Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora összegben vásároltok...

Mekkora összegben vásároltok a testvéretek gyerekének ajándékot? (karácsony, születésnap, névnap, mikulás stb stb)

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Pont holnap megyünk a férjem tesójáékhoz. A 8 évesének van szülinapja. Egy társasjátékot kap, ami 8500 Ft volt.

Karácsonykor kevesebbért, mert 3 gyerek van. De nem is várják el illetve sokszor küldenek alternatívákat, miket szeretnének a gyerekek amik 5000-6000ből megvannak.

2021. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még csak egy babája van egy tesómnak, nekem meg egy se. Szóval ő a szemem fénye 🙂10ezer körül szokott, de néha (na jó, gyakran) ünnepek nélkül is kap, ha nem tudok ellenállni. Már más a helyzet, mert sajnos, nagyon külföldön lakik, így küldeni sehogy nem érné meg. Valószínűleg pénzzel tudok beszállni azokba, amit tesóm szeretne.
2021. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Másik oldalról tudok nyilatkozni, nálunk karácsony, névnap, szülinap általában 5000 Ft egy csokival. Unokatesóim sulis táborokra és hasonlókra gyűjtenek, másik oldalon pedig ruhákra, nagyobb játékokra, jó pár éve ez a megállapodás, ennek örülnek a legjobban. Persze mi is ugyan ezt kapjuk. Előttéről nem tudok nyilatkozni, de akkor is hasonló összeg lehetett.

Mikulás, Húsvét csak az egyik felével, mi általában egy előre összekészített csomagot kapunk, ehhez hasonlókat:

[link]

Mi pedig olyan csokikat válogatunk össze, amelyeket szeretnek. Kb 1000 Ft körül gyerekenként + fiúk kapnak valamennyit locsolásért.

2021. szept. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
10000Ft-ot szánunk minden rokon gyerekre. Saját lányunkra kb 2000Ft-ig. De játéktól függ.
2021. szept. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyok már (a legkisebb is elmúlt 18) a gyerekek a testvéreinknél, így a pénznek örülnek a legjobban. 10.000Ft-ot szoktak kapni minden alkalomra. (télapó, húsvét és gyereknap már csak 1-1 csoki)


A mi gyerekeinknek általában én szerzem be az ajándékot és a nagynénik fizetik. Ha olcsóbb, akkor a maradékot odaadják zsebpénznek, így ők is 10 körül kapnak.

2021. szept. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A tesóim gyerekei már nagyok, kamaszok és fiatal felnőtt is van köztük. Ők már leginkább a pénznek örülnek. 10.000.-/fő szoktak kapni minden alkalomra, mert állandóan gyűjtenek valamire. Illetve a felnőtt srác névnapra italt kap. De ha épp van valami ami bele fér a keretbe, akkor kapnak tárgyat.

Az én gyerekeim kicsik még, ők is kb 10.000.-/fő szoktak kapni a tesóimtól.

Mikulásra nem, akkor csak apróságot engedek.

2021. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
5-10ezer forint, de csak amelyik még középsulis, mert nagyon sokan vannak. :) A kisebbeknek ajándékot, a nagyobbaknak pénzt szoktunk adni. A legnagyobbak meg már a mi gyerekeinknek hoznak ajándékot. ;)
2021. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Névnapra semmit, teljesen irreleváns számunkra. Mikulásra egy viszonylag csekély összegű, cukormentes édességeket tartalmazó csomagot kap, Karácsonyra 5-10 ezer körül, születésnapra vagy hasonló mennyiséget, esetleg kicsit többet.
2021. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 ilyen gyerek van, a férjem unokaöccsei, nekem nincs testvérem. Most lesz az egyiknek szülinapja, olyan 8500 körül volt az ajándéka. Ennyiért veszünk kb. szülinapra és karácsonyra, olyan 10.000 körül, ahogy kijön. Névnapot nem tartjuk, Mikulásra meg valami édességet kapnak, nem nagy értékben.
2021. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én is 10 000 forintra gondoltam minimum, akkor nem kevés.

2021. szept. 19. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!