Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én idegenkedek annyira a...

Csak én idegenkedek annyira a bölcsödétől?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam, de eszem ágába sincs bölcsödébe vinni, persze megértem akinek kell a pénz és nincs kire bízni, de a környezetemben sokan vannak akik még gyed alatt visszamennek dolgozni pár ezerrel többért mint a gyed, csak mert annyira "ellaposodtak" otthon, én pedagógus vagyok, de valahogy még annyira kicsinek tartom őket ehhez a dologhoz, mármint ahhoz, hogy hétfőtől péntekig, reggeltől késő délutánig ne otthon legyenek, ne az anyukájukkal.Más is van ezzel így?
2010. szept. 4. 23:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt egy bölcsis kérdésem, majdnem meglincseltek így a neten keresztül, ezért olvastam bele a válaszokba. Igen, megoszlanak a vélemények. Sokan vagyunk, sokfélék. Szívem szakad meg, de a 3. évet, havi 28 ezerből mi sem tudnánk kigazdálkodni.


Nekem valamilyen 4 órás állás lenne az optimális, ha olyan fizetést kapna érte az ember, mert a kisfiam is társaságban lenne a bölcsiben, én is kikapcsolódnék a munkahelyen és még időm is maradna a kisfiamra a nap hátralévő részében, de ez csak álomkép marad.

2010. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 4 órás állás szerintem sokaknak nagyon jó lenne. De hát... Tőlünk nyugatabbra sok helyen felismerték, hogy azzal segíthetik a nők visszakapcsolódását a munkába, ha létesítenek olyan munkahelyeket, ahol 4-6 órában lehet dolgozni, elég sokan is dolgoznak részmunkaidőben. De itt ez valamiért még mindig nem túl nézpszerű. Pedig ha több ilyen munkahely lenne, még a munkanélküliség is csökkenne, hiszen sokan még az ilyen állásnak is jobban örülnének, mint a semmilyennek. A másik: pár országban szintén népszerű az, hogy egy állást ketten töltenek be. Pl. két kisgyerekes anya, az egyik ott van délelőtt, a másik délután, és közben egymás gyerekére vigyáznak. Ez maximum számukra jelent plusz munkát, mert a napi munka után össze kell egyeztetniük az aznapi munkájukat, de ez meg már az ő dolguk.

Nálunk sajnos kicsit máshogy állnak ehhez a kérdéshez a munkaadók még mindig.

2010. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

09.01-esnek

Jaj ne dramatizáld már túl rögtön a dolgot! :) Ha figyelmesen olvasnál,én nem Rád írtam(ha akartam volna se tudtam volna rólad,mert Te utánam válaszoltál),hanem az egyik ismerősömről... A csaj nem dolgozni akar visszamenni,még csak nem is az,hogy mondjuk csavarogni szeretne néha,hanem egyszerűen sok neki egy szem gyerek,mert egész nap figyelnie rá... Na erre nehogy azt mond,hogy nem durva indok!Egy 15 hónapos gyerekre persze,hogy egész nap figyelni kell,mivel ilyenkor fedezi fel a körülötte lévő világot... És én rá írtam,hogy neki még kutya sem való,nemhogy gyerek...

2010. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Persze, nem rám értetted. Csak tudod, én álmomban sem gondoltam volna, hogy egy gyerek ennyi stresszel jár. A lányom 8 hónapos, de egész nap a sarkában kell lennem, és azt figyelem, hogy ha elesik, mibe üti be a fejét, mi baja lehet tőle. Ha feláll, akkor amibe kapaszkodik, elég biztonságos-e, mikor esik le az ágyról, stb. Lehet, hogy én nem csinálok jól valamit, de bizony néha örülök, ha apa hazajön és én elmehetek nyelviskolába, és nem nekem kell egész nap aggódnom.

Persze szeretek a lányommal lenni, de az a pár óra hetente felüdülés.

2010. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ennyiel leírtátok a véleményeteket, valóban az lenne az igazi, ha lennének 4-6 órás munkahelyek, vagy az állam egy picit is segítené az anyaság és a munka kapcsolatát. És persze külföldön nem így van ahogy nálunk, az anyukák nem lehetnek ennyit otthon a gyerekkel, de ott nem is kell szerintem annyira aggódniuk, hogy hova is kerül a gyerek, kap-e megfelő ellátást, sajnos a mi kis hazánkban még arra sincs pénz hogy normális bölcsödéket, ovikat létesítsenek. A másik, hogy külföldön, főleg nyugaton szerintem nem kell letagadnod, hogy gyereked van és nem kell ugyanazt vagy még több munkát elvégezned, mint egy férfinak a gyerekek mellett. Sok dolgon változtatni kellene....
2010. szept. 7. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!