Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lenne a reális gyermekt...

Mennyi lenne a reális gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Kötelezett havi nettó jövedelme 350ezer Ft körül van.

3 gyermeket nevel saját háztartásban, ebből egy a sajátja, és kettő nevelt gyermek, a felesége előző kapcsolatából.

Ez esetben körülbelül mennyi a reális gyermektartásdíj a különélő gyermekre?



2021. nov. 11. 12:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
54%
#8, apád egy jó nagy sóher, már megbocsáss. Mit gondol, mi változott azzal, hogy betoltotted a “bűvös 18-at”? Hirtelen abbahagyod az aktuális tanulmanyaid és egyből lesz munkád, lehet érettségi nélkül is? Az ilyen embereket sosem fogom megérteni.
2021. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

Üdv #11, #8as vagyok. Igen tisztában vagyok vele higy milyen. De ő tipikusan az az ember akinek a cigi, sör az első. Havonta közel 60.000Ft-ot elfüstöl, és kartonszám veszi a sört.

2 évem van érettségiig, de még mindig szenved hogy nem adja ide azt a 20.000Ft-ot. Pedig amíg tanulhatok nappalin(25 éves koromig) addig jogsult vagyok a gyerektartásra. De ha valamit felhozok(pl karácsonyra mit képzeltem el) akkor a pofámba vágja, hogy spóroljak. 20ezer nem elég semmire, ő is jár boltba, tudja. De azt hiszi nekem 18 évesen tuti elég. A bűvös 18 miatt csak annyi változott, hogy kb mindenben baromi nagy felelősségem van.

2021. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
79%

Továbbá ő 22 volt mikor a 17 éves anyám felcsinálta...el lehet képzelni mennyire szerettek volna engem, mint gyereket. (És nem, nem c típus vagyok, ahogy a szüleim se. Bőven vannak ilyenek a fehérek között is...)

#8, #12 voltam

2021. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 11. 14:29
 15/34 anonim ***** válasza:

[link]


Gyermektartásdíj - gyerektartás összege bírósági meghatározása - jogszabály

4:218. § (1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:

a) a gyermek indokolt szükségleteit;

b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;

c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, mostoha vagy nevelt - gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;

d) a gyermek saját jövedelmét; és

e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.


(3) A gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak a megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadások. Ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosítja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás arányos részét is köteles megtéríteni.


(4) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kötelezettnek a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmére figyelemmel kell lenni.


Gyerektartás összege

A gyerektartás összege meghatározása során a bíróság köteles feltárni a gyermek indokolt szükségletét, ami nagymértékben befolyásolja a gyerektartás összegét. A bíróság által meghatározott gyerektartás összege nem haladja meg a gyermek indokolt szükségletét. Ez arra az esetre is igaz, amikor a tartásra kötelezett jövedelmének korábban megjelölt 15%-a az a gyermek indokolt szükségletnél magasabb összeg lenne.


Gyermek indokolt szükséglete - gyerektartás alapja

- a lakhatás, (bérleti díj gyermekre eső része, rezsiköltség gyermekre eső része stb.)

- az élelmezés,

- ruházkodás,

- tisztálkodás (életkortól függően pipere szerek)

- óvodai/ iskolai költségek (indokolt különórák)

- sportfoglalkozás

- kulturális programok

- gyógykezelés,

- zsebpénz, (életkortól függően)

- életkortól függően a gyermek telefonjának költsége


Az indokolt szükséglet gyermekenként eltérő, amely adódik a gyermek egészségi állapotától, korától, nemétől, neveltetésétől stb.


A luxusigények nem tartoznak a gyermek tényleges szükségletei körébe. Abban az esetben, ha a felek életközösségének fennállása alatt a sportoló gyermek fejlesztése, formában tartása indokolta a rendszeres, akár külföldi edzőtáborokat, az ezzel felmerülő költségeket olyannak kell tekinteni, amelyeket a szülők viselni kötelesek. Átlagon felüli költséges elvárások finanszírozására csak a kötelezett önkéntes vállalása esetén kerülhet sor.


---------------


Hogy mennyi lenne a reális, azt ezek függvényében kb. ki tudod számolni te is, mivel nem írtál részleteket, milyen kiadások vannak. Viszont a többi gyereket is figyelembe kell venni, nem csak a különélő gyereket.

2021. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Ezért tüntettem fel a kötelezett háztartàsában élő gyermekeket is. (Bár ugye nekik is van apjuk, aki feltételezhetően fizet tartásdíjat.)


Kiskamasz gyerekről van szó egyébként.

2021. nov. 11. 15:05
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy jogászt, számoltasd ki, itt szerintem senki nem fog tudni neked konkrét összeget mondani, hiszen nem tudjuk, mik a gyerekek szükségletei külön-külön.
2021. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nem is kell konkrét összeg, egy nagyjábóli támpont érdekelt viszonyításként.

Ezt meg az érkezett kommentekből azèrt meg tudtam fejteni.

2021. nov. 11. 15:17
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az összes verszerinti gyerekre lehet maximum a kötelezett nettó jövedelmének 50%-át terhelni. Ezt 3 gyerekre szokták megítélni, kettő esetében a 20% per gyerek a max, tehát 70e.

De eleve a nettója nem azért ennyi, mert az összes, a háztartásában élő gyerekre igénybe veszi a családi adókedvezményt? Abból akármilyen rosszul is esik, de nem jogos a különélő gyerekre kerni a részt.

2021. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki mit vesz igénybe, mivel a feleség is dolgozik.
2021. nov. 11. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!