Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen károkat tud okozni ,ha...

Milyen károkat tud okozni ,ha egy kisgyermek (2-3éves) végignézi ahogy bántalmazza az apja az anyját?Hogyan lehet kezelni utána?

Figyelt kérdés
2021. dec. 6. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, apucit ütővel kell kezelni, anyucit orvossal és költözéssel, a gyereket meg gyermekpszichiáterrel.
2021. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, nagyon sok traumát, aminek a hatásai csak később fognak kijönni.

Amúgy igen, apuka börtönbe, anyukának és a gyereknek pedig pszichiáter. Mind a kettejüknek ezt fel kell dolgozni. És jobb minél előbb, mint ha majd húszon éves jön rá, hogy ezzel foglalkozni kell.

2021. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A legnagyobb baj az, ha ez tartós marad, mert anyuci nem lép, és ezt nézi végig a gyerek évekig. Akkor azt hiszi, ez a szeretet, ez a kapcsolat és anyuci megalapozza, hogy milyen lesz a felnőtt gyerekének magánélete. A szülőkön itt is nagy a teher, mert tudat alatt párkapcsolati mintát mutatnak ezzel (is)!
2021. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Unokatesóm szülei sokáig verekedtek. Mindenki ivott...

Ugy 10 éves koráig ment ez amikor iis az apukája meghalt...

11 éves koráig bepisilt az unokatesóm a stressz miatt...

Azóta elzüllött és jelenleg börtönben ül. Most 30 éves...

2021. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Sajnos ez a reális, amit írtál.

Nekünk sem volt minta családunk de megvolt mindenünk, ugyan verekedések nem voltak a szülők részéről csak ha több alkohol ment le egy-egy alkalommal, céges buli, karácsonyi összejövetel, akkor ott a pár fős műszak úgymond második család, megadta a módját, aminek itthon mi láttuk kárát, a friss étel ki lett hajítva a kukába, ordítozás, ilyesmik.


Mára már megváltozott fater, de pont akkoriban csinált ilyeneket amikor nem kellett volna(2 kis gyerek mellett) és még ő is fiatalabb volt 35-40 között.


Végeredmény az lett hogy egy erőszakos ember lettem én is, csak engem vittek is már be, és ha iszok valamit a belvárosban, nem tetszik nekem valaki, vagy ahogy rám néz, oda megyek és belekötök, volt hogy én is kaptam nálam jóval testesebb, idősebb embertől.

Tudom hogy nem helyén való a viselkedésem, de nem is lennék ilyen ha csak a pozitív dolgok lettek volna előttem.

2021. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 ös

Ez szomorú, de ha tudod milyen vagy ha iszol akkor csak azt teheted, hogy nem teszed, nem ér annyit az a szar.

2021. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, a stressz mindenkiben mást vált ki

Nekem apukám alkoholista, sosem verekedtek anyummal, engem sem bántottak, de veszekedés volt anyám és apám között.

Én is bepisiltem 11 éves koromig amíg anyum meg apum el nem vált.

Sosem felejtem el. Egy szerdai napon költözött el tőlünk apám, attól a naptól kezdve soha többé nem pisiltem be!

Halistennek normális életem van, de mindeni ússza meg ennyivel....

4es voltam

2021. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
megölheti az apját
2022. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!