Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, amit feltétlenül meg...

Mi az, amit feltétlenül meg akarsz tanítani a gyerekednek, amit neked nem tanítottak, de szerinted szüksége lesz rá, hasznára válik, ha tudja?

Figyelt kérdés
2021. okt. 22. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megélni és feldolgozni az érzelmileg nehéz helyzeteket. Engem legalábbis az vett körbe, hogy az összes lelki sérelmet le kell rázni és úgy tenni, mintha nem is lenne, mert akkor majd elmúlik meg különben is ciki sírni. Jó sok pénzt spórolt volna nekem a pszichológusnál, ha ezeket a szüleim tanítják meg.
2021. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyi tudatosság. És ez alatt nem azt értem, hogy nyisson takarékszámlát.

Nekem nagyon megnehezítette az életemet a pénzhez való hozzáállásom, ami nyilván olyan volt mint a szüleimé. Kemény évek munkája volt feltornázni magam a nullára a minuszból. Nem szeretném, ha a gyerekem is így járna.

2021. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyi kultúra.


Minden mást megkaptam.

2021. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Asszertív kommunikáció.
2021. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szintén, pénzügyek. Előttem sosem beszéltek a pénzről a szüleim, és jó példát se adtak a pénzzel való bánásmódról. Nem volt sosem zsebpénzem, és kikerülve a szülői házból nem volt semmi kezdőtőkém.

Fiatal felnőttként sorozatosan anyagi gondokkal küzdöttem, hamar elszórtam a fizetésemet, aztán hónap végéig koplalhattam.

Nagy sokára tanultam meg bánni a pénzzel, még most sem tökéletes a hozzáállásom.

A lányunkat igyekszünk beavatni sok minden ezzel járó dologba. Hogyan vegyünk vagy ne vegyünk fel hitelt, hogyan kell helyesen takarékszámlát, folyószámlát kezelni, adóügyeket intézni, beosztani a pénzt, gyűjtögetni.

2021. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogyan védje meg magát.
2021. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
A pénzügyekhez én is csatlakozom, továbbá: rugalmasság. Kései gyerek vagyok, a 20-as éveim elején jártam, amikor a szüleim már nyugdíjba mentek. Hát ott mindennek úgy kellett lennie, ahogy ők otthon megszokták 50 évvel azelőtt. Nem főztünk más ételeket, nem mostunk más mosószerrel, nem váltottunk munkahelyet ha nem ment csődbe az épp aktuális, és eszünkbe sem jutott például jobb lakásba költözni.
2021. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmekről lehet, és kell beszélni. Nekem az egész családom a tűrj és nyelj típusú. A nagyszüleim már a fájdalmasan konzervatív kategória. A fiúk nem sírnak, és ne is beszéljenek ilyesmiről. A férfi dolgozik, a nő háztartásbeli. Annak ellenére, hogy ebbe nőttem bel, a szöges ellentétük vagyok, és azt tanítom a gyerekeimnek, hogy mondják el, hogy mit éreznek, mi van velük. És most még kicsik, de remélem hogy a kommunikáció megmarad tini korukba is, amikor már ölelésre nem vágynak. (Apám azt se tudja hogyan öleljen meg minket, és nekem is meg kellett tanulnom a saját gyerekeimen, hogyan fejezzem ki a szeretetem.)
2021. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan állj ki magadért és hogyan védd meg magad.

Mikor általános iskolás voltam, és akármi bajom volt osztálytárssal (többször piszkáltak), vagy tanárral (volt hogy az egyik tanárom lehülyézett), anyukám mindig bement és elbeszélgetett helyettem az illetővel. Személyesen odament pl. az osztálytársaimhoz is, és elbeszélgetett velük, hogy fejezzék ezt be. Tudom hogy jót akart, de kvázi minden problémámat megoldották helyettem, ami miatt én most baromi nehezen boldogulok a konfliktusokkal és a társas problémákkal.

2021. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szintén pénzügy, engem mindig kizártak a témából szüleim.

Plusz a mentális egészséggel való törődés.

2021. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!