Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Divatos külföldi, vagy hagyomá...

Divatos külföldi, vagy hagyományos magyar nevet adnál inkább a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Oviban dolgozom, egy-két éve feltűnt, hogy mintha lenne két nagy csoport névadás szerint, vagy valamilyen divatos külföldi nevük van a kicsiknek, vagy valami tipikus ősmagyar.


Nektek melyik "ág" tetszik jobban?


Nem zavar, vagy ilyesmi, csak nálunk mintha tényleg lenne ilyen megosztottság. A gyerekek egyik fele szinte csak csupa Hanna, Kevin, Noel, Benett, vagy Csenge, Zselyke, Hunor, Nimród.



2021. dec. 6. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak külföldi eredetű neve van, de nem divatos.
2021. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemzetközi nevet adnék, szerintem sokkal egyszerűbb, ha nemzetközi céghez megy dolgozni. De biztos nem olyat, ami furcsa magyarul. A Hanna szerintem jó, mert azt régen is adták, de ilyen a Tamás (Thomas), Dániel (Daniel), Dávid, Péter, Barbara, Anna, Alexandra stb.
2021. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
“Manapság divatos” neveik vannak a lányaimnak, egyszerű okból, mert ezek tetszettek, divatos pedig mindkettő évekkel azután lett, hogy mi adtuk, előtte kb ismeretlen nevek voltak, evett is az ideg emiatt sokáig mert divatnevet sem akartam. Nem tetszenek sem a tucatnevek, sem a nagy magyarosok, kis kivétellel.
2021. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Csenge, Nimród is ugyanúgy divatnév, most lett felkapva, nem egy István, József, Zsuzsanna amit nagyszüleink kaptak.
2021. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

lehetőleg mind a két helybe beleférjen -és megállja a helyét, nem kell amúgy, hogy szélsőségesen erre, vagy arra húzzon.


amúgy nem is ez,én tetszés szerint választok nevet, tehát nem érdekelnek ezek a sztereotípiák; ami tetszik az tetszik, azt adom; nekem a hangzásvilága számít egy névnek. pl azt vettem észre, hogy szeretem a ,,lágy" neveket. De tehát szóval lehet, hogy az egyik gyerekem egy tipikus ősmagyar nevű lenne, a másik meg egy kicsit külföldiesebb; de nem nagyon elütő a magyartól, mert nekem az nagyon idegen lenne, zavarna. De tehát, szép legyen, és ne legyen idegen a hangzása. Ezek a szempontok nekem; meg lehetőleg pl ne is becenévhatású legyen; az semennyire. Meg még ugye szóba jöhet mint szempont a vezetéknévhez passzolás; ilyenkor be kell vetni egy második keresztnevet. Amúgy a név ,,lágysága"/könnyedsége nem szempont csak azt vettem észre; hogy ilyen nevek tetszenek.

2021. dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Külföldi.
2022. márc. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!