Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tolna megyében miért van...

Tolna megyében miért van olyan sok önjelölt költő?

Figyelt kérdés
Szekszárdon is rengeteg sok önjelölt költő és író van, akik úgy gondolják, hogy valami maradandót alkotnak azzal, ha majmolják Petőfit meg blogot vezetnek a gondolataikról, véleményükről, ami kimerül a mai társadalom szidásával, az emberek lenézésével.
2021. máj. 28. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Tolnaban, mindenhol.


Én is szeretek írni és verset költeni, de sose teszem ki sehová mutogatóba az alkotásom.

Ezen kívül borzasztóan unom a "mai modern" verseket, amiben ezredjére ír valaki a karanténról és a covidról, és a jelenlegi társadalomról.

2021. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak ilyen emberek, viszont Szekszárdon rengetegen vannak.

Ott született Baka, Babits, stb. és őket majmolják.

És mert mások verseit elszavalják, ezért költőnek nevezik magukat.


Nem azzal van a probléma, hogy leírják a gondolataikat, verseiket és publikálják, hanem a tartalmával van a probléma. Mind Baka, Babits, Petőfi és József Attila mintájára íródik, és sablon témákat pedzegetnek, meg olyanokat írnak le, amikben részük sem volt.

2021. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Szekszárdon születtem, ott is éltem 17 évig, imádtam. Gyönyörű szép gyerekkort éltem meg ott, de ami igaz, az igaz: nagyon sok az önjelölt költő, író, szavaló megmondóember, viszont sokkal kevesebb a valódi értékeket képviselő, normális író, költő, szavaló.


Nekem az egyik ilyen Vörösmarty-hasonmás volt az irodalom tanárom. Amennyire szerettem az irodalmat, annyira megutáltatta velem, hogy az szinte kegyetlen volt. Az még hagyján, hogy túlgondolt mindent, a saját verseivel traktált minket, aminek se eleje nem volt, se vége. Amilyen verseket az ő előadásmódjával előadott, szinte borzalmas volt és abban a pillanatban, ahogy elkezdte, el is vesztette a vers az értelmét. Szavalónak hívta magát, de nem volt az. Túlartikulált, túlszínészkedett mindent, a vége előtt mindig tartott egy oda nem illő hatásszünetet, volt, hogy fennhangon mondta, volt, hogy halkan, igazából váltakozott, de a végére mindig rázendített.

Ráadásul mindig ilyen nagyon-nagyon választékosan beszélt, direkt úgy, hogy ne értsük meg, és lássuk majd, hogy ő milyen művelt, okos.


Olyan nehéz feladatsorokat állított össze, hogyha tanultál is csak 3-mas volt.

Az öcsémet is ő tanítja. Online oktatásba az anyámmal, apámmal, a füzettel és az internet segítségével segítettünk az öcsém irodalom témazárójába, és így is csak kettes lett.

2021. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán, mert ott kevesebb a munkalehetőség.
2021. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szekszárd és környéke tele van önjelölt költőkkel, pszichológusokkal, párterapeutákkal, pszichiáterekkel, tanácsadókkal, orvosokkal.


Az még úgy-ahogy elmegy, hogy egy magát előadóművésznek hívó ember szaval az osztálya előtt meg megjátsza az úriembert, de hogy egy temetésen se tudnak illően viselkedni!

Undorító, ahogy megjátszák magukat, amikor meghal egy "költő", "író" és "előadóművész". Nem azt mondom, hogy zokogni kell, meg sírni. De az gáz, ahogy megjátszák magukat, egyfajta gúnyt űznek a halottból. Mesterkélten előadják, hogy ők milyen nagy barátságba voltak, összeeszkábálnák 10-15 búcsúbeszédből egyet és azt felolvassák színpadiasan.

2021. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az ötös leírta...

Nincsenek szavaim...

Az első mondata... Ez mindent vitt...

2021. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!