Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más sem szívesen adná a férje...

Más sem szívesen adná a férje vezetéknevét a gyereknek?

Figyelt kérdés

Tamás a férjem vezetékneve.


Utálom ezt a nevet, akár keresztnév, akár vezetéknév formájában, pedig semmi gond nincs vele.

Házasságkötéskor nem vettem fel (egyébként az én vezetéknevem (Papp) sem tetszik jobban) a férjem nevét, de a babának nyilván ezt adnánk. De a kedvenc neveim sem illenek a Tamás vezetéknévhez (az enyémhez se) és egyre kevésbé tetszik a gondolat, hogy a gyerekemnek ez lesz a neve.

Volt még valaki igy, hogy nem szerette a férje vezetéknevét?


2021. szept. 30. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Én se vagyok oda érte,mondjuk az enyémmel se jártak volna jobban 😁
2021. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%
Amúgy meg mit tudsz csinálni? Ez van. Nem gáz szerintem egyáltalán...ismerek olyat akinek Puki a vezetékneve. Na az kellemetlenebb
2021. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Az ismerősöm apjának a vezetékneve Melegh. A lány neve Virág. Melegh Virág.

Lehet, hogy nem bepálinkázva kellett volna kitalálniuk.

2021. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Eszembe jutott még egy a gimiből, Havas Napsugár. Végül is jobb, mint a Melegh Napsugár.
2021. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem.

Ha te viszont nem akarod, akkor a házasságkötéskor kellett volna másképp nyilatkozni. (Ezt amúgy miért nem tettétek meg?)

A Tamás egyébként egy gyönyörű név, ha nekem fiam lenne, ezt kapná keresztnévnek :)

2021. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van Melegh meg Retkes meg hasonlóan gáz vezetéknevű ismerősöm, hát ezerszer inkább lennék Tamás :D Szerintem amúgy nem gáz de nyilván nem nekem kell, hogy tetszen, esetleg adjátok kötőjelesen pl Tamás-Papp és akkor a Papp után jön a keresztnév, talán több név illik ehhez.
2021. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Más opció nincs, mert az enyém még rondább mint az övé szerintem, két hosszú, nagyon ritka, külföldi hangzású vezetéknév, legalább az övé egy fokkal egyszerűbb mint az enyém.
2021. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én férjem vezetékneve is egy keresztnév, bár nekem nincs vele bajom, csak nem akartam felvenni, mert az én vezetéknevem egy sokkal jobban csengő nemesi név. Nálunk még az is szóba került, hogy férjem veszi fel az én nevem, mert neki is jobban tetszik, de elvetettük, mert nem akartuk, hogy utána ezen gúnyolódjanak az emberek, hogy papucs vagy ilyesmi. Pedig magától mondta, hogy jobb lenne. :D Viszont így követjük a hagyományokat, úgyhogy a gyerek az ő vezetéknevét kapja, egy ahhoz elég jól passzoló keresztnévvel.
2021. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Lehet vezetéknevet módosítani. Akár azt is megtehetitek, hogy találtok egy szimpatikusat és a férjed is, te is, a gyerek(ek) is azt viselitek a jövőben.

Egyik ismerősömnek volt nagyon csúnyán, bénán hangzó ukrán vezetékneve, de a csaj itt nőtt fel, anyja is magyar. 20 éves korában megváltoztatta egy jol csengő, magyar vezetéknévre.

2021. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Nincs semmi baj a Tamás névvel, szebb mint a Papp. Szerintem jobban jár a gyereketek ezzel a vezetéknévvel, mint egy olyannal, ami tényleg gáz. A Tamás-Papp egy használható gondolat, bár nem tudom rajtad mennyire segít, hiszen akkor már két általad rondának ítélt vezetékneve is lesz a gyereknek, de lehet hogy jobban mennek hozzá tényleg a nektek tetsző keresztnevek. (Nem tudom elképzelni, hogy milyen nevek lehetnek azok, amik nem mennek a Tamáshoz. Számomra eléggé semlegesen hangzó vezetéknév.)

Mindenesetre a gyerek tuti nem fogja rosszul érezni magát a vezetékneve miatt, ha csak te nem neveled bele.

Az én férjem vezetékneve sem a legszebben csengő a világon, elég tucat vezetéknév, de legalább sok keresztnévvel passzol :) És mégis csak ez a neve, nem akarom még csak véletlenül sem, hogy azt érezze problémám van vele.

2021. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!