Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság még szokás a szülői...

Manapság még szokás a szülői házba vállalni gyereket?

Figyelt kérdés
Ismertek olyat, aki még otthon él szülővel, testvérrel, és ott vállal, akár többet is? Nektek mi a véleményetek erről? Adódott ebből konfliktusotok?

2021. okt. 25. 11:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Vannak ilyen emberek még most is.


Nekem az a véleményem, hogy semmiképp nem vállalnék így.

2021. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ez nem volna megfelelő helyzet a családalapításhoz. De embere válogatja.
2021. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

16 éves lány vagyok, 24 éves nővéremék ideköltöztek hozzánk, amíg épül a házuk, nem akarnak albérletbe menni.

BORZALMAS!

Fél éves a gyerek. Kinek kell vele foglalkozni? Nekem meg anyámnak. Kire van bízva a nap nagyrészében? Rám meg anyámra.

Ráadásul a szobám mellett vannak, mimden éjjel mindig felkelek a gyereksírásra. És mert merek délután aludni, én vagyok a lusta sz4r, mert hát hogy képzelem ezt.


Vannak konfliktusok, egy hónapja csak ezek miatt vannak konfliktusok.

2021. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Én 30 éves vagyok, a korosztályomban többen így vagyunk.

Mi külön lakrészben vagyunk. Az oka,hogy maradtunk,hogy amit albérletre költenénk azt a saját jólétünkre tudjuk fordítani. Illetve nem kell azon parázni,hogy mikor kell ágyastól, bútorostúl költözni. Azért gyerekkel nem úgy van hogy fogom magam és megyek. Anyóssal jól kijövök, nincs vele gond (nem mindig volt ez így). Tulajdonképpen ez nálunk adok-kapok helyzet. A tömegközlekedés elég rossz nálunk, így ha valahova akar menni (boltba,orvoshoz stb) akkor én elviszem. Mivel én elősegítem a kényelmét, így ő nem zaklat a hülyeségekkel, és ha úgy adódik vigyáz a gyerekre.

2021. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
En is edesanyammal lakom és ide fogok szülni. Úgy volt hogy, külföldre koltozom, mivel párom kulfoldi, de már annyira rossz ott a kozbiztonsag hogy valószínűleg ő költözik ide. Nagy házunk van, elferunk, amíg a párom leendő keresetebol, össze nem tudunk majd sporolni külön koltozesre. Saját lakresz, saját fürdő, egyedül a konyha közös de azt meg nem is bánom hogy lesz anyukám szemelyeben helyben segítségem.
2021. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Barátnőm így van, de náluk csak anyukája lakna egy bazi nagy 4 szobás házban, illetve barátnőm nem varrja a nyakába a gyereket unos untalan, csak nagymamáskodhat, de nem ingyen gyerekfelvigyázónak használja.


A rezsi nagy részét ők fizetik, az étkezéseket is nagyrészt ők állják, a párja rendezi a kertet, fát vág (nekik fatüzelésű kazánjuk van), hajnalban télen befűt, minden évben tataroznak valamit a házon, barátnőm megcsinálja a házimunkát stb.


Az anyukájának lényegében mikor hazaér semmi dolga, vacsora várja, és nem kell egy óriási ház dolgait intézni, ha kedve van unokázhat.


Azért alakult náluk így mert szép állásuk van, de cserébe pocsék fizetés (tanári), a nagymama pedig igen jó munkahelyen dolgozik vezetői pozícióban, nem tudom mennyit kereshet, de szerintem egymaga többet mint a barátnőm és a párja.


Nem minden fekete és fehér. Szerintem a fent említett hölgy "megbolondulna" egyedül.

2021. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

A világ minden kincséért se laknék se az én, se a párom szüleivel, pedig mindenkivel jóba vagyunk.

Egy jót nem lehetne szexelni, mert még a suttogás is áthallatszik.

2021. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#3

Átérzem…nekem is a testvéremről van szó. De hogy még a másodikat is volt pofája így bevállalni? Az egész ház tőlük zeng, mindenhol az ő cuccaik vannak, egész nap a hülye gyerekcsatornákat lehet hallgatni. És a vége az, hogy te kényszerülsz minél előbb elhúzni otthonról, mert ők lusták saját életet kialakítani. Ja meg ugye kötelességednek érzed segíteni, akkor is, ha ezer más dolgod van, (mert ugye saját életed is van), mert még neked lenne bűntudatod. Kár, hogy nekik nincs.

2021. okt. 25. 12:50
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Én nem érzem kötelességnek, inkább kényszernek. Ha nem foglalkozok a gyerekkel, akkor rám uszítja anyámékat.

Igen, már az albérleteket nézem, nyáron megyek diákmunkára, hogy annyival is előrébb legyek, mert egy költözést nem úszok meg félmillió alatt.


Igen, mindenhol az ő cuccaik vannak. Herótom van attól, hogyha este kimegyek, mindig rálépek valamilyen hülye játékra, vagy arréb rúgom, mert akkor is az én fejem van lekiabálva, hogy jajj, felkeltetted a kicsit! A saját házamban lábujjhegyen kell járkálnom. Idegörlő.

A nővérem meg full türelmetlen a gyerekkel, baromira nem való neki a gyerek, de már ilyeneket mond, hogy "Úgy vágyok még egy gyerekre! Az sem érdekelne, hogyha holnap kellene megszülnöm!", aztán egy gyerekkel se bír.

2021. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyám 3 gyerekkel csinálták meg ugyanezt.

Az addig jólműködő életünket felrúgták.


Én a két öcsémmel kényszerültem egy 12 nm-es szobába, ahova egy saját ágy se fér be, így a két öcsém egy ágyban alszanak.


El lett a három kis hülyegyereknek mondva, hogy megkapták a 16 nm-es szobát, legyenek szívesek a játékaikat ott tartani, erre mindenhol a legó, építőkocka van. Egy percre nem tudják befogni.


És a legszomorúbb, legidegesítőbb az egészben: VIGYÁZNI, TISZTÁBA RAKNI A KISEBBET, ALTATNI JÓK VAGYUNK, DE NEM NEVELHETJÜK ŐKET! Rájuk se szólhatunk. Az tök rendben van, hogy reggeltől estig a viháncolásukat hallgatjuk, nem szólhatunk rájuk, mert gyerekek. De ha focilabdával lerúgják a tv-t, akkor persze mi vagyunk a hibásak. Akkor is mi voltunk a hibásak, amikor a legkisebbet bent hagyták egyedül a szobában és leesett fejjel az ágyról. Az én 9 èves öcsém a hülye, mert merte nézni a Fantasztikus 4-est.

2021. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!