Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen beceneveket ismertek,...

Milyen beceneveket ismertek, ami a gyerek nevétől különálló? (Pl.: Berki Renáta - Mazsi)

Figyelt kérdés

A celebvilágban is vannak ilyenek, Csuti, Mazsi.


De például van ilyen is, hogy Zsömi, Pötyi, stb.

Tehát nem Kovács Erzsébet - Erzsike, hanem Zsömi, vagy valami.


2021. dec. 4. 18:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
51%

Én Petra vagyok, viszont a családom úgy hív, hogy Serif.

Volt Manuelnek az a száma, amiben azt mondja: "Itt a serif, itt a serif, mi a f... van?", és az öcsém elkezdett Serifnek hívni. Eleinte ágálltam a név ellen, folyamatosan veszekedtem vele, hogy ne hívjon úgy, aztán fél év múlva azon kaptam magam, hogy azt mondják nekem, hogy "Serif, gyere ide!", és odamentem.

De nemcsak Serifnek hívnak, vannak ennek becézései is: Seri, Serike, Serkó, Serif-Merif is.

2021. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
A szomszédunkban lakott az Öcsi. Már felnőtt férfi volt, 3 gyerekkel, de még a felesége is Öcsinek szólította. Mi meg gyerekként Öcsi bácsinak. A papám a nővéremet Lulunak nevezte, engem meg Samunak (lány vagyok), a nevünk teljesen más. Ismerős családnál a kamasz lányt Édi-nek hívják, pedig Krisztina. A gyerekkori barátnőmet a szülei Csuri-nak hívták, Petra volt a neve. De ugyanez az apuka a feleségét Mikulásnak hívta :) Egyik nagynéném Csöpi volt. A férjem a lányomat néha Máriának hívja, pedig teljesen más a neve.
2021. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
49%

A lányom Olívia, de én leggyakrabban Mucinak hívom. Néha Mucika, Mucus. Vagy előfordul, hogy Életem, esetleg Tündérem, de egy időben Csillagvirág is volt, és meglepődnék, ha a jövőben nem lenne más beceneve.

Engem egyébként libáztak gyerekkoromban. Liba, Libuska. Utáltam, mint a fene, mert nem kedveskedésből szólítottak így a szüleim, hanem abszolút negatív tartalommal. Nem is vagyunk közeli viszonyban.

2021. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
51%
2-es vagyok. Anyukám engem sokszor úgy hív, hogy Nyuszikám, pedig 44 éves vagyok.
2021. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőm öccsét Öcsinek hívják.

Kerekes vezetéknevű barátnőmet Kercsinek hívják, pedig már felvette a férje nevét.

Van Mimi becenevű kislány Liza névvel.

Egyik óvodatársam Lili volt Kika becenévvel.

Van Zsolt nevű ember Tubi becenévvel.


Én Johanna, nővérem Mariann. Engem sokszor Rozinak szólítottak, nőveremet meg Lujzának vagy Mária Lujzának.

Unokahúgom Petra, sógornőm Punyiélának hívta sokáig.

2021. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Baráti körömből


Szilvia - Sziszka

Márton - Körte

Ádám - Konyak

Tamás - Szpiru

József - Kolmány

Gábor - Dajka

Szidónia - Loli

2021. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%

Lányom Ramóna- Rambó, és rainbowdash a beceneve :D néha Namóka mert a kisebbik lányom így hívta.

A kicsi Alexa- ő Alexusz, Lexusz, és Bíbaba ( amikor a pocakban volt ezt mondta rá a nővére és rajta maradt :D ) én meg mostanában Bimbonak hívom :D

En Edina vagyok- egész gyerekkoromban az összes osztálytársam dinamonak hívott, és “hallgattam” is rá 😁

2021. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
4-es vagyok, miért lettem lepontozva? Kinek fáj, hogy Anyukám kedvesen szólít? A nagymamám meg úgy szokott szólítani, hogy Kisanyám. És kedveskedő értelemben, nem a mai használatban.
2021. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Engem apukám úgy hívott amíg élt hogy Tücsök. Nagyon szerettem <3
2021. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Erzsébet vagyok, édesanyámnak csak Nyinya :D
2021. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!