Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a Katalin nevet a...

Adnátok a Katalin nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan neveket, ami hasonlít erre a névre?
2021. szept. 30. 15:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
38%
Én a Katalin nevet adtam a lányomnak második névként.
2021. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem jó bevált, klasszikus neveket adni, különösen most, amikor mindenki valami idegen vagy tegnap még nem is létezett nevet próbál adni és lesz egy osztályban 3-4 ugyanabból vagy a nevéből megmondják, mikor született, mert akkor volt az sláger. Mi 2. névnek adtuk a Máriát, de Katalint elsőnek is adnék. Katát azért nem, mert gyakoribb és kötöttebb név.
2021. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

A válaszok alapján nem csodálom, hogy rengeteg neves kérdés veszekedésbe torkollik.

Egy másik kérdésnél írta valaki ahol megemlítettem ezt a kérdést, hogy ez a kategória tele van maradi, idős világvégi anyukákkal, akiknek nem csoda, hogy az agyonhasznált, régi, unalmas nevek tetszenek. Igaza volt

2021. dec. 5. 05:21
 24/29 anonim ***** válasza:
35%

Ez sajnos teljesen szubjektív, hogy mi éppen a maradi. Pl. jelenleg középkori neveket is divat adni, pl. Johanna. A Katalinnal - pályafutását tekintve - egy szinten van az Anna, Judit, Krisztina stb. is, mégis, őket adják, a Katalin meg maradi? :D

Szerintem a névadás sokkal inkább mutatja a szülő érzelmi intelligenciàjàt, mint életkorát. Bele tudja-e élni magát a felnövekvő gyermeke bőrébe, milyen lesz, ha minden második gyereket ugyanúgy hívnak vagy állandóan betűznie kell a nevét, illetve hogy senki se képes azt elsőre megjegyezni. Nekem pl. ilyen nevem van, mindig elájulnak az emberek, hogy milyen szép és különleges, fél perc múlva meg nem emlékeznek rá, de még akik már meg is tanulták, rengetegszer botlik a nyelvük és szólítanak hasonló hangzású, de ismertebb neveken.

A Katalin pont kiküszöböli ezeket a problémákat, méghozzá úgy, hogy megmarad ritka névnek, tehát húsz év múlva a Katalin lesz különleges, ritka a sok Hanna és Zoé között.

Azonban az 5:21-es kommentedből kivillanó előítéletességed és indulatod sajnos nem igazán tetszetős - finoman szólva.

2021. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Én nem ilyen végletekre gondoltam.

Van átmenet az Erzsébet és a te neved között, ami nem feltétlenül a Katalin.

Elsősorban abból indultam ki, hogy itt a legtöbb nevet fikázzák, és akinek a modern nevek tetszenek, az már egyből cigány, meg nem gondol a gyerek jövőjére.

Minden szülő tudja, hogy egy kisgyereknek nevet adni valóban nagy és komoly dolog, hiszen egy életen keresztül elkíséri, ezzel a névvel kell együtt élnie, de ha nekem a modern és különlegesebb hangzású nevek tetszenek, akkor miért ne adjak neki olyat mint pl Polett, Hella, Leona? Inkább hívjam olyan néven, amitől kire kimondom belehalok az unalomba (pl Katalin)?

Én imádom, amikor látok egy különleges, ritka nevet, olyan jó rácsodálkozni, ízlelgetni. Az én háziorvosom neve Fehér Amaryllis. Köszöni szépen, tud élni ezzel a névvel, ezzel szemben az itt lévő, (igenis begyöpösödött, akár megsértődsz akár nem) válaszolók ha ilyen nevet említesz, már megforgatnak a vasvillán, meg fel is gyújtanak kétszer.

Nekem személy szerint nem tetszik sem az Anna sem a Bella név, viszont az Annabella az egyik kedvenc nevem, imádom az ilyen cukormázas neveket, és inkább ezt adom, mint egy olyat ami nem tetszik, csak azért, hogy ne legyen belőle problémája.

2021. dec. 5. 17:19
 26/29 anonim ***** válasza:
31%

Ezekkel csak az a baj, hogy se nem ritkák, se nem különlegesek. Amaryllis így, ebben a formában nem anyakönyveztethető, úgyhogy nem elemezném.

Az Annabella névvel nincs semmi baj, csak nekem az évben pl született egy ilyen nevű baba baráti körben, plusz egy Anabell, plusz egy Annaróza. Ez konkrétan egy trend lett, hogy az Anna nevet odateszik odateszik egy másik név mellé, és így adják.

