Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az, hogy az...

Mennyire gyakori az, hogy az újszülött babák kötőjelesen megkapják mindkét szülő vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Persze az, hogy szimplán a férfi vezetéknevét kapják meg gyakoribb, de kiváncsi vagyok mennyire elterjedt a kötőjeles módszer.

Gyakoribb lett mostanában? Van erről valamilyen statisztika?



2021. okt. 15. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van-e statisztika, én egy ilyen családot ismerek azok között, ahol mostanában gyerek is született. Ott is inkább azért választották ezt a megoldást, mert önmagában az apa vezetékneve nagyon tucat (meg rövid is), és az anyáé kvázi feldobja kicsit.

Nálunk is elég tucat az apa vezetékneve, de ha hozzádobnánk az enyémet, akkor csóri gyereknek 5 km hosszú neve lenne :)

2021. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Kb. 10 éve biztos divat, a gyerekeim osztályában, ismerősök közötti statisztika alapján olyan 10-ből 2 gyerekre saccolok 🙂 Szóval mindenképp megszokott, nem újdonság.
2021. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem annyira elterjedt még, de szerintem nem is lenne szerencsés, mert a kövektező generációknak konkréten ki lesz lőve ez a lehetőség. Négyszeresen összetett, kötőjeles nevet senki se akar majd viselni.
2021. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a 30 évem alatt csak egyszer találkoztam vele. Nem gondolom furcsànak, inkàbb az amit a 3-as is ír. Plusz a két keresztnevet is mindenki utálja akinek van, szerintem a két vezetéknév is hasonló szitu lehet.
2021. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
15 fős a kisfiam ovis csoportja. 4 gyereknek kötőjeles a vezetékneve. 2 ebből testvér és ketten pedig külföldi apukájuk + magyar anyukájuk vezetéknevét kapták meg kötöjelesen.
2021. okt. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyre gyakoribb.

Harmadik: a jelenlegi jogszabályok két tagúnál hosszabb kötőjeles vezetéknevet nem engedélyeznek. Ismerős csajszi ment férjhez dupla nevű pasihoz, választhatott, hogy az első vagy a második vezetéknevét csatolja a sajátja elé. Máshogy csak akkor lehetett volna, ha felveszi azt a kettőt és a sajátját eldobja, vagy ha X-Yné lett volna.

2021. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6, ezért mondom, hogy ki lesz lőve nekik a kötőjeles lehetőség.
2021. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2021. okt. 15. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kettő ilyet ismerek összesen. '92-es születésű vagyok
2021. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

14 éves a nagyobbik fiam, neki kotojeles, bölcsiben a csoportjában volt rajta kívül még három ilyen nevű gyerek, oviban a csoportban csak ő, suliban az osztályában ketten vannak kötőjelesek.

A kisebbikem ovis, náluk nincs ilyen nevű gyerek (most egy kisvárosban lakunk, itt úgy látom, nem divat, munkám során sok helyi gyerekkel kerülök kapcsolatba, közöttük is elég ritka). Bölcsiben voltak többen is, talán hárman vagy négyen, akkor még máshol laktunk.

2021. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!