Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért is vagyok rohadék,...

Miért is vagyok rohadék, amikor előhozom a véleményemet?

Figyelt kérdés

Mindig elmondom, hogy a gyerekvállalást anyagi helyzethez, és mentális szűréshez kötném. Erre mindig anyámba küldenek a nők.


Pedig.: [link]



2021. okt. 2. 14:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igazad van. Egy IQ és EQ teszt sem ártana.
2021. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
37%
IQ teszt lenne a minimum.
2021. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Hát.

IQ-teszt: lehet valakinek 160 az IQ-ja és mellette rossz ember/szülő, lehet okos a matekban, de közben meg alkoholista vagy összeveri a gyerekét és lehet valki 90-es IQ-jú és csodás szülő. IQ+EQ valamivel érthetőbb.


Anyagi helyzet: ezzel meg csak amiatt nem értek egyet, mert annyira törékeny, lehet valaki ma jó helyzetben van, biztos munkával, de történik valami és nincstelenné válik.


Ilyen alapon brutálisan szubjektív lenne a végén, hogy kinek lehet/nem lehet gyereke és miért.

2021. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok autinak is magas az IQ-ja, mégse biztos, hogy alkalmas lenne szülőnek. Szóval ha nem olyan alacsony, hogy értelmi fogyatékos valaki, akkor ez nem oszt, nem szoroz. Ha nincs kirívó dolog, akkor nem lehet kiszűrni, hgy ki milyen szülő lesz. Az anyagi helyzetet pedig most is nézik, de csak súlyos esetekben tudnak lépni. Amúgy pedig, hogyan kiviteleznéd, elköttetnéd őket vagy mégis mit csinálnál?
2021. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Arra nem gondoltál, hogy a stílusod, az ahogyan előadod magad, és a mindenki más véleményét felülíró egyetlen igazságod a probléma? Alaptényként kezelsz általad felállított ideákat, amelyek nem életszerűek a legnagyobb társadalmi és szociális rétegben.

Egyébként IQ-EQ kérdést már más is jól összefoglalta, milyen kérdéses pontok lehetnek azon a téren.

Finomíts a stílusodon, és ne hidd, hogy csak neked lehet igazad. Akkor nem leszel annyira ellenszenves.

2021. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

Nincs valódi EQ teszt.

Az IQ teszt azért működhet mert nem mindenki tudja minden kértésre a választ, az eq tesztnél ezek a válaszok vagy egyértelműek, vagy az értékelésük szubjektív.


Kérdező, amit te mondasz az jogfosztás, de az az anyagimszint ahol már nem lehet egy gyereket eltartani,,már most is jogi szabályozás alatt van. Bizonyos életkörülmény alatt az állam megvonhatja a szülők gyámhoz való jogát.

2021. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%
Természetes dolog, hogy elküldenek az anyádba. Szép is lenne, ha már azt is szabályozni akarnák, hogy ki szülhet gyereket. Tudod, azért az emberek nagy része nem beteg mentálisan. Nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy szociopaták, pedofilok, stb élnek köztünk, úgy, hogy esetleg már voltak is pár évet börtönben, mert az biztosan megoldja a problémát... Te meg elvennéd a gyermekvallalás lehetőségét olyan emberektől, akik nem felelnek meg az általad kitalált szubjektív feltételeknek. Az anyagi helyzet is többször változhat egy ember élete során, és a pszichés állapota is, attól függően, hogy épp milyen hatások érik. Aki ilyen alapokon be akarná határolni más emberek életét, az szerintem inkább ne firtassa ezt a mentális szűrés dolgot.
2021. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

7.-re.


Nincs 100%-os szűrés. Ez igaz. De még mindig jobb, hogy egy szűrőn felakad 10-ből 1, mintsem 0.

Az anyagiak pedig, nos pontosan tudod, hogy egy mérnök, orvos, IT-s, pilóta,..., SOKKAL nagyobb eséllyel fog leélni egy biztos egzisztenciális hátterű életet, mint egy lakatos, lagzis zenész,...

2021. okt. 2. 16:01
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jutott egy történet a facebookos "Örökbefogadás." csoportból, ahol egy édesanya mesélte, hogy a férje gyökeresen megváltozott miután megkapták a kisfiukat. Folyton lelépett, nem foglalkozott a gyerekkel, kérte, hogy vonják vissza az örökbefogadást. Egyszer el is csattant egy pofon (az apa pofozta meg a gyereket), ezután döntött úgy az anyuka, hogy felbontja a házasságot.

Tudod mi előzte meg mindezt? Pszichológia vizsgálat (több fordulós elbeszélgetés, pszichológiai tesztek), számtalan bemutatkozás, beszélgetés a Tegyesznél, majd az ügyintézőnél.


Mégsem sikerült kiszűrni, hogy a háta közepére sem kívánja a gyereket, alkalmasnak nyilvánították őket.


Mindemellett gyakran olvasom (ugyanebben a csoportban), hogy a pszichológus is csak a könyvből diagnosztizál, nem minden szakember jó emberismerő.


Úgy gondolom, hogy maga az ember, az ember személyisége több, mint egy IQ vagy EQ teszt. Az én IQ szintemet sosem mérték, bár tudom hogy elég alacsony lehet, van annyi önismeretem.

Mégis tisztességesen felneveltem egy kiegyensúlyozott, egészségen lelkű gyereket, holott biztos vagyok benne, hogy az általad írt szűrőn nem mentem volna át.

2021. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

"Az anyagiak pedig, nos pontosan tudod, hogy egy mérnök, orvos, IT-s, pilóta,..., SOKKAL nagyobb eséllyel fog leélni egy biztos egzisztenciális hátterű életet, mint egy lakatos, lagzis zenész"


Nem sokat tudsz az életről... Tudod, mennyit keres egy orvos (pl egy 10 éve praktizáló háziorvos)? És hogy mennyit keres például egy festő maszekban? A családunk barátja már csak jövő nyárra tudott időpontot adni, annyi a munkája, ráadásul drágán dolgozik, mivel minőségi munkát végez.

Személy szerint én inkább lennék egy festő gyereke...

2021. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!