Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ennyi pénzből ki...

Szerintetek ennyi pénzből ki fogunk jönni?

Figyelt kérdés

Panelben laktunk eddig,albiba. Sikerült megtalálnunk álmaink kertes házát, folyamatban van a vásárlás. Számolgattunk a hitel+számlák+benzin után marad havi 280 ezer ft-unk megélni.Egyenlőre 3an vagyunk, szeretnénk még egy babát a lányunk mellé.

Szerintetek ennyi pénzből meg lehet élni 3an?

Megtakarításunk 1 millió Ft ami maradt. De ehhez nem szeretnénk nyulni,csak ha nagyon muszáj.

Mit gondoltok?



2021. okt. 6. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi megélünk négyen ennyiből simán.
2021. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Fejenként min. 60eFt a kaja, a piciknek a tápszer és egyéb különleges igények miatt 30.

Havonta 5eFt/főt számolhattok gyógyszerre míg ovisok (igen magatokra is számoljátok).

Az autónak vannak egyéb költségei, havonta legalább 20eFt-ot tegyetek félre, 300eFt alatt nem áll meg egy javítás..

Kelleni fog rengeteg pelus a picinek és a nagyobbnak új ruhák. 1 hónap alatt 3 méretet hordott unokahugi!

Nektek is kell ruha. Pl. átlag lebontva havonta min. 5eFt/fő, a gyerekeknek 10.

Tisztálkodás, takarítás, mosás havi 10-ből megvan..

Sos helyzet is lehet, én havi 10et számolnék ilyenre.

Ház fenntartására is kell számolni, egy tetőcsere 4-5MFt olyan 20 évente vagy lehet részekben javítani.. kerítésfestés, kerti gépek (alap a fűnyíró), vakolat javítása..

3nak még ok, de 4 már necces!

2021. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Minimum 60 ezer forint fejenként a kaja? Mi ketten költünk kb. ennyit a férjemmel, és nem madár adagokat eszünk. És nem, nem is parizert,hanem változatosan, minőségi ételeket.
2021. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, 2-es , fogadjunk, hogy csak provokálásnak írtad be ezt a kommentet...


Fejenként havi 60 ezer kajára meg fejenként 5 ezer gyógyszerre... Persze 😄


Azt ne mondd, hogy elköltötök havi 20-at gyógyszerre, mert nek hiszem el, ez nem átlag.

2021. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem simán. Nekünk volt olyan időszak (sajnos, covid miatt), hogy csak az én kis gyedem volt a havi bevétel, és megvoltunk.

Nyilván nagyon szűkösen, tehát nem volt nagy dubajozás otthon, de el lehetett lenni.

A menet egyszerű volt, ésszel és előre tervezve. Mondjuk az baromi sokat dob, ha tudni van e segítségetek. Nekem a szüleim rengeteget veteményeznek, így csak húst, pekarut kellett rendszeresen vennem, amúgy ami a kertbe termett, meg el lett rakva, azokat használtam fel. Ez már nagy könnyedség.



Ez egy átmeneti pár hónap volt, meg annak a fele amit ti kalkuláltatok, de ha mi ebből meg tudtuk oldani, akkor szerintem ti is.

2021. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Simán,főleg hogy van tartalék.Egyik autó javításom sem volt 300.000 Ft pedig nem gagyi a kocsim és nem is régi,nem mellesleg külföldről kellett beszerezni az alkatrészt.A kaja szintén nincs 60 Ft/fő. Nem tudom ki hol él melyik megye,de 280-ból én félre is tudok tenni.

Szerintem ez nagyban függ attól ki milyen színvonalat vár el. Normális színvonalon, nem tescos párizsit vásárolva is lehet jól megélni ennyiből.

2021. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Simán ki lehet jönni ennyiből, főként, hogy ebbe már csak a megélhetés tartozik bele. Akár még félretenni is lehet, ha nem költötök programokra túl sokat.
2021. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 400ezer a bevételünk. A benzin és a számlák után marad kb ennyi. Ebből négyen élünk kertes házban.
2021. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszeres részhez írnám, h mind2 gyerekem beteg lett a héten, kb mindenből kettőt kellett vennem (pl. orrspray) és különböző gyógyszereket kapnak mert a kicsi még nincs 1 éves. Vettem még vitamint és 2 doboz tápszert és 27ezer ft-ot fizettem. Remélem kitartanak egy darabig.
2021. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ennyiből simán. Mi is hárman vagyunk. A kaja kb 100.000Ft/hó és ebben benne van a plusz zöldség, gyümölcs a gyereknek. Én átlag havi 2x rendelek Tescoból olyan 25-30 ezerért plusz ami menet közben még kell/eszünkbe jut ezért írtam 100.000-et. A gyereknek tápszer 1 hónapra 10.000 Ft, üveges kaját is kap plusz pelus kb 20.000 Ft. Ruhát nem veszünk minden hónapban, gyógyszer sem kell (nekünk) minden hónapban. Ha nincs tartós betegsége senkinek akkor 2-3 havonta lehet max 10.000 Ft a gyógyszer.Van egy megtakarítási számlánk, oda kisebb/nagyobb összeget félre tudunk tenni. Mindig annyit amennyi éppen nem hiányozna. Ha lenne még egy gyereketek akkor ugye dupla családi járna (tudom, nem egy nagy összeg) és a családi adókedvezmény miatt már több lenne a fizetés is. Én úgy gondolom ha nem is nagy lábon de ennyiből meg lehet élni.
2021. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!