Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 felett tényleg nehezebb...

30 felett tényleg nehezebb szülni? Harmadik gyerek 30 felett?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki 20as évei elején és harmincas éveiben is szült?

Van már 2 nagyfiam, általános iskolások.

Úgy döntöttünk, hogy miért ne legyen harmadik?

De már 36 éves leszek januárban!

Volt aki így szült? Itt melyik érvényesül jobban? Az, hogy nehezebb a terhesség és a szülés az anya életkora miatt, vagy az, hogy könnyebb mert sokadik gyerek? (Legalábbis nekem a 2. szülésem sokkal könnyebb volt)


2021. nov. 6. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem 39 évesen szültem, 4 szülő nőből én szültem meg egyedül a többieknek császár lett. A korukat nem tudom de kétlem, hogy mindenki 30 + os volt
2021. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
24 és 33 évesen szültem.Második baba azonnal összejött
2021. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
24 és 37 évesen szültem, mindkettő sürgősségi császár volt. Az elsővel könnyű, problémamentes terhesség. A másodikkal nehéz, problémás. De nem hiszem, hogy a korom miatt.
2021. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
1 vagyok az elfelejtettem, hogy 18 és 20.évesen is szültem.
2021. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Második gyerekemet 36 évesen szültem, 1,5 óra alatt meglett. Első 34 koromban született, vele 8-9 órát is vajúdtam. A terhesség csak a nagyobbik gyerek miatt volt nehéz. Anyukám 38 évesen szülte az öcsémet (4. gyerek), engem 22 évesen, koraszülött voltam, mondjuk ikerként születtem. A legkisebb gyerekkel volt a legkönnyebb neki a terhesség és a szülés is.
2021. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt 20 evesenszültem, masodikat 25, harmadikat 35.

Az elsővel eszre sem vettem kb hogy terhes vagyok, annyira jó volt. Szüles után is csak a vérzés volt,semmi fájdalom,a 6 hetes kontrolon a doki meg is dicsért, mintha nem is szültem volna. Pedig gátmetszés is volt.


A másodikkal már több bajom volt. Mind a terhesseg alatt, mind a szülés után. De még ez sem volt vészes.


A harmadikkal kapásból veszélyeztetett lettem. Sokat véreztem,görcsöltem. 37hétre szültem, császár lett a vége. 3 éves,a mai napig fáj a heg sokszor.

2021. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Unokatesóm 40 éves, a harmadik gyerekét várta. Veszélyeztetett terhes volt és nehezen szült
2021. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Igen nehezebb, főleg 35 felett már általában mindenkinél előjön vmi probléma.
2021. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Anyukám 25 éves korától 44 éves koráig kb. 2-3 évente szarta világra a gyerekeket katolikus hite miatt. 40 felett, illetve az első viselte meg legjobban
2021. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Nekem nem hogy könnyebb volt, de inkább úgy fogalmaznék, hogy sikerült. Az első császáros volt a 20-as éveim elején. 30 felett meg simán szültem. De ez nem az életkor miatt alakult így, hanem farfekvéses volt.

Egyébként minden szülés más. Ha 5 gyereket szülsz, akkor mind az 5 terhesség és szülés más lesz

2021. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!