A Hella, Leóna, Polett neveket is csomószor olvasom itt, hogy adni akarják. Ezekkel sincs baj (mondjuk a Polett szerintem olyan hangzású, mint amikor a kaka csobban a wc-ben), de okés nevek, nem szokták őket lehordani. Ez inkább az extrémebb nevekre jellemző, pl Sánel, Afrodité, Kandida. Azért ezekről had mondjuk már ki, hogy borzalmasak. És ne higgyük, hogy a modern nevek ritkák és különlegesek, mert nem azok, sőt. Manapság mindenki ilyeneket ad, uncsi. Ellenben egy hagyományos névre felkapja az ember a fejét, mert ma már senki nem adja őket. Úgyhogy ha kisbabákról beszélünk, a Katalin ezerszer karakteresebb, mint az Annabella. Nincs baj a mai divatnevekkel, csak röhejes azt hinni, hogy különlegesek. Nem azok.

2021. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
27%

Igen, ez a baj, hogy sokan adják. Pl. nekem a Lili bejött, az èn korosztályomban egy Lilit ismerek. De amikor megláttam, hogy jelenleg benne van az első tízben, hát fájdalom, de ment a kukába. Külföldi nevet adni azért necces, mert a mai mobilitás mellett a gyereked valószínűleg ugyanolyan otthonosan fog mozogni nemzetközi téren, mint hazain és máris tucatneve van, de legalább fonetikusan leírva, hogy mégse értse meg a világ. :D

Tehát végtére is ugyanazt akarjuk, hogy a gyereknek legyen valami különleges neve. Mindkét tábor ezt akarja, csak aki slágernevet ad, annak ez nem jött össze… :D

Viszont Te - lepontozó társaidhoz hasonlóan - szerintem sértésnek, a döntésed megkérdőjelezésének veszed azt a tényt, hogy van, aki máshogy választ nevet. Ezen kéne dolgozni, mert nem teszi a világot egy barátságos hellyé, ha mindent támadásnak veszel. Egy ilyen kérdés akár szélesíthetné a látókörödet, ha őszinte kíváncsiság hajtana, nem az előítéleteid és indulataid a képzelt ellenség felé. Megismerhetnél belőle más szempontokat és elfogadhatnád, hogy vannak ilyenek… különben hogy várod hogy a te szempontjaidat is elfogadják? Valószínűleg a Katalinnal szembeni ellenszenved is valami rossz tapasztalatban gyökerező előítéletességnek köszönhető. Talán ismertél valami szürke egeret ilyen névvel.

2021. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem, semmi szép nincs benne, ráadásul öreges.

Az erős "T" elrontja az egész nevet.


A Kalinka Malinka zene jut eszembe róla. Ha meghallok egy Katalint, mindig felcseng a fejemben hogy kakalin, kakalin 😂

2021. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
23%

Az előítéleteid megmutatják, mennyire nem ismered a társadalmat, ahol élsz, ha azt gondolod, életkorral van összefüggésben a névadás. Vannak pedig olyan szubkultúrák, ahol teljesen normális jelenség, hogy kevésbé vannak a pillanatnyi divat hatása alatt. Pl. hagyományőrzőbb vallások hívei.

Egyes protestáns felekezetekben előszeretettel adnak bibliai vagy régi magyar neveket. Zsidó hagyományok ápolói sok ószövetségi nevet anyakönyveztetnek.

Iskolázottsággal is mutat ez némi összefüggést, sokadik generációs értelmiségi családoknál is jellemzőbb, hogy nem mennek az árral. Ma már boldog-boldogtalan lediplomázik anélkül, hogy akár helyesen írni megtanulna, korábban viszont komoly kulturális háttérrel járt ez együtt, jellemző életvitellel, világszemlélettel, igényszinttel, amit a család adott át, nem az egyetem. (Lehet, hogy a Te szüleid már pont szereztek valamilyen felsőfokú végzettséget, de hogy az ő szüleik nem, az meglehetősen valószínű, ha felvállaltál egy ilyen kérdést…)

Ezeken kívül még a ma is élő, csak épp az átlagember előtt eléggé rejtve maradó 21. századi arisztokrácia képviselői is gyakrabban döntenek olyan nevek mellett, melyek már kiállták az idők próbáját.

2022. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!