Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy a kindergeld...

Jól gondolom hogy a kindergeldet nem igyélheti meg a volt párom?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt,itthon egyedülállóként kapom a csp-t.

A volt párom mondja megigényli a kindergeldet ami nem csp,hanem ez a gyereknek járó pènz anit lebyukni se tud mert alaoba az én számlámra érkezik.

Én úgy gondolom nekünk ez nem jár,ő viszont azt mondja h igen. Kapott is levelet h miért nem igényli nivel adózáskor benutatta a gyerek anyakönyvi kivonatát mert kért-és kapott-adóvisszatérítést arra hogy x időnként a gyerekhez magyarországra utazik.

Én nem szándékozom lemondani az egyedülállós csp-ről nem a plussz 1000ft miatt,hanem mert akk gyápra is kevesebbet mehetek el a gyerekkel és elég sokszor kell vele elmennem főleg mikor karantén van mert kontakt személy a suliba. Tavaly is majdnem kihasználtam az összes napot.


2021. nov. 7. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább az országot ideírhatnád.
2021. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában úgy van, hogy külön élő szülők esetén az a szülő igényelheti a csp különbözetet, akivel él a gyermek. Ha a másik fél ezt felveszi, akkor jogosulatlanul teszi.

Németországot nem tudom.

2021. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha egyutt tudtok mukodni akkor orulj, hogy plusz penzt intez nektek
2021. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Németország
2021. nov. 7. 09:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze örülök h tudna plussz pénzt intézni nem magának akarja,de sztem mi erre nem vagyunk jogosultak
2021. nov. 7. 09:49
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Az adóvisszatéritést amiatt kapja, mert kettős háztartásként van kint lejelentve, mintha együtt lennétek. Így viszont meg tudja igényelni kintről a csp különbözetet. De ő lehet az igénylő, te nem. Neked annyi változás lenne, hogy itthon a kevesebb csp kapnád, mert ugye a hivatalok összebeszélnek, így kiderul, h te itthon a magasabb összeget kapod.

Ha van olyan rendes, hogy odaadja a csp különbözetet, akkor érdemes megigenyelni.

2021. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha oda adná különbözetet akkor jól járnál,a kindergeld az német családi pótlék.

Csak nem egyszerű elintézni.

Még úgy sem ha mindenki Németországban élne de ha te itt élsz gyerekekkel párod meg Németországba akkor bonyolultabb lesz.

De minden infót megtalálsz a familikasse oldalán.

2021. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tök egyszerűen el tudtuk intézni, pedig mi itthon vagyunk, a párom kint dolgozik. Azóta minden hónapban pontosan küldik a különbözetet.
2021. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor szerencséd volt ,mi itt kint élünk Németországban és tavaly mikor megigényeltük fél évig húzták mindig találtak valamit ami kellet nekik még .
2021. nov. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egy erre specializálódott céget biztam meg vele. 2 hónapon belül mindent elintéztek és nem horror áron dolgoznak.
2021. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!