Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van a mai anyáknak...

Miért van a mai anyáknak önjelölt nevelési tanácsadókra szükségük? És miért eszmékbe kapaszkodnak?

Figyelt kérdés

Vida Ági, Vekerdy Tamás, + 100 insta mommy, akik mindig megmondják a tutit, hogy hogyan kell gyereket nevelni, de fennhangon sipítozzák, hogy "Nem lehet könyvből gyereket nevelni", de úgy látszik internetről lehet.

Már van babapszichológus is, aki megmondja, hogy a gyerekednek hatalmas trauma és lelki törés, ha óvodába, iskolába kell járnia a gyereknek, vagy rászólsz egy kicsit erésebben. Van hordozási tanácsadó is, aki 6 000 forintért megmondja, hogy kösd magadra a gyereket. Vannak önjelölt életvitel- és párkapcsolati tanácsadók is, akik egy egy mondatos ál-életstílussal lezavarnak mindent.


Miért van szükségük ezekre az anyukáknak? A tevékenységük sok esetben káros, de a világ kereslet-kínálat alapján működik.


2021. nov. 22. 17:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Legalább érdeklődnek. Régen enni adtak, ruhát rá, aztán ennyi, majd megnő, mint a gaz. Minden törekvés üdvözlendő, több, mint a semmi!
2021. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

A mai kor embere szinte mindenhez kap használati utasítás, videót a youtubon. Miért lenne kivétel a gyereknevelés?

Mennyivel egyszerűbb követni egy adott tanácsot, mint saját kútfőből megoldani néhány gondot , ami felmerül a gyerekeknél

2021. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Mert jobbat akarunk nekik, mint amit mi kaptunk. Ha valakit szidsz azért, mert tanulni akar, fejlődni és jobb anya/apa lenni, mint amilyen neki jutott, az elég szomorú hozzáállás. A probléma nem az, hogy igény van a segítségre, az szerintem szuper. A probléma ott van, hogy gerinctelen emberek hasznot húznak a gyerekek neveléséből. Speciel a felsorolt szakemberek nem ilyenek, de láttunk már olyat, akinek sitten lenne a helye (annyival sem támogatom, hogy megemlítem a nevét).
2021. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Miért, szerinted jobb volt amikor abban hittek (nem is olyan rég), hogy hagyni kell ordítani a gyereket akádmr egész éjszakán át? Nekem igenis nagy segítség volt, hogy utánaolvashattam, hogy ez miért is nem jó, illetve hogy mit kell helyette csinálni. Éreztem, hogy nem jó a poroszos módszer, de magamtól nem éreztem volna rá a másik verzióra. A hordozási tanácsadó pedig egyáltalán nem abban merül ki, hogy elmondja, hogy kösd maagadra. Ezer féle hordozókendő van. Ami az egyik gyereknek kényelmes, a másiknak nem. Nekem pl sikerült 30 ezerért egy olyat venni amit mindenki dicsér, de a gyerekem utál. De jó is lett volna ha 6 ezerért megmondják mit vegyek... ugyanis hordozási tanácsadónál próbálni is lehet.
2021. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Mert mindenben el vagyunk bizonytalanítva. Senki nem biztos abban, hogy jók az ösztöneink, ahelyett, hogy arra hallgatnánk, másokra próbálunk meg hagyatkozni, akik csak még jobban elbizonytalanítanak.

A gyerekpszichológusok meg idióták. Ez nem egy tudomány, irányzatok vannak, ki ebben hisz, ki abban. Van amelyik gyereknek ez jön be, van, amelyiknek meg az.

Nem akarok nevet mondani, egy egy híres gyerekpszichológus arról nyilatkozott, hogy a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye. Gyurcsányék eltörölték a 3 éves GYES-t, utána ugyanez az ember azt nyilatkozta, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, ha 2 évesen bölcsödébe kerül. Mennyire hiteles ez?

2021. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Attól még mert valami fent van a neten már igénybe is veszem?

Vida Ági: egyszer elolvastam egy cikkét

Vekerdy: könyvei is megvannak, szerintem ő nagyon jó és teljesen más kategória

Insta mamik: sosem néztem

Hordozási tanácsadó: nem érdekelt

Életvitel tanácsadó: pláne nem érdekelt.

Attól még lehetnek akár jók is, de az nem igaz, hogy az átlag ezeket nézi és igénybe veszi a szolgáltatást.

