Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az állítás, hogy kis...

Igaz az állítás, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagygond?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 16:07
A kérdező szavazást indított:
Az álítás igaz:
Az állítás nem igaz:
Ez sokkal bonyolultabb kérdés:
28 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Igaz! Miért kéne bonyolítani? Nem is értem azt a válaszlehetőséget
2021. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Gyerek függő. A nagyobbik fiam nehezebb természet volt babaként, a kisebbik viszont nagyon nyugodt.

Én inkább azt mondanám, hogy minden korszak más. Ha rendben van a nevelés és a környezet, akkor idővel ugyanúgy kézben lehet tartani az irányítást. De ehhez folyamatos következetesség kell.

2021. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ. Az enyém 3 éves koráig nem aludt semmit. Nyilván nem kellett attól félnem, hogy teherbe esik, drogozik, elrabolják, stb. De azért elég kemény volt, hogy soha nem tudtam kialudni magam. Szerintem kb. 3 éves kortól már jó, egészen addig, amíg el nem kezd kamaszodni.
2021. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem kis gondról meg nagy gondról van szó. Szerintem nem lehet összehasonlítani egy hasfájós csecsemőt, egy dackorszakos kétévest, meg egy lázadó kamaszt. Teljesen másak a problémák. Minden korszaknak megvannak a “gondjai”, amivel meg kell birkózni. De pl a 17 éves fiammal nincs annyi gond, mint a 8 éves lányommal. Ez itt cáfolja a fenti állítást. De én inkább azt mondom, hogy egyén függő, mert más a természetük is.
2021. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem igaz. A gyerek gond. Akár kicsi, akár nagy.
2021. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ez mindenkinek egyértelmű, akintalalkozott már életében kamasszal...
2021. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mi az Isten búbánatáért pontozták le a &6. válaszolót.


Olyan lehangoló, hogy van itt a gyakorin avalaki, vagy valakik, akik abban lelik az örömüket, hogy az asztak közepére csinálnak.


És a lényeg: A &6. válaszoló nagyon jól mondja :)


Ennek a szólásnak az igazságát csak akkor tudja meg az ember, ha már felnőttek a gyerekei :)



Szóval az állítás igaz. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond :)


És ez így szép, ahogyan van :)))


Köszönöm a válaszokat. A magam részéről kiszállok.

2021. dec. 3. 06:08
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

4-es vagyok. Nem kell általánosítani! Azt elismerem, hogy a kamaszok többségével nagyon nehéz. De nem minddel. Nekem nem ez a tapasztalatom. 17 elmúlt a fiam. Nem beszél vissza, ha valamit szeretne, vagy elmenni valahova, azt meg tudjuk beszélni. Nem mondom, hogy néha nem fogom a fejem miatta, de összességében nincsenek nagy gondok vele. Sőt, besegít, így sokkal könnyebb.

Kérdező! He ezt az állítást, így kijelented, akkor minek raktad ki a kérdést?

(a véleményemtől függetlenül, nem én pontoztam le a 6-ost)

2021. dec. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8!


Az átlag kisgyerek jobban kezelhető, mint ah átlag kamasz.

2021. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, hasonlót írtam 3. mondatomban. Csak nem értem, mi ez a kérdés, ha a kérdezőnek határozott válasza van, és egy kalap alá vesz minden kamaszt.

A szavazásban sem az egyértelmű igenre nyomott a többség.

Szerintem totál félreértettetek! Én azt mondtam, hogy minden korszaknak megvannak a nehézségei, ezért nehéz összehasonlítani. Nekem konkrétan sokkal nehezebb volt, amikor hetekig nem aludtam a hasfájós csecsemővel, mint 16-17 évvel később, amikor megkérem valamire és segít! Erre mondtam, hogy egyénfüggő és nem minden gyerek egyforma. Akárhogy is vizsgálom, nekem a nagy gyerek nem nagy gond! Másnak igen.

2021. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!