Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mióta a megszül...

Mit tegyek, ha mióta a megszületett a gyerek, azóta nem tudok a barátaimmal normálisan lenni, és úgy érzem, hogy sehogy se jó?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a gyerekem, azóta a mindennapi találkozás helyett heti egyszer megyünk el pár órára valahova (ruhát venni, kávézni, vagy csak felmegyünk a másikhoz beszélgetni.

4 hónapja, amióta megszületett a gyerek, azóta nem tudok velük lenni. Nem tudok hozzászólni a témához, nem tudok nevetni úgy a vicceiken, mint régen. Nem tudok mit hozzátenni a beszélgetéshez, mert nem történik semmi. Még írásban se tudok velük annyit kommunikálni, mert ha megkérdeznek valamit, arra csak 1-2 szavas választ tudok tolni, mert tényleg unalmas és monoton az életem, amióta itthon vagyok. Ha elmegyünk valahova, ülök, mint egy kuka.


Viszont az anyukákkal se tudok mit kezdeni, mert ha én elmegyek valahova, akkor nem a szoptatási meg szülési történeteket akarom hallgatni, meg hogy kinek hány kilóval van lemaradva a gyereke.


És olyan idiótának érzem magam, hogy semmi se jó, senkivel se tudok meglenni, viszont a magányosságtól kicsit depresszív leszek.

Viszont amit észrevettem, hogy amikor a barátnőim elmondják a problémájukat, akkor azt én szeretem hallgatni. Inkább jó hallgatóság lettem. Az utóbbi időben frusztrál, hogy nem tudok mit mondani.


2021. okt. 1. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Ez az elfogadott normál élet egy szült nő számára magyarorszagon, ez van.

2 hónap múlva visszamehetsz dolgozni VAGY ha azt hiszed a bölcsőde az ördögtől való apuka is otthon maradhat, de fogadni mernék hogy nem vállalná be🥴

2021. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez ilyen sajnos. Más élethelyzetbe kerültetek, más témák kerültek már előtérbe nálad, mint náluk. Talán lesz olyan köztük idővel, aki ha szintén anya lesz is, tud majd másról beszélni, mint a gyerekről (én is nehezen viselem az ilyeneket). Egyébként kapcsolódjatok ki többször, járjatok el otthonról gyakrabban babástól, ne savanyodjatok be csak azért mert gyereketek lett. :)
2021. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Jobb lesz később. Én is így voltam bár én mindig találtam témát a barátokkal is, nem csak a mindennapi történések vannak - én már azt is ujsagoltam ha valami izgalmasat olvastam a neten :)
2021. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem. Heti egy tali miért nem elég? Gyerektelen barátoknak is elég szokott lenni.
2021. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért, ti mindig csak azt beszélitek meg, ami történik? Nincsenek általánosabb témáitok? Politika, bármi?

Ezenkívül heti 1 találkozó megvan és képes vagy itt rinyálni...?

2021. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mit rinyálok? Nem a találkozók számával van a bajom. Hanem hogy ülök, mint egy kuka.
2021. okt. 1. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem miért.

Én is összeülök a barátnőmmel kávézni. Kb az első 10 perc, amit gyerek témával töltünk.

Bárkivel találkozok az utcán megkérdik, hogy vagyunk, aztán másról beszélünk.

Én annak is örülök, hogy egy pár hetes babával is eltudok menni ide-oda.

Ha csak hallgatnom kéne a többieket sem érdekelne, csak kimozdulhassak kicsit.

Élvezd ki. Nagyon szerencsés vagy.

Mik azok a témák, amihez nem tudsz hozzá szólni?

2021. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem más felnőttek sem találkoznak naponta, max ha együtt dolgoznak. Szóval én nem igazán értem, mi az, amiről te lemaradsz, ha minden héten találkoztok. Nálunk a társaságban ötből kettőnek van gyereke, de a gyerektelenek sem érnek rá minden nap találkozni. Örülünk, ha van havonta egy alkalom, ami mindenkinek jó.

Beszélgetni meg nem csak arról lehet, hogy előző nap, vagy azelőtt ki mit csinált, nem hiszem el, hogy másról nem szoktatok beszélgetni.

2021. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Heti egy tali..pff…gyermektelen huszonévesként is jobbe setben kijut 2 havonta egy baráti találkozó :D. Aki közben anya lett, sz*rik rám, egy ideig eröltettem, de elfáradtam..a többiek meg a karriernek, párkapcsolatnak élnek, illetve ott a távolság is, mindenki más városban, meg országban. Hiába lenne igényem párkapcsolat mellett is barátokra is, valahogy nem jön össze. Szerintem örülj neki, hogy neked kijut ennyi találkozó, szerintem átmenetileg nehéz de majd jönnek a témák maguktól. Ha adhatok tanácsot, ne koptasd le a gyermektelen barátokat, mert egyrészt ez hamarosan változhat, akkor pedig jól jönne ha ott vagytok egymásnak, illetve ők sem fognak már keresni ha te folyton visszakozol.
2021. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4%
Már 4 hó után? Minek kellett a gyerek?
2022. ápr. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!