Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesleges elkezdeni kenni...

Felesleges elkezdeni kenni stria elleni krémmel ?

Figyelt kérdés
Kb 90%-ban a genetikán múlik tehát ha úgy van ígyis úgyis szétreped. Vagy inkább vegyek valamilyet hátha lesz haszna?
2021. okt. 30. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Én mind két terhességemnél kb 10-12 héttől baba olajal kentem. 1-2 csíkom lett csak.
2021. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A stria a genetikán múlik, de attól a bőrt ápolni kell. Nekem pl nagyon feszül, viszket, ha nem kenem.
2021. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Mindenkepp kend valami jo olajossal/zsirossal mert ahogy nyulik a bor elveszti a rugalmassagat.


Ha nem akarsz ra kolteni vegyel 1 uveg olivaolajat max.


En napi 2x kentem weledaval az egesz terhessegre 2 uveg ment el.


Ne sajnald jo vastagon kend be. Ritkan ereztem viszketest akkor is egybol kentem ott ahol ereztem es ez legtobbszor a mellem alatti reszen volt ott kellett nekem a legtobbet nyulnia a bornek.


Nem lett striam. Egyebkent sok baratnomtol hallottam hogy neha elfelejtettek kenni meg kihagytak napokat szerintem ez is kozrejatszhat illetve az is hogy nem kentek eleg mennyiseget.

2021. okt. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem kentem semmivel, nem lett egy striám se. Szerintem is genetika.
2021. okt. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Mind a 2 terhességem alatt kentem a bőrömet és szedtem kollagént is. Elsőre ikreket vártam, másodjára is hatalmas pocakom volt 1 babával. Egy csíkom se lett.
2021. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem


Mert nem mindegy, hogy 100 vagy csak 50 lesz

Nem mindegy, hogy köldökig vagy mellig, nem mindegy, hogy 2-3 mm szélesek vagy 1 cm szélesek lesznek.

A dehidratált és száraz bőr könnyebben reped.

Nagyon fontos a belső hidratálás is.

2021. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Fiammal való terhességem alattrengeteg krémmel kentem. Kollagént szedtem. (Nem ilyen dm minőség, hanem vichy, bio oil és hasonlók. Vagx 50ezret tuti költöttem ilyenekre. Az eredmény: ujjnyi vadtag lila csíkok.


Most második terhességnèl csak testápolóztam, most kevesebb lett acsíkból

2021. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Én bekentem testápolóval amikor eszembe jutott, de nem nagyon foglalkoztam vele, mégse lett egy db stria se a hasamon.


Akkor reped szét a bőr, ha túl gyorsan nyúlik meg, ahhoz képest, amit a bőrtípusod kibír. Ez genetika függő, de a növekedés gyorsasága nem. Így például lehet hogy lucskosra kened magad, szép marad a melled, aztán egyetlen nap alatt megtörténik pl a tejbelövellés, 3 számmal megnő a melled, és hiába kented, egyetlen nap alatt nem képes alkalmazkodni ekkora méret változáshoz és szétreped a bőr rajta. A hasad is ugyanez... Persze kenheted, de ha túl gyorsan nő ahhoz képest, amit a bőrtípusod bír, akkor nem fog számítani.

2021. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

A combom és a fenekem striás és narancsbőrös már 16 éves korom óta.

A hasamat kentem az első és 2. terhességnél is.

Elsőnél nem lett sehol stria, a 2.nál (ikerterhesség) a köldök piercingnél van egy repedés.

Mindenképp érdemes kenni, már csak a hidratálás miatt is.

2021. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy adjuk meg az esélyét. :) A hidratált bőr könnyebben veszi fel a ritmust az tuti. Lehet, hogy így is szétreped, de legalább tudom, hogy én mindent megtettem.
2021. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!