Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem vagyok jogosult a gyesre...

Nem vagyok jogosult a gyesre 2 évesem után, mert férjem kint dolgozik, és megigényelte a Kindergeldet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy helyről jár az ellátás. vagy itt, vagy kint. Ha kint megigényeltétek, akkor a magyar segély minek kell neked?
2014. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A Kindergeld családi pótlék, amit most kapok Mo-ról, és ha elindul a kinti is, akkor a különbözetet kapjuk No-ból. Én a gyesről írok, hogy annak amúgy mi köze van a csp.-hoz?
2014. máj. 5. 12:04
 3/14 Jégtánc ***** válasza:
Nem,mert nem egy háztartásban éltek.
2014. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na! Felhívtam a MÁK-ot a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályát kértem, egész délelőtt hívtam és most végre felvették, és ott felvilágosított a hölgy, hogy igenis jár itt nekem a gyes, folyósítják is, ha majd egy hónapon belül kimegyünk, akkor kiköltözéstől számítva 15 napon belül le kell mondanunk, a családi pótlékkal egyetemben, és akkor kint megigényelni mindent, a már teljes összeget.
2014. máj. 5. 14:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan máshogy tudják, és nekem ahány helyen voltam mindenhol máshogy mondták. Elég szomorú dolog ez, hogy még maguknak az ügyintézőknek sincs fogalmuk erről az egészről... Tehát odamegy az irodába az ügyfél tanácsot kérni, mert totál homályos neki az ügy, és az ügyintéző vagy nem tudja mi a teendő, vagy félreinformálja az ügyfelet...
2014. máj. 5. 14:56
 6/14 Jégtánc ***** válasza:
Kérdésedben nem írtad hogy ti is kiköltöztök.
2014. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de mi már olyat is hallottunk, hogy akkor sem jár, ha én itthon vagyok a gyerekekkel.
2014. máj. 6. 08:43
 8/14 Jégtánc ***** válasza:
Akkor nem jár. Elolvastam a német oldalakat,ott azt írják hogy (eu ide vagy oda) csak akkor van jogosultsák ha a gyermek is oda van bejelentve és ott él,aki megigényli.Kérdezze meg a férjed kint a Familienkasse-t.
2014. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A Familienkassét kérdezze meg a férjem odakinn, hogy idehaza jár-e nekem a gyes? :)
2014. máj. 7. 20:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Te a Kindergeldre gondolsz most, vagy a gyesre? A Kindergeld akkor is jár, ha itthon vagyok én a gyerekekkel! Különbözet jár, itthon kapom a rendes magyart, onnan pedig a különbözetet. Ez tuti.
2014. máj. 7. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!