Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekfelügyeletben kérhetek...

Gyermekfelügyeletben kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a 3 éves kislányomat aki állandóan beteg. 2 hetet beteg 2 hetet megy oviba. Én ugyan így dolgozok amit ugye a munkáltató nem tűr. És anyagilag is gondot okoz, hogy mindig táppénzen vagyok. Sajnos január 1-től kirugnak ha ezt a helyzetet nem oldom meg valahogy. Nekem nincs senkim, államigondozásban nőttem fel. Senki nincs aki segítene. Esetleg önkormányzat tudna ebben segítséget nyújtani vagy mit lehet ilyenkor tenni?
2021. nov. 30. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Megoldod valahogy.

Az önkormányzatok nem foglalkoznak az ilyennel, nem nagyon adnak támogatást az egyedülálló szülőnek. Nincs rá se keres se ember.

Amúgy magadról írtál, de mivan az apával és az ő rokonaival?

2021. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Mióta dolgozol ezen a helyen? Milyen indokra hivatkozva rúgna ki? Én a helyedben akkor ha határozatlan idejű szerződésed van elmennék táppenzre folyamatosan január 1-től. Táppénz alatt nem rúghat ki...
2021. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 kirúghatja tp alatt simán
2021. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Írta hogy nagyon sokat van, tappenzen és az a pénz nem elegendő amit teljesen megertek. Kérdező, vannak pl fb csoportok ahol lehet ilyen "potnagyikat" találni, fodraszom is egyedül maradt 7 hónapos terhesen és ott talalt egy nagyon aranyos idős hölgyet akit nagyon szeret a kislánya és rengeteget vigyáz rá
2021. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz esetleg beszélni a főnököddel? Hogy ez most átmeneti, és a pandémia nem segít ezen az egész helyzeten. Tavasztól jobb lesz, de sajnos az ősz és a tél ilyen, főleg most a covid miatt, mindenkinek otthon kell maradnia, aki csak tüsszent. Hát ha megérti. Ha nem, akkor elkezdenék másik munkát keresni. Most rengeteg van, amit otthonról is lehet végezni, és úgy hirdetik meg, ha van erre lehetőséged.
2021. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Persze táppenz alatt is fel lehet mondani közös megegyezéssel (azt miért is írná alá?) vagy rendkívülivel. Ahoz súlyos indok kell. Az, hogy táppenzen van nem ők arra, hogy kirúgja. A rendes felmondás meg a táppénz lejártakor lép életbe ha kirúgja táppénz alatt. Akkor szerintetek az is normális, hogy emiatt kirúgják?
2021. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem humánus, hogy kirúgják. De tegyük fel a gyerekedet baleset éri, hívod a mentőket, de nem jönnek, mert a mentős havonta 2 hetet táppénzen van, így a gyereked meghal. Vagy a gyereked óvónője állandóan táppénzen van, ezért kéthetente 2 hétig nem tud a gyereked oviba járni. Vagy Juci kisboltja havonta 2 hetet zárva van, mert az alkalmazott táppénzen van. Jucika meg csődbe megy, mert nincs bevétel.
2021. dec. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Budapesten van ilyen szolgáltatás, fizetős ugyan de neked szerintem max 500 forint/óra
2021. dec. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy létezik e még, de anno a húgom bölcsődei gondozónőként dolgozott és a munkájához otthoni gyermekfelügyelet is tartozott. Önkormányzaton keresztül küldték őket a címekre.
2021. dec. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!