Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lányommal...

Mit tegyek, ha a lányommal nem foglalkozik az apja?

Figyelt kérdés

8 éves a lányunk, 3 éves volt, amikor eldöntöttük az apjával, hogy külön utakon folytatjuk tovább.

Nagyon jó apa volt mindig is, kelt hozzá, vitte orvoshoz, altatta, etette, fürdette, amikor nagyobb volt, hozta-vitte óvodába, iskolába, tanult vele, stb. Mindennap jött hozzánk, vagy messengeren beszéltünk, hétvégéken a gyerek ott volt nála.

Aztán lett új barátnője, a gyerek jól fogadta, én is elfogadtam, nagyon jóba lettek a mostohaanyjával. A mostohaanyja terhes lett, és amikor kiderült, hogy fiú, akkor a mindennapos találkozás, telefonhívás elmaradt, és sokszor a hétvégi ottalvás is elmaradt. Egyre kevesebbszer kereste, mindig mi hívtuk fel. Aztán amikor megszületett a trónörökös, onnantól kezdve csak ő létezett. Eleinte még nagy naívan azt gondoltam, hogy a lányom féltékeny a kistesójára, de nem. Amikor ott vagyok, akkor is sokszor úgy viselkednek, mintha mi ott sem lennénk. Beszéltem az apjával, azt mondta, hogy oda fog figyelni a lányunkra is, de ez mindig annyiban maradt.


És nyilván, nem várom el, hogy a szabadideje 80%-át a lányunknak szentelje, mert neki már nem egy gyereke van, de nehogy már ne legyen 5 perce hetekig, hogy megkérdezze, hogy van a gyereke. Én nem vagyok féltékeny az élettársára, sem a gyerekem testvérére, de ez már túlzás, hogy ennyire kiszorítják mindenből, mert jaj, most nem alkalmas, hogy bent aludj, de fél óra múlva teszik ki facebookra a kisfiúval a családi képeket, hogy voltak sétálni. A lányom is ki van ettől, mondta is az apjának, de ő lerázta annyival, hogy csak féltékeny.


2021. okt. 9. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nem tudsz mit tenni, sok ilyen féreg van. Ne hozd szóba többé, szervezzetek kettesben programokat a kislánnyal, az apját pedig ne keressétek, majd jelentkezik ha akar valamit.
2021. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Ne keressétek. Ne fusson a kislány az apja után, aki ilyen vele, kihatással lehet a lányod későbbi kapcsolataira. Ha értelmes az apja, akkor ebből rájön, hogy valamit rosszul csinált, ha nem akkor nem fog megváltozni később sem.
2021. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
15%

Ezen nincs mit ragozni, sajnos ez ilyen. Új családja van és fontosabb neki.

Szomorú kimondani, de érthető módon.

2021. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy èrthetô módon??

Hogy az ex màr nem èrdekes vagy a volt felesèg az èrthetô igen, de a gyereke az mindig a gyereke marad akàr mennyi születik mèg utàna.

Vagy milyen szeretet volt az ami megszünik a gyereke felè csak mert született egy màsik..... pff

2021. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, igazad van teljesen, de én is sok ilyet láttam, hogy a szerető gondoskodó apukaból elpárolgott a szeretet, amikor lett új….
2021. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fúj, hogy lehet úgy beszélni emberekről, pláne gyerekekről, hogy régi meg új? Talán idősebb meg fiatalabb, esetleg nagyobb, kisebb.

Amúgy meg mert lett egy "új", attól még a "régivel" is ugyanúgy kell foglalkozni!

2021. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!