Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hatvanezredik "mennyiből...

Hatvanezredik "mennyiből jöttök ki" kérdés, csak kicsit megfordítva: Kisgyekerekesek egy-két gyerekkel: Mennyi pénz az, amiből kényelmesen kijönnétek? Mikre költenétek, és miért?

Figyelt kérdés
Eddig kettecskén éltünk, elég nagy fizetésből, mindent megengedhettünk magunknak, amit kellett. Gyerekkoromban heten éltünk minimális pénzből, vajaskenyéren (és tök jól elvoltunk). Emiatt nekem kimaradt az életemből a "normális" életszínvonal. Most jön a baba - ezzel az én fizetésem ugrik - plusz felvettünk egy hatalmas lakáshitelt. Ami a hitel után maradna az 600ezer forint, ami nem tűnik kevésnek. Mennyire kényelmes ez az összeg? Mennyit lehet félrerakni? Mi az, ami már "luxuskiadásnak" számít ilyen bevétel mellett? (Légyszi ne írjatok mérges kommenteket, tényleg nagyon hülye vagyok pénzmenedzselésben. Tudom, hogy ez sokaknak nagyon-nagyon sok pénz, van akinek kevés, de szeretnék kapni valami perspektívát, hogy tudjam, hogy hogy álljak a helyzethez.)
2021. nov. 19. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

9!


Akkor ezek szerint Én lehet igénytelen vagyok :)

Másfél éves a fiam, ezidő alatt kb 2x (!) voltam összesen fodrásznál...


Oké, Én mondjuk nem festem a hajam, így ilyen szempontból ez számomra nem fontos.


Illetve nekem szoptatás meg minden után olyan szinten kezdett el hullani a hajam, hogy a legkevésbé sem volt szükségem pl egy ritkításra :)

2021. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%

Ja, apuka pedig kb örül, hogy él és mozog, nem hogy edző terembe járjon..

kétkezi munkát véget, sok órába naponta. :)

Utána pedig az edző tetem helyett velünk van!

2021. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen infláció mellett 600 nem sok. Kb. ennyiből élünk (ennyit költünk) 2 gyerekkel. Mindent megkapnak, amire szükség van, de semmi luxus nincs az életünkben. Értsd: még autónk sincs. Nem rázzuk a rongyot, nem viselünk márkás ruhát, de azért turinál többre futja. Bármi kell váratlanul, ki tudjuk fizetni: pl: mindkét gyerek szemüveges lett (egyik még baba), rögtön elment 150 úgy is, hogy az optikus olcsóbb lencsét javasolt, mert 3 hónap múlva cserélni kell.
2021. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Hat 600 ezer szerintem már korrekt 3 emberre. Nem fogtok szűkölködni. De azért az sem lesz, hogy bármit amit megkívántok.
2021. nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amikor 6-700 körül kerestünk ketten együtt, akkor mi nagyon kényelmesen kijöttünk belőle. Most sajnos a férjem fizetése megcsappant, érezzük a különbséget, de bízunk benne, hogy ez csak átmeneti.
2021. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeg lemaradt, két gyerek van, saját lakás, minimális hitellel, rezsi alacsony, viszont van pár havi fix "luxusunk", ezek mindenféle előfizetések.
2021. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem a fodrász vagy az edzoterem a lényeg. Ez csak példa volt, irhattam volna Netflix előfizetést vagy hétvégi sörözést a haverokkal (tudom nektek az sincs és haverozni sem jár), de remélem értitek a lényeget.

Szóval én a helyedben elkezdenék sporolni ezerrel és irnám a kiadásokat.

2021. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2021. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznos volt, körülbelül összállt a kép, hogy mire számíthatok, mire kell figyelni!
2021. nov. 22. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!