Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinteted megfelelő foglalko...

Szerinteted megfelelő foglalkozás, mozgás mellett bármilen kutyafajta tartható lakásban?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért szerintem egy husky-t vagy egy vizslát nem érdemes lakásban tartani. De sok kutyafajtát lehet,csak az ilyen iszonyatosan pörgős,mozgós,munkakutyákat nem érdemes. Mivel azt írtad,hogy a mozgás igényét,és agyi fárasztását+eü kisebb sétákat is megtudnál oldani,ezért hogyha nem egy vadász,vagy szánhúzó kutyáról van szó,akkor megfelelő. :D sok sikert a kutyihoz.
2017. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A vizslát már a régiek is lakásban tartották. A rövidszőrű kutyák nem alkalmasak kinti tartásra.

Kérdező, én a kaukázusi kaliberű kutyákat nem tartanám lakásban, de a többit simán. Persze csak ha az adott egyed is jól érzi magát odabent, és nem menne inkább ki.

2017. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Huskyt is és vizslát is lehet.

Amit nem ajánlatos lakásban tartani azok a nagytestű pásztor-, illetve területvédő kutyák, mint a komondor, kaukázusi, moszkvai őr, kuvasz, stb. Ők eleve "ridegtartásra" lettek tenyésztve még annak idején, így lakásban nehezen lehetne őket elképzelni.

2017. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

#1 Vizslát csak lakásban lehet, a husky pedig nyáron hőgutát kapna a napon.


Szerintem majdnem bármilyen kutyát lehet lakásban tartani. Például egy komondor méreténél fogva egyszerűen nem alkalmas a benti életre, de a fajták 95%-a igen. Ha a kutyát rendszeres sétára viszik, emellett lefárasztják testileg és szellemileg is, akkor a házban úgyis csak pihenni fog, szóval viszonylag mindegy, hogy 50 nm-en pihen, vagy egy hatalmas kertben.

2017. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik ismerősömnek van egy husky-ja és ő mondta hogy nem ajánlott házban tartani mert ez a fajta örökmozgó nem birna megmaradni a lakásban. Akkor már inkább a foxit vagy a vizslát, golden retrievert, német juhászt (esetleg) ajánlom.
2017. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy elöttem már említették, szinte bármelyik kutya tartható lakásban/házban megfelelő foglalkozás mellett, a nagytestű pásztorkutyák kivételével. Persze hosszúszőrű kutyáknál azzal is érdemes számolni, hogy naponta, de nagyon maximum két naponta kell majd proszívóznod különben minden kutyaszőr.


#5

A Husky is tökéletesen elvan a lakásban/házban, sőt nyáron jobb is neki bennt ülni a 17-21 fokos lakásban mint kinnt a 40 fokban, tűző napon. Természetesen ez is csak megfelelő foglalkozás mellett.

Az enyémek, bár kinit-bentiek a házba csak aludni járnak. Persze én az ismerősöddel ellenben nem a kinézet miatt választottam őket és foglalkozok is velük. De több szánhúzós ismerősöm is van akiknek szintén jól elvannak a lakásban/házban. Ennek pedig az a titka, hogy alsó hangon napi 3-4 órát foglalkozol vele.

Sajnálom, hogy ennyire divat lett ezt a fajtát tartani és mindenki megveszi a szapis kutyákat a küllem miatt aztán mennek az alapítványhoz.

2017. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
A nagytestű pásztorkutyák és északi fajták, szánhúzók kivételével igen.
2017. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már pásztorkutyák akkor a pulit sem tartanám bent. Nekünk tavaly kellett elajándékozni egy pulit, mert bármennyit sétáltattuk,játszottunk vele akkor is hiper aktív maradt és voltak olyan reggelek hogy a fél udvar összevolt kaparva stb...
2017. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

6. válaszoló.

Nem tudom hogy te honnan veszed azt hogy az ismerősöm a kinézete miatt választotta a husky-ját. Elmondom neked,hogy az ő kutyájával minden nap eljár futni és megfelelően van gondozva és nevelve. Nyáron felszokták locsolni azt a helyet ahol szokot pihenni a kutya meg egy külön kis "medence" -je is van a kutyának. Bár ők tenyésztőtől vették és ott mondták nekik hogy azt a fajtát nem ajánlott házban tartani...de ahogy gondolod...

2017. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a tenyésztő nem tud lakásban tartani 3+ kutyát, ezzel semmi gond nincs. Viszont ha egy kutya van és le van fárasztva akkor jobban érzi magát a lakásban társaságban mint kinnt egyedül. Hiába fut vele napi 1-3 órát ha utána a maradék 20at egyedül tölti egy ingerszegény környezetben.

Gondolom azért mondta, hogy nem célszerű kinti bentinek/lakásban tartani mert nem sok embernek van kedve napi 2szer porszívózni még az X óra foglalkozás mellett. Ettől függetlenül nyugodtan lehet bennt és hiába örökmozgó, le tud nyugodni a kutya ha kicsit is van nevelve és mellé lefárasztva.

Attól pedig, hogy fellocsolja ugyan úgy 40 fok lesz, sőt még párologni is fog amit fellocsolt. Én inkább beengedem az enyémeim a 19 fokba, "de ahogy gondolod".



"Bár ők tenyésztőtől vették"

Bármennyire is szemrehányóan próbáltad közölni, de tévedtél. Az egyik kutyám egy svéd munka kennelből van a másik pedig CH RUS, CH Canada és CH USA felmenőkkel rendelkezik, szintén külföldről. :)

2017. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!