogy megharapja a kutya stb. Én 6-7 éves koromban egésznap a többi utcabeli gyerekkel játszottam. 7 évesen már simán elbicikliztem a kisboltba apuéknak cigiért meg piáért amikor építkeztek. Nagyszüleimhez is elbicikliztem egyedül és soha semmi bajom nem lett. Persze támadtak meg kóbor kutyák meg estem el meg összetörtem magam párszor de hát ez természetes. Volt hogy tata is elvitt a kocsmába és tök jól elbeszélgettem ott is mindenkivel. Vagy éppen a mami a piacra bevásárolni. Most meg szem elől nem lehet téveszteni a gyereket mert baja lesz. Sajnos ezt látom az ismerettségi/családi körömben hogy teljesen steril életet él minden gyerek. Nem lesznek ezekből életképtelen felnőttek? Én csomó olyan dolgot csináltam ami nélkül a gyerekkor unalmas lett volna. Disznóvágásnál is fogtam a malac farkát meg tartottam a tálat a vérnek, lehettem vagy 10 éves. Nagyon puhányak lesznek ezek a mai fiatalok szerintem.
2021. szept. 18. 13:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%
Akkoriban a gyerekeket a helyülön kezeöték, nem kisistenként, mint manapság.
2021. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

"Akkoriban a gyerekeket a helyülön kezeöték,"


Jah, a történetből is látszik, hogy valahol a kóbor kutya, lótifuti és a malac farka körül van a helye, ugye?

2021. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
72%
Én Budapesten nőttem fel és meglehetősen megváltozott a lakosság összetétele is. Régen nem kellett, még lányként sem, reakciókészen állni fényes nappal a villamoson/buszon, mert bármikor felszállhat egy olyan család vagy csoport, hogy onnantól tudod, hogy gyalog folytatod az utat, különben ok nélkül beléd baxnak egy pillangókést. Az éjszakáról nem is beszélve. Egy felnőtt nőnek sem javallott egyedül futni menni sötétedés után vagy kietlen környékre. De felnőtt férfi ismerőseim között is van nem egy, akiket bedrogoztak vagy leütöttek már és kiraboltak. Ez nem túlzás, nyiss meg nyugodtan hírportálokat. Egy kisgyereket már nem mernék csak úgy elküldeni egyedül. Nem azért, mert értelmi fogyatékos, és nem tudja megjegyezni az útvonalat. Hanem leordít róla, hogy célpont. Nekem meg nem fér bele, hogy széttépje egy pitbull, kirabolja a cigó vagy meg akarják erőszakolni. Ha neked ilyen kva mindegy is mi lesz a gyerekeiddel, én azért inkább elkísérem, amíg idősebb nem lesz.
2021. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%
22 igen. De inkább még lejjebb, most sem kismalacok vonyítják tele a környéket...
2021. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 qkker1 ***** válasza:
41%

"16, akkor módosították.'


Igen, akkor vették bele a törvénybe azt a bekezdést!

2021. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
38%
25, hány éves vagy?
2021. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 qkker1 ***** válasza:
37%
Elég sok ahhoz, hogy tudjam értelmezni, amit olvasok.
2021. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
65%
De vicces, nem is a fogy.védelmi törvényben szabályozták. De 99-ben. Akkor voltam 15. Előtte való évben még simán megvettem az apukámnak, utána személyi kellett. 2003-ban lettem egyetemista, végig minden alkalommal elkérték, mert jóval fiatalabbnak néztem ki. Kizárt, hogy 2012-ben került be ez a rész.
2021. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
41%

27, a megjegyzés csak annyit ír, hogy a 16/A pont mikor került be, de ez ha értenél hozzá, nem jelenti azt, hogy más paragrafus számmal ne lett volna benne vagy más törvényben a 18 éven aluliakra vonatkozó rész.

Lehetsz te bármennyi idős, ha nem voltál érintett és nem ez a szakmad, nem emlékezhetsz a pontos dátumra.

2008-ban majdnem 30 voltam, akkor már rég nem kértek tőlem személyit, viszont középiskolásként és egyetem alatt végig, ezért biztos. Emlékszem elsőévesként nem egyszer volt kellemetlen, amikor véletlenül nem vittem személyit a boltba.

2021. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
50%
Pacsi 28-as ;)
2021. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!