Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy egy...

Miért lehet az, hogy egy olyan apukát, aki ütötte-verte a családot, azt a gyerekei ugyanúgy szeretik, mint az anyjukat?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerekem,viszont anyám és apám van.

Apám is és anyám is mindent megtettek értünk, sokat dolgoztak, de sok időt töltöttünk együtt, nem volt olyan, amit az egyik vagy a másik ne csinált volna meg, mindkettőjük maximálisan helytállt szülőként, nagyszülőként.


Féltestvérem verte a nejét, verte a gyerekeit, ivott, cigizett. 24, 16 és 14 éves gyerekei vannak. Ezalatt a 24, 16 és 14 év alatt egyszer se ölelte csak úgy meg a gyerekeit, egyszer se volt hozzájuk egy kedves szava (ha jól csináltak valamit, azt természetesnek vette, ha rosszat csináltak, ment a kiabálás, verés). Sose főzött a gyerekeinek, még teát meg kávét se. Semmit. 1 éve egyik napról a másikra letette a piát, már nem veri a családot, viszont állandóan megalázza a gyerekeit, feleségét.


A gyerekek viszont azt mondták, hogy egyformán szeretik az anyjukat meg az apjukat, és nem tudnak különbséget tenni.


2021. nov. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így szocializálódtak, ez nekik a szeretet, törődés kifejeződése az apjuk részéről. Nem mindenki van ám így ezzel. Van aki képes különbséget tenni az elszenvedett sérelmek dacára.
2021. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszik, ez a szeretet. Vagy hazudnak önmaguknak és mindenki másnak.

Én nem hazudok, tesómmal már 10 éve megmondtuk, hogy nekünk nincs apánk.

2021. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Az anyjukon is mit szeressenek, ha nem állt ki értük. Szerintem egyformán nem szeretik őket, csak még maguknak is hazudnak.
2021. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Az anyjuk is áldozat, őt is püfölte. Megvan ennek a maga pszichológiája, ne essünk az áldozathibáztatás csapdájába.
2021. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

4.

Hagyjuk ezt jó. Az egy dolog, hogy magáert nem áll ki, de nézi, ahogy a gyerekeit is bántják, na onnantól már nekem nem áldozat.

2021. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért, mert így nőttek fel, és nekik ezért ez a "normális", és emiatt sajnos ők is ezt a mintát fogják továbbvini a saját családjukban, főleg, ha nem túl intelligensek még pluszban e mellett, magyarul buták is...
2021. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!