Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit játszol/,játszottál egész...

Mit játszol/,játszottál egész nap a 6 hónapos babáddal?

Figyelt kérdés
Nekem azért is nehéz, mert sokszor semmi sem jó, és nincs ötletem, hogy akkor mit kéne csinálni.
2021. nov. 1. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Semmit. Letettem a szőnyegre egy rakás kockával, meg rongyival, és annyi.

Ilyen idős gyerekkel mi mást lehetne csinálni?

2021. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónaposan már kúszott, és akkor kezdett mászni, így csak az volt a szórakozás, hogy ment amerre látott
2021. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
"Ki nevet a végén" társasoztunk. Én nyertem.
2021. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Deákné B. Katalin: Anya taníts engem! - c. könyv (netről letölthető pdf-ként régi kiadásban). Tele van ötletekkel :)
2021. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még total életszerűtlen dolgokkal is. ;) Az első gyerekkel baromkodtam abból a könyvből. Nem mondom, vannak benne jók is, de.. amúgy egy fél évesnek a séta a 'jatek' meg ha ölbe veszed, enekelsz neki, mondokazol. Vagy ha leteszed kuszni mászni, színes-csörgős bizbaszokkal teszed körbe.
2021. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, csak azt ne :D Meg egy rakás ilyen van még közkézen. Minden életkorra jut egy szakértő könyv, annyit is érnek! 6 hónapossal semmit sem kell csinálni, hagyd élni és felfedezni. Kártyán sem kell kínai jeleket mutogatni neki, sem babajelbeszédet tanítani, sem mást. ÉLni és élni hagyni. Ennyi a titok.
2021. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 5 és 6 hozzászóló, szakemberként es anyaként válaszoltam. Azt gondolom, nem kell lehurrogni a másik válaszát, anélkül is leírhatjuk a saját tapasztalatainkat. A döntést, hogy tetszik - e, pedig bízzuk a kérdezőre. Üdv, #4.
2021. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában kiteszek neki pár játékot, körbeforog, azokat megnézegeti, megrágcsálja. A labdákat nagyon szereti, azt szoktam neki gurítani, ő megpróbálja megfogni, de elgurul, visszagurítom, stb. Leporellót kiterítek, és azt nézi/ rágcsálja, én közben felolvasom. Énekelek neki, közben tapsolok, csikizem, ő figyel. Imád kukucsolni, ha hanyatt fekszik, és végighúzok rajta egy textilpelust, azon nagyon nevet. Kis kosárba teszek neki dolgokat, ő kipakolja. Rotálom a játékait, mert egy idő után nem kötik le, meg a konyhából szoktam neki adni kis tálkát, műanyag doboz tetejét, olyasmit, ami nem veszélyes, de újdonság. Szereti nézni, ha teszek-veszek, kiviszem habtapin a konyhába/fürdőszobába, a mosógépet imádja, meg ha teregetek. Szoktunk sétálni menni, az is jó program. Beteszek zenét, és arra táncolunk, pörgök vele. Meg amióta hozzátáplálunk, az is nálunk egy fél órás program.
2021. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Kedves hetes én is szakértőként és anyaként válaszoltam. Nem lehurrogtam, mindössze nem vagyunk azonos véleményen. Szerintem ahhoz nekem jogom van, hogy kritikát fogalmazzak meg a KÖNYVVEL (nem veled) szemben.

Másrészt ha ennyire nagyra tartod akkor illene megvenni a boltban. Emlékeim szerint kb 2000 Ft volt.

2021. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát alapvetően játszani nem játszottunk, figyeltem rá, hogy azért meg ne ölje magát, de amúgy szabadjára engedtem és hagytam, hogy csináljon amit akar. Könyvecskéket raktam néha elé, szerette nézegetni a képeket, meg ilyen-olyan kis csörgős textil cuccost, vagy csak simán hagyományos csörgőt, esetleg olyan játékot, aminek különböző anyagú, tapintású részei vannak, hadd fedezzen fel. 6 hónaposan már bőven kúszott, a mászással kísérletezett, alapvetően ez volt a legnagyobb program, hogy ezen igyekezett.

Ezen kívül zenét hallgattunk, mondókáztam, énekeltem neki, kicsit tánciztunk, akkor még napközben elég sokat aludt (3x is!), szóval így ilyesmit.

2021. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!