Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire menne el, ha az...

Mennyire menne el, ha az alábbi facebook bejegyzéssel közölném, hogy megszületett a lányom?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok így Ézsaiás könyvéből idézném a következőt:


"Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk." írja Ézsaiás próféta könyve - Igazából kislányunk született, de nagyon szeretjük, és nagyon örülünk neki. Megszületett X.Y éééé.hh.nn-én óó:pp-kor x kg-mal, y cm-rel. A baba, és az anyuka is jól vannak, egészségesek.


Ez jó poén, vagy erőltetett? Lehet a gyereknek, vagy akár pár keresztény embernek, akár másoknak is lehet ez bántó?


Jelenleg nagyon messze vagyok tőle, hogy kislányom szülessen még az anyukáját se ismerem, de most az üresebb idejeimben eszembejutott ez a kis szerintem aranyos üzenet, és megkérdezem mi a vélemény róla.



2020. ápr. 22. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas. Se nem vicces, se nem aranyos, se nem vallásos.


Egy valóban keresztény meg nem akarna ebből viccet csinálni.

2020. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem poén hanem egy gagyi baromság. Ha már posztolni akarsz akkor azt tedd idétlenkedés nélkül.
2020. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban borzalmas
2020. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azért kérdezem meg, mert tudom, hogy furcsa humorom van, és nem élesben akartam volna ezt kipróbálni. Még annyit a sztorihoz, hogy volt egy nagyon kedves lelkész ismerősöm, aki erről a Bibliai szakaszról prédikált éppen a lánya születése után, egy idős néni megkérdezte tőle, hogy de Tisztelendő nem lánya született? A lelkész meg csak mosolygott rajta, és tetszett is neki, és valami ilyesmit mondott a néninek, amit én leírtam. Tehát van olyan keresztény akinél elmegy. De ez látom az erőltetett humor kategória
2020. ápr. 22. 23:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallod,szerintem hatalmas poén,fel is léphetnél vele
2020. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Sztem senkit nem érdekel az ismerőseid között a vallásod, sem Ézsiás könyve. Ha nagyon őszinte akarnék lenni az ismerőseid döntő többsége azt is lesz*rja, hogy gyereked született, aki nem, az nyilván ápol veled olyan viszonyt, hogy tud róla. De ha mindenáron ki akarod rakni a gólyahírt, a vallásodat ne keverd bele, nem is illik az alkalomhoz, sem a facebookhoz, plusz full magánügy a vallás.
2020. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát nekem az a része nem tetszik, hogy DE nagyon szeretjük. Ugye annak ellenére, hogy lány. Szerintem ez nagyon nem illendő. Elég hosszú az a Biblia csak találsz benne jobb idézetet. Ezt tartsd meg arra az esetre ha tényleg fiad születik.
2020. ápr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Uhh...

Egyáltalàn miért kell kirakni fbre hogy lett egy kölyköd? Hidd el, senkit nem érdekel...

2020. ápr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mi a furább:

-az, hogy ki akarod írni facebookra, hogy gyereked született

-az idézet

-vagy az, hogy még asszony sincs, nemhogy gyerek, de ilyeneken gondolkozol..

2020. ápr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem, hogy ha egy iszlám vallású ember kirakja Allah-nak megköszönve a gyermeke születését, akkor egy keresztény ember a keresztény Magyarországon miért ne rakhatná ki. Én örülök minden ismerősömnek akiknek babájuk születik. Sokakkal nem tartom a kapcsolatot vagy egyáltalán nem is voltunk túl közeli kapcsolatban, de mindig gratulálni szoktam, hiszen a gyermek születése egy csoda.

A kiírással nincs baj, viszont a "Igazából kislányunk született, de nagyon szeretjük, és nagyon örülünk neki." mondat nem kell bele. Helyette valami ilyesmit "mi is meg lettünk áldva egy gyermekkel. Kislányunk x-én születet..."

2020. ápr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!