Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költötök a gyereketekr...

Mennyit költötök a gyereketekre havonta?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
0-20 ezer. Mikor hogy. (4 hós)
2021. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ.

Most 9 hós. Ebben a hónapban gyerekülést vettünk neki, az már 50ezer. Kb 3 nagycsomag pelenka, 2csomag popsitörlő 18-20ezer. 1kabátot vettem neki, 2harisnyát, vastagabb zoknikat kb 10ezer.

Kaját még püréket eszik, előre lefagyasztottam így az semmi de babakeksz, joghurt, kefir, friss gyümölcs ilyesmi kellett kb 2-3ezer.

Ez nagyon változó. Egy újszülött érkezésére sokszázezreket is el lehet költeni ha mindenből újat veszel, használtan olcsóbb. Utána az első hónapokban viszonylag olcsón kijössz mert pelenka, ruha, tápszer ha nincs anyatej és kb ennyi. Utána kell pár játék, gyerekülés, nagyobb ágy stb stb..

2021. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
100 000 forintot. 12 éves.
2021. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Pfff

Fogalamam sincsen

Soha nem szamoltam ossze mennyi az annyi mert nem ez volt a lenyeg.


Masik h a koltsegek egy reszet nem is lehet kiszamolni.


De mem gondolnam h sokba kerulnek a gyerekeim

2021. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

A november durva volt. Hó elején vettünk emeletes ágyat, 200 ezer. Hó közepén a téli bakancsok, két gyerekre 30, overál, téli kabát Lidl-ből 10, a hó közepén kiderült, hogy a kisebbnek is szemüveg kell úgy hogy a nagynak előző hónapban kellett. Kicsinek +8 dioptria, csak a lencse volt 130 ezer, mert extra vékonyítás nélkül majdnem 1 centi lett volna az üvege (!). Kerettel 150 ezer.

Emellé jött a szokásos: logopédia 40 ezer, vitaminok 10, ovis étkezés 25e/ 2fő. Ja volt még fogász 10....stb.

2021. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
4, ez nekem olyan hihetetlen. Nekem nem kell összeszámolni ahhoz hogy tudjam. Ha én fizetem, akkor fejben marad a költségek nagyja. S nem azért mert fillérbas....ok vagyunk. Talán foglalkozási ártalom? Közgazdász vagyok.
2021. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi mosható pelenkázunk és anyatejes a babám, illetve kaptunk is bőven ruhákat kisbabát barátainktól, úgyhogy csak néhányat vettünk turiban. Az első félévben tényleg alig költöttünk rá, egy kevés eldobható pelust vettünk meg popsitörlőt. Játéka az van, amit kapott eddig ajándékba, szerintem egyelőre bőven elegendő. Beteg nem volt még.



Jelenleg 8 hónapos, és most mondom azt, hogy elkezdtünk rá költeni, pl. minden napra kell neki gyümölcs, illetve kinéztünk 1-2 játékot, mert végre lesz értelme megvenni neki. De igazából ez sem hatalmas összeg.



Szerintem jövő tavasztól lesz már többe, amikor cipő kell, addigra el akarom majd választani, hogy jöhessen a kistesó, így kell majd táp szerintem, és nyilván többet is fog enni, mint most.



Na de, hogy reális legyek, ha pelenkát, tápszert, gyógyszert kellene vennem neki, akkor biztos benne lenne havi 30-40 ezerben. Illetve, sosem lehet tudni, nem születik-e olyan betegséggel, hogy havi 100 elmenjen kezelésekre, szóval nem lehet arra alapozni, hogy ennyiből kijön a baba.

2021. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Csak november kerekítve

Új Ágy+matrac-40e

Mei-tai (bár ezt inkább magamnak)-35e

Ruhák-15.000

Kabát-6000

Pelus, popsitörlő-7000

Havi gyógyszer-5000

+minden napra gyümi


Anyatejes+azt eszi amit mi így ezzel nincs +kiadás


Ha amúgy nincs nagy kiadás rá (mint most pl az ágy) akkor havi 15-25e között kijövünk

2021. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Mosható pelenka, mosható popsitörlő mellett anyatejes babának 15ezerért vettem ruhákat.

Vettem édesburgonyát és sütőtököt 3000 ft-ért, mert most volt, lassan kezdjük a hozzátáplálást, így előre dolgoztam.

2021. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
20 hónapos, mosható pelusos: ételt kell venni neki, mint magunknak, így ezt nem tudom. Kapott ajándékba egy hintát, ez 15.000 volt, egy kis kesztyűt, az 250ft-ba került. Minden hónap más és más. 1 éves koráig szinte semmit nem költöttünk rá, aztán volt, hogy 100-200 is elment egy hónapban.
2021. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!