Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valós az az állítás hogy ha...

Valós az az állítás hogy ha elfolyik a magzatvíz mentőt kell hívni, nem lehet autóval menni a kórházba?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 09:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2019. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk az apás szülés felkészítőn mondták, hogy ha elfolyik a magzatvíz nem szabad a kismamának járkálni, hanem egyből le kell feküdni, mert már nincs az a víz ami védi a babát.

Szerintem az már mindegy hogy kocsival viszik be vagy mentővel, ha a kocsiban le tud feküdni a kismama. Ha nem tud akkor mentő.

Nekünk ezt a kórházban mondták, ha hülyeséget mondtak akkor én is. 😁

2019. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell... Be kell ülni a kocsiba és minél előbb beérni a kórházba
2019. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

2, kocsiban hogy fekszel le? Csak ha nem kötöd be magad. Szerintem elég "kellemetlen" lenne a kórházba tartva halálos balesetet szenvedni emiatt.

Mentőben rögzítenek fekve is.


Egyébként ha csak szivárog, nem kell mebtő, mert valószínűleg be van ékelődve.

Ha viszont ömlik mint a Niagara, akkor nincs elég lent, előre eshet a köldökzsinór, ezért kell lefeküdni, fektetve szállítani.

Nekem elsővel ez volt, maga a diszpécser is mondta, hogy indokolt a mentő és feküdjek.

Másodjára taxiztunk, mert csak szivárgott plusz fájások voltak.

2019. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem azt mondta az orvosom, ha csak elfolyik a magzatvíz, akkor még be lehet menni kocsival. Akkor kell mentő, ha el van színeződve: véres vagy zöldes.
2019. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem azt mondták, hogyha elfolyik és tiszta, akkor zuhanyozzak le, készülődjek össze és kb 1 óra múlva induljunk a kórházba.

Ha elfolyik és zöld, büdös stb, akkor azonnal induljunk a kórházba.

Elfolyik és véres vagy én vérzek, akkor mentő azonnal.

2019. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

38 hetes vagyok, pont tegnap kérdeztem rá a nőgyógyászomnál, hogy ha magzatvíz elfolyással kezdődik a szülésem, akkor mennyire kapkodjak, belefér-e még egy zuhany, meg férjem hazajöhet-e értem a munkából stb. Azt mondta, hogy ha tiszta a magzatvíz akkor 1-2 órán belül induljunk el. Feküdni nem kell, zuhanyozzak le, pakolásszak nyugodtan.

Nekem mondjuk egyébként se jutott eszembe mentőt hívni, de nem is vagyok az a pánikolós fajta.

2019. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Kár lepontozni a négyest, neki van igaza. Ha kizúdul a magzatvíz, magával sodorhatja a köldökzsinórt és meghalhat a baba. Inkább mentő...
2019. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekem amikor elment a víz (ömlött), hívtam az orvost, annyit mondott halálos nyugalommal, hogy szedjem össze magamat, és menjünk be. Én már nem voltam annyira nyugodt, a férjem meg majd elájult :D de nem kellett mentő :)
2019. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Persze, mert ha a magzatvíz elsodorja a köldökzsinórt, akkor mit csinál a mentő? Kb mire kiér meghal a baba... Arról nem beszélve, hogy meg sem tudja állapítani az ilyesmit, csak felkapja a kismamát és viszi, ha meg beindul a szülés akkor levezeti.

Akkor van értelme a mentőnek, ha nincs otthon autó és nincs pénz taxira vagy ha kb tolófájásokkal kezdődik a szülés.

2019. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!