2021. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az átlag még mindig csak eszetlenül baxik, és szaporodik, nem törődve azzal, hogy mi a jó a gyereknek. Szerintem szép világ lenne az, ahol azon veszekedhetnénk, hogy melyik pszichológus nevelési tanácsaival értünk egyet, nem pedig azon, hogy az orvos 5g chipet ültet beléd, amitől gyík ember leszel. A többség ugyanis még a pszichológus szót se tudja helyesen leírni, ez a szomorú, nem a pszichológusok munkássága.
2021. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De miért? Csak a sírni hagyás van meg a "tanácsadók", #1?
2021. nov. 22. 19:19
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezek igenis hasznosak, adnak egy általános képet arról, hogyan működnek a babák, mármint biológiailag, hogyan fejlődnek, mit reális elvárnunk tőlük egyes életszakaszokban, bizonyos fejlődési szinten és mit nem. Plusz bármi tipp, ami segít úgy nevelni a gyereket, hogy belőle nem lesz ugyanolyan érzelmileg távolságtartó, sérült felnőtt, mint a mi korosztályunk jó 90%-a, az már előny. Nem mindig az a jó, amit az öregek csináltak, sajnos, és nem is egyszerű eligazodni az ellentétes vélemények és tanácsok között, főleg, ha azok gyökeresen ellentmondanak annak, amit te személy szerint jónak érzel. Szerintem igenis jó az, ha képzett, hozzáértő emberek (mint a Vida Ági meg a Vekerdy is) elmondják hogy ők mit hogy látnak, mit tapasztaltak a saját munkájuk során, esetleg adnak tippeket, hogy szerintük mik működhetnek, mik lehetnek alternatívák a sírni hagyás meg a hisztiző gyerek szobába zárása helyett, aztán te eldöntöd, hogy ebből megfogadsz-e valamit vagy sem.
2021. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Azert mert mar ott tart a tudomany hogy nem tudjuk nem figyelembe venni a kovetkezmenyeket. Pl ami a leggyakoribb tanacs 60 koruli anyaktol a sirnihagyas. Akkor meg nem tudtak hogy a kortizol ha az agyban az egekbe szokik stressz hatasara visszaveti az idegrendszeri erest.


"Ha sírni hagyjuk a babákat, az súlyos problémákhoz vezethet, amely negatív hatással van a fejlődésükre és későbbi jóllétükre. Az első élethónapokban átélt intenzív stressz megváltoztatja az agyi hírvivő anyagok hálózatát, ami az agy felépítésében és működésében is változásokat okoz. Az agyi változások hasonlítanak azokhoz, amelyeket depressziós felnőttek agyában látni. Ha egyedül sír a baba, túlaktiválódhat az adrenalinrendszere, amely növeli a későbbi agresszivitás, impulzivitás kockázatát. A sírni hagyás hátráltatja az immunrendszer működését, ezáltal fogékonyabbak lesznek a betegségekre. Egy kutatás szerint a sírni hagyott babáknál nem fejlődtek ki bizonyos intellektuális és társas készségek, és nehezen kontrollálták érzéseiket."


A masik ami gyakori "tanacs" pl szoptatasnal a 3 orankenti etetes. Nem veletlenul volt annyi tapszeres gyerek akkoriban maradjunk annyiban. Pl engem is tapszereztek. En szules utan hivtam szoptatasi tanacsadot 10e ft volt, olyan dolgokat mondott el amit en nem tudtam elotte alatamasztva ervekkel. Anyukam nem is tudta ezeket, mikor meseltem el volt kepedve. Konkretan az emberi test mukodeserol hogy hogyan mukodnek a melleink. En ezt nem tudtam volna osztonbol. Egyebkent ez a 10e ft joval olcsobb befektetes volt hiszen nem kellett vennem soha tapszert. Szerintem ilyen segito nok voltak regen is na nem anyaink idejeben mert akkor mar letezett tapszer es igy elkenyelmesedtek amit megertek meg elfogadok de nem jelenti hogy jobb volt.


Hat a hurci temaban nem vagyok otthon mert az en gyerekem nem szerette de szerintem minden penzt meger ha valaki kifog egy nonstop siro babat odamegy egy ember megmutatja neki hogy kell felkotnie magara hogy anatomiailag jo legyen a testhelyzet a babanak es meg gratiszkent alszik is meg nyugodt. Ezert 6000 ft kb filleres tetel. Es ez egy szakma tehat ertheto hogy penzt kap erte.


En vekerdyt nem szeretem mert bocsi mindenkitol egy ferfi aki max jatszoterre viszi a gyereket ne mondja meg nekem hogy csinaljam keves alvassal a napomat. Vida Agi viszont szerintem mar Nokozpontubb tole olvastam jo tippeket. Egy elsogyerekesnek jo olvasni ertelmes tanacsokat.

2021. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!