Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lenne a reális gyermekt...

Mennyi lenne a reális gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Kötelezett havi nettó jövedelme 350ezer Ft körül van.

3 gyermeket nevel saját háztartásban, ebből egy a sajátja, és kettő nevelt gyermek, a felesége előző kapcsolatából.

Ez esetben körülbelül mennyi a reális gyermektartásdíj a különélő gyermekre?



2021. nov. 11. 12:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes felállás amúgy.... Kiskamasz tőled, ott már feleség és másik gyerek is, aki ezek szerint elmúlt már 3 éves....Eddig nem volt tartásdíj?
2021. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
7%

“Kedves 4es, tudod te mennyibe kerülnek a gyermekruhák? A tanszer? Ha beteg, gyógyszer neki? Az ilyen elszabadult árak mellett teljesen reális a 100.000Ft. (Amúgy se kell mindet elkölteni, lehet félrerakni is belőle pl tanulmányokra....)”


250 ezerből épphogy nem hal éhen a pasi, ha mindent kifizet. Maximum 50 ezer a reális. Az apának is meg kell élni valamiből, főleg ha több másik gyereke is van. Ha mindegyikre 100 ezret számolnánk, akkor kéne vagy 600 ezret keresnie. Azért álljon már meg a menet ! Nem Budmillt és Stabilot kell venni és akkor kijön a ruha, tanszer. Ki nem szarja le mennyi a benzin, stb, az a lényeg mennyi a fizetés. Márpedig az nem követi az árakat hazánkban. Amikor tüntetés volt ez ellen, alig volt valaki, szóval be lehet fogni, nem kell az árakról, áfáról nyavalyogni. Minden nép olyan életszínvonalon él, amilyet megérdemel.

2021. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
72%
60-80 ezer reális lehet, tekintve hogy a gyereket saját megélhetése terhére is köteles eltartani (szülőt pl. nem), 100 szerintem nem reális, hacsak nincs valami speciális költség az alap szükségletek között. De tényleg szakemberrel kellene kiszámoltatni, mert mi csak találgatni tudunk.
2021. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
De, csak eltelt jópár év, eléggé elavult az összeg, és a felemelési kérvény miatt érdeklődtem.
2021. nov. 11. 15:39
 25/34 A kérdező kommentje:
Ezt a 21nek válaszoltam.
2021. nov. 11. 15:39
 26/34 anonim ***** válasza:

"Az apának is meg kell élni valamiből, főleg ha több másik gyereke is van."


Ez csak részben igaz a jog szerint:

"Nem köteles mást eltartani az, aki ezáltal a saját szükséges tarását veszélyeztetné. E szabály alóli kivétel, hogy a gyermekét a szülő saját, szükséges tartásának rovására is köteles eltartani."


[link]


Mondjuk ez így elég szívás tud lenni, de lehet mondjuk előre védekezni is, hogy ne legyen gyerek, aki nagy kanállal akarja élvezni a szexuális örömöket. :-) Persze, megromolhat egy jól indult házasság is, tervezett, nagyon várt gyerekkel együtt, de a gyerek szív, ha rajta csattan a szülők egymás elleni haragja, akár a tartásdíj terén. Az apa is kezdeményezheti, hogy nála éljen a gyerek, és akkor az anya fizeti a tartásdíjat.

2021. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%
A tartásdíj emelési kérelmet rendesen meg kell ám indokolni. Eddig mennyi volt?
2021. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

#26

Nem érzem relevánsnak azt elemezgetni, miért és hogyan lett az adott gyerek, főleg, ha erről semmilyen információ nem ismert mások számára, és a gyt szempontjából úgy tudom, szintén nem érdemi.


Az utolsó mondatodra annyit reagálnék, hogy erre azért elég komoly indok kell.


#27 Meg lett indokolva.

Annyi elég, hogy a jelenlegi duplázva sem éri el az itt írt összegeket, és az általam kért új összeg is az itteniek minimuma?

2021. nov. 11. 15:58
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem rád reagáltam, hanem arra a hozzászólóra, aki kifogásolta, hogy a megélhetése kárára nem kellene gyerektartást fizetni. Hacsak nem te írtad azt is, másik felhasználói fiókból. ;-)
2021. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi elég, nyilván nem konkrét összegre gondoltam. Sok sikert az emeléshez!
2021. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!