Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora az ideális korkülönbsé...

Mekkora az ideális korkülönbség,ha?

Figyelt kérdés
Hogy az anya idegei se készüljenek ki. Mondjuk az első baba nagyon többemberes volt. Segítség nincs, a házastársak egymásra számíthatnak,de a férfi egész nap dolgozik. De azért az sem lenne jó,ha túl nagy lenne a korkülönbség és szinte két egyke nőne fel.
ápr. 29. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Én megértem hogy vlk gyereket akar de mindenáron nem kell. Apukát nem is ismeri mert egész nap dolgozik. Valószínűleg kell de mégha az elsőnél kényszerből is jött miért kell második? Tekintve hogy még az anya sem bírja.
ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanilyen helyzetben mi 7 év korkülönbséggel vállaltunk második gyereket.
ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak a gyerekek személyiségén múlik, legalábbis ha mi ez miatt vártunk volna, sosem lett volna 2.

Nálunk 2,5 év van közöttük

ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen esetben sztem 4 év.
ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Nincs arra garancia, hogy jól ki fog jönni majd a két gyerek...
ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Meg csak 1 gyereknel tartok de o is tobb emberes. Ugy vagyok vele, hogy ketszer nem igen nyerjuk meg ezt a fele "lottot" es talan nyugisabb baba lesz a masodik.

Meg nincs tervben (a fiam csak 5 honapos) de szeretnek 3-4 even belul egy kistesot neki.

Van aki azt mondja minel kisebb a korkulonbseg, annal konnyebb lesz mivel csak egyszer kell vegig kuzkodni az egeszet es nagyjabol ugyan úgy lesz a napi rutin.

Szerintem meg kell egy kis regeneralodas is mindenkinek szoval 2-3 akar 4-5 ev az idealis.

ápr. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem mindegy, hogy 2 éves mellett baba vagy 4 éves mellett. Én 3at szültem kétévente, nagyon nehéz volt. Nem mondom, hogy megbántam, de mindig más szemmel néztem azokra, ahol megvolt a minimum 4 év. Nekik azért sokkal könnyebb, ha csak azt nézem, hogy oviba jár a nagy és napkozben tud a babával lenni. És írom mindezt úgy, hogy nem többemberesek a gyerekeim.☝️
ápr. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy erre lehet egységes választ adni.


Az én első fiam az a tipikus többemberes, rosszalvó, soha egy percre le nem ülő gyerek, de 2 éves volt, mikor született a testvére. Mert nem akartunk nagy korkülönbséget, és most látva őket, azt mondom, jól döntöttünk.


Igen, kivagyok néha. Vannak kemény napok, mikor sokat kiabálok. De a szomszédban 1 gyerek van, és annak az anyukának is vannak ilyen napjai, pedig az enyémhez képest nyugis a gyereke, a másik szomszédban meg 4 év korkülönbség van, mégis kiakad ott is anyuka.


Érted. Az anyukák többsége idegbeteg lesz időnként, akárhány gyerek van, akármekkora korkülönbséggel.

ápr. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
olyan 20 év
ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem 5 éves lesz a nagy mire a kicsi megszületik. Én nem bánom, hogy így alakúlt. A nagy már úgymond "önálló" sokmindenben, így többet tudok majd a kicsivel is foglalkozni és nem kell rohangálnom a nagy után.
ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!