Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bárányhimlő elleni oltás...

A bárányhimlő elleni oltás véd egy életen át, vagy bizonyos időközönként meg kell ismételni? Írnátok érveket, ellenérveket hogy ki miért adatta, illetve nem adatta be a gyerkőcének?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt el kell kapni az életben egyszer mindenképp, utána már megvéd a szervezeted.
2010. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen oltás sem véd egy életen át. Általában max olyan 5-6 évig, szóval mondjuk amit valaki megkap gyerekkorában az tuti, hogy 25 éves korára már nincs jelen a szervezetében és már nem véd.
2010. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam, mert ez mostani bárányhimlő már nem ugyanaz a bárányhimlő, ami volt 20-25 éve. Agresszívebb, és sokkal több a szövődménye.

Lehet, hogy az oltás nem védi meg a gyereket, de még így is enyhébb lefolyása lesz, szövődmények nélkül, mint ha nem oltattam volna be.

2010. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdem: És akkor te milyen időközönként fogod oltatni a gyereket? Mert ugye ha nem esik át rajta akkor nem lesz védett és a védőoltás sem véd örökre... Én is gondolkodom, hogy beadatom magamnak (és talán a gyereknek is) mert én még soha nem voltam bárányhimlős és úgy hallottam felnőttekre halálos is lehet, több a szövődménye stb. Nem tudom mit csináljak... Ha bejön az ovi akkor a gyerek tuti, hogy összeszedi valakitől, akkor majd mit csináljak hogy ne kapjam el? :O:O
2010. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom eddig 2 oltást kapott, az első után 2 hónappal volt egy ismétlő. A jelenlegi orvosi álláspont szerint nem kell újabb ismétlő.


Én egyébként sosem voltam bárányhimlős. Igaz az is, hogy nem nagyon emlékszem arra, hogy gyerekkoromban sokan lettek volna betegek körülöttem, egyetlen konkrét esetre emlékszem, mikor 7. osztályban egyik barátnőm lett beteg, akkor nem kaptam el, pedig folyton fejet összedugva sutyorogtunk.


Azóta nem is érdekelt a dolog, de most, hogy a gyermekeim révén sokat forgolódok "veszélyes" közegben, félek. Nemrég a gyerekorvosi rendelőben a többi beteg gyerek között ott várakozott egy bárányhimlős kisfiú is, mert a hülye anyja nem vitte fertőző különítőbe (utána ordított is vele az orvos). A lányom naná, hogy vele kezdett el játszani (az, hogy mi a fiú baja, csak később derült ki, mert még csak a hasán voltak pöttyök, és anyuka csak fél óra után szólta el magát), de szerencsére a lányom akkor már be volt oltva. Nem is kapta el. Viszont én 3 hétig rettegtem, hogy vajon én elkaptam-e? Én is úgy tudom, hogy felnőtteknél elég súlyos lefolyású is lehet, ráadásul olyan szövődményekkel, amik később alakulnak ki. Plusz nekem akkor ott volt a pár hónapos kisbabám is, őt is nagyon féltettem, mert állítólag családban a második fertőzöttnél szintén mindig súlyosabb a lefolyás. Úgyhogy amint lehet, a kicsi is meg fogja kapni az oltást, főleg, hogy amikor megyünk oviba a nagyért, ő is veszélyben van. És már magamnak is felírattam a házidokival a receptet, még ebben a hónapban oltatom magam.

2010. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eléggé tanácstalan vagyok, holnap megyünk tanácsadásra, megkérdezem az orvost, de előtte mindenképpen kíváncsi voltam, hogy Nektek mi a véleményetek, miket mondtak róla más orvosok és védőnők.
2010. szept. 5. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos azt nem tudom, hogy véd-e egy életen át de mi is megyünk jövő héten oltásra és én is úgy tudom 2 szuriból áll a bárányhimlő elleni oltás.

Ahogy előttem írták én is azért oltatom be a csemetét mert a gyerekorvos elmondása alapján sok a súlyos szövődmény arról nem is beszélve, hogy én sem voltam még himlős...így én is beoltatom magam, mert ha szeretnénk még egy kisbabát, nem lenne túl jó elkapni várandósan, az a magzatra nézve végzetes is lehet.

2010. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy nem lehet tudni, mennyi ideig ad védettséget. Ennek ellenére be fogom adatni neki, mert én nem voltam bárányhimlős. Egyedül nevelem, és ha elkapom tőle, ki ápolja? Felnőtt korban sokkal súlyosabb, mint kisgyerekként. A másik pedig, hogy őt se akarom kitenni a betegségnek, ha meg lehet előzni.
2010. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt sok infót találsz: baranyhimlo.hu.

Sok tévhitet letisztáz.

2010. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!