Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha striára hajlamos vagyok,...

Ha striára hajlamos vagyok, elkerülhetetlen, hogy szétszakadjon a hasamon a bőr?

Figyelt kérdés

Körte alkat vagyok, volt időszakom, mikor híztam 10 kilót, aztán fogytam 15-öt, aztán megint, hirtelen is nőttem kamaszként.

Sajnos szana-széjjel van szakadva a bőröm a belső combjaimon, egészen fel a hüvelyemig, és a fenekemen, csípőmön is kicsit, de még a hátamon is, és a melleimen is, pedig azok olyanok, mint egy 10 éves kislánynak.

Most lépek a 36. hétbe, és minden nap rettegek. Így is gyűlölöm a bőrömet. Alig híztam, eddig nincsenek striák a hasamon, de azt olvastam, hogy utolsó hetekben reped majd szét a bőr. Anyámnak is nagyon csúnya lett a hasa.



2020. márc. 1. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 38. héten jelent meg a legelső stria, és mivel a drága kislányom nem sietett és 41+1-re sikerült megszületnie, azalatt a 3 hét alatt brutális módon rommá szakadt a bőröm. Sajnos én is hajlamos vagyok a striákra, nekem a melleimen, oldalamon van sok még tinikoromból. Reménykedtem hogy megúszom, de sajnos nem. Mindazonáltal ez egyáltalán nem jelenti, hogy neked is szétreped :)
2020. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom de ez leginkább genetika. Persze a rengeteg folyadék és a bőröd kenése valamilyen olajjal és zsíros krémmel valamennyi segíthet, de még az sem biztos.

En 20 és 25 kilót híztam mégse lett egy csíkom se, cserébe lett más bajom, úgyhogy én simán elcserélném a te striáidra...

Bár gondolom ez nem nyugtat meg 😁

2020. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak striaim kamasz korombol. A terhességem alatt egyetlen egy sem lett. Ennek két oka lehet. Egyik, hogy 9 kilót hiztam csak, a másik, hogy azt olvastam valahol, hogy 30 fölött már kevésbé alakulnak ki, mint fiatalon. (Nem tudom van e bármi valóság alapja ennek, mindenesetre nem lehet egyenlőséget tenni, ha korábban kialakultak, terhesen is lesz a hasadon).
2020. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy rá lesz striád valószínűleg, annyi hogyha nagyon sok vizet iszol és kenegeted magad szorgalmasan, akkor talán (!) kevesebb lesz a csík, mivel az oké h genetika, h reped vagy sem, de ha egyszer reped és még hidratalas sem történik, akkor sokkal jobban reped a száraz és rugalmatlan bőr.
2020. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok rá de a hasam eddig megúszta, az oldalam az viszont hajajjj 😂😁 persze még bármi lehet.......

39+3 hkm

2020. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szedj kollagént az sokat segít. Énis nagyon hajlamos voltam rá, szedtem kollagént és nem volt csíkom. (lifetilt kollagént, és hyaluront szedtem)
2020. márc. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem hangzik túl jól, de azért reménykedem. Kenegetem, iszom is, de nem hiszem, hogy sokat számítana. Plasztikai műtéttel el lehet tüntetni, ha mégis olyan lesz?
2020. márc. 2. 06:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat figyelj. Emberi arcokat tudnak átültetni ma már, Szoval biztos. De szépen kifehéredik egy idő után, úgyhogy nem biztos, hogy szükséges lesz ilyesmi.
2020. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lesz. Nekem is lett a fenekemen kamaszként, illetve a melleimen (szerintem a terhesség vagy a szoptatás során, de nem vettem észre akkor, csak mostanában).

A hasam mégis megúszta. Én kenegettem szőlőmag olajos, direkt erre való cuccal. De nem tudom, hogy ez használt-e.

Én egyébként a striákat nem tartom vészesen rondának. Kicsit olyan, mint a tigriscsíkos cicák. :D

De most komolyan, én nem szégyenlem az enyémeket.

2020. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is hajlamos vagyok rá,fenekemen,térdemnél vannak,mellnagyobbítás után ott is lett. De terhesség után a hasamon 1 db lett a köldökömnél ahol régen piercing volt. Balea masszázs olajjal kentem csak.
2020. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!