Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel másfél szobás...

Gyerekkel másfél szobás lakás, vagy családi ház, de szülői segítséggel?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz, jelenleg a lakásban élünk.

Egyetemistaként imádtam itt élni, a belváros szívében van, a Bazilika és a Széchenyi tér között. De másfél szobás, ami akkor nekem bőven elég volt, három embernek viszont pici szerintem...

Van egy külön hálószoba gardróbbal, egy nappali+étkező egyben és külön konyha, kamra. Sehogy nem lenne megoldható a babaszoba kialakítása.


Lenne lehetőségünk arra, hogy családi házba költözzünk, ahol több szoba/helyiség lenne, nagyobb terek és nem utolsó sorban udvar is. Viszont ez csak a szüleim segítségével megvalósítható.

Nekem a szívem jobban húz a ház felé, kicsit be is sokalltam már Pesttől az évek alatt és jobban vágyom a nyugira, csendre, zöldövezetre. Az otthonunk ugyanúgy maradna a főváros, de inkább a II., XI., XII. kerület. Párom nem akar költözni, mert hogy minek.

Csak én nem érzem ezt fairnek, mert én leszek "bezárva" a gyerekkel egy lakásba...

Mind a kettőnknek van autója, így a közlekedés nem jelentene gondot akkor sem, ha nem ennyire központi helyen laknánk.


2021. nov. 16. 14:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen családi ház.
2021. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Gyerekkel jobb a kertes ház, szerintem ez alap, mindenki tudja, pech, hogy pont a férjed nem.
2021. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%

Elvileg jobb lenne gyerekkel egy ház, de csak elvileg.

A szülöi segítség gyakorlatilag azt jelentené, hogy ettöl kezdve mindenbe beleszólnak, azaz megszünik a magánéletetek, föleg - ha ahogy a kérdésböl sejthetö - a ház a szülök közelében lenne.

A helyetekben spórolnék annyit, hogy abból, meg a lakás árából egy házat tudjak venni nem túl sok hitellel, de a szülöktöl nem fogadnék el ilyen segítséget.

Meg még egy: ha téged zavar, hogy egy gyerekkel be leszel zárva egy kis lakásba, akkor miért nem elöször oldottátok meg ezt, és csak utána vállaltatok volna gyereket?

2021. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Párod azért nem akar költözni, mert benne felnőttként van büszkeség és nem akarja, hogy az ő popója alá is a te szüleid tegyenek mindent.

1,5 szobásban gyereket nevelni nem olyan lehetetlen helyzet amiért még jobban meg kellene alázni.

2021. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
23%
Vesd fel a férjednek, hogy maradjon otthon ő a gyerekkel.
2021. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés lenne számomra.


Egyrészt mennék, 1000x inkább a családi mint a lakás. Mig mini a gyerek addig okés. De minél nagyobb lesz, annál nagyobb tér kell neki (itt ertem a saját szobát, levegőzési lehetőségeket, játékok mennyiségét stb...).


Másrészt párod... ha nem akar menni, de mégis költöztök, nem jön be nekik, ez még sok veszekedést is szülhet.


Harmadrészt mit jelent, hogy a szülők segítenek?!

Mi anyámék házára építkeztünk. Örültünk, hogy segítenek ennyiben.

Aztán az lett a vége, hogy 9 evig birosagra jártunk velük, ugy megromlott az addig nagyon jó viszony.

2021. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

És ki fogja csinálni a kertet?


Én is kifelé mentem a városból családostul, mert a szüleim is itt laknak és így tudnak segíteni.


De csak azért hogy legyen egy plusz tennivaló (kert), illetve hogy később családilag szívjunk az utazásokkal, ingázással, azért nem mentem volna ki. Nagyon jól hangzik ez a gyereknek milyen jó a kert dolog, de ez pár év, legkésőbb kiskamaszként már nem lesz buli.


A nagyobb lakást érdemes lehet megfontolni

2021. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A szüleim nem a "beleszólós" típusok. Ha kérdezek, vagy bizonytalan vagyok, tudok velük beszélni, elmondják a véleményüket, de kéretlenül soha. Mindent megadtak nekem egész életemben, de ettől függetlenül sosem akartak irányítani, élhettem a saját életemet.

Most is rajtunk akarnak segíteni csak, nem a saját akaratukat érvényesíteni.


"mit jelent, hogy a szülők segítenek?!"

Hogy kifizetnék a házat, ami az igényeinknek megfelel és tetszik.


A kerttel nem feltétlen van sok dolog amúgy, barátnőméknél is műfű van és egy kisebb díszkertes, sziklakertes rész. Semmi extra munka nincs vele.

2021. nov. 16. 14:29
 9/32 anonim ***** válasza:
71%
De akkor minek a kert? Rakj műfüvet a szobafalra, most láttam hogy az a divat. A gyereknek nincs szüksége műfűre...
2021. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hogyhogy minek?


Kényelmesebb sokkal, hogy valahová ki tudsz menni a jó időben, nem csak kilépni az erkélyre. A gyerekkel egyszerűbb kimenni levegőzni, babakorában is altathatom a friss levegőn, később lehet neki saját kisháza, játszótere, birodalma.

Lehet nyáron kerti partit tartani, medencézni, sütögetni kint. Télen lehet téliesíteni a teraszt akár, lehet venni dézsát is, az is nagyon hangulatos.


Nem a gyerek miatt lenne műfüvünk, hanem mert szép és nem is macerás.

2021. nov. 16. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!