Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek hogyan sikerült legyőzni...

Kinek hogyan sikerült legyőznie a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés
Mikor kértetek segítséget, és milyen gyakran, meddig jártatok terápiára? Van aki pszichológus nélkül túljutott rajta?
2021. nov. 17. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Érdemben nem tudok válaszolni a kérdésre, mert csak távoli ismerősöm van akit érintett. De kitartást és sok erőt kívánok hogy túllendülj ezen a helyzeten és ha úgy érzed ne szégyellj segítséget kérni akár szakembertől is.
2021. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos én benne voltam 4 évvel ezelőtt. Fél évig kínlódtam gyógyszer nélkül, hogy szoptathassak, végül az orvosok (pszichiáter + nőgyógyász) javaslatára gyógyszert kezdtem szedni. Pár hét alatt javult az állapotom. 2-3 hónap után visszatértem a normális életbe.
2021. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Fuhhh, nekem is volt nagyon-nagyon mély időszakom (nem tudom depresszió volt-e), tél is volt, senki nem jöhetett látogatni, mindenki otthon gubbasztott. Kerestem pszichológust is, de végül nem mentem el hozzá.

Hogy miért nem: rengeteg ilyen témájú beszélgetős fórumot olvasgattam (jobb híján), kis lelket öntöttek belém. És volt egy anyuka, aki egy helyütt azt írta (szó szerint már nem emlékszem), hogy ő akkor "tért észhez", amikor rádöbbent, nem a gyermeke kéreckedett erre a világra, nem kérte, hogy megszülethessen, és az a pici élet számít rá, bízik benne.

Na ezek a gondolatok úgy befészkelték magukat a fejembe, hogy szinte elszégyelltem magam magam előtt, amiért addig csak sajnáltam, sajnáltattam magam.

Emellett a párommal is rengeteget beszélgettünk, megértően kezelte ezt a helyzetet, sokat segített a baba körül.

Kedves Kérdező, minden jót kívánok Neked, nem vagy egyedül, kitartás!!! 😘😘

2021. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Most 3, 5 hónapos a kisfiam.

Most kezdek jobban lenni.

Szülés után egész nap sírtam. Reggeltől estig. A magány miatt...

Mert itt csak a párom van. A rokonaim, barátaim 200km-rel messzebb laknak tőlem, anyum külföldön. Senki nem segített, senki sem látogatott. Párom meg reggeltől estig dolgozik.

Nagyon egyedül éreztem magam.

Először azzal kezdődött, hogy szédültem alvás közben, vagy arra riadtam fel, hogy szédülök. Ezt követte 1 hétig tartó erős fejfájás. Kezdtem bebeszélni magamnak, hogy biztos van valami bajom, agydaganat stb...

Párom szabit vett ki miattam 1 hétig, azalatt az 1 hét alatt minden bajom leszállt, jól voltam. Az utolsó szabadnapján rám tört a pánik hogy megint egyedül leszek itthon és kegyetlen sírásba törtem ki.

Akkor még itthon maradt velem 2 hétig.

Közben elmentunk, házi orvoshoz, neurológushoz, vérvételre, hogy mi okozza a szédülést. Majd megállapították hogy semmi szervi bajom, írtak fel nekem 0,25ös frontint.

Közben kerestünk egy pszichoterapeutát mert a neurológus szerint Pszichésen idézem elő magamnak a szédülest, pánikot stb.

1xer elmentunk. Értelmét nem láttam....

A frontin jót tett, este alvásnál sokat segített.

De nem szedtem rendszeresen. És most sem szedem már jó pár napja.

Elmúlt a szédülesem úgy ahogy. Kezdek jobban lenni.

Elkezdtem lefoglalni magam.... Az segített.

Olvasok, tornázok, játszok a picivel, és a helyi városunk Facebook csoportjába kiirtam hogy szeretnék ismerkedni anyukakkal mert nem ismerek senkit a városban :/ igy sikerült 2 anyukával felvenni a kapcsolatot akikkel néha kijarunk sétálni és nem érzem magam annyira egyedül.

Szóval majdnem 4 hónap volt mire helyre jöttem. És bár még nem vagyok 100%os de jól leszek!

2021. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
2-es vagyok. Ugyanígy voltam mint te 4-es. Csak nekem a gyógyszer segített, semmi más.
2021. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező hogy vagy? Sikerült segítséget kérned, vagy megoldást találni a problémádra? #1
2021. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!