Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítod hálára a...

Hogyan tanítod hálára a gyermeked?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányunk és abszolút nem hálás azért, amit kap, amije van.

Most például itt az advent, nem csokinaptárat kapott, hanem évek óta olyan naptára van, amiben úgy összeválogatott apróságok vannak, amit direkt neki keresgélek össze. (Ő nem tudja, számára ez is a "karácsonyi csoda" része).


Mikor kinyitja az ajándékot, húzza a száját, fanyalog, hogy miért egy matrica csomag, miért egy hajgumi, ő nem erre, hanem erre, erre meg erre vágyik és mennyire rossz, hogy nem azt kapja. Gyakorlatilag nem hogy hálás lenne, de majdnem sír, hogy "mekkora szar" amit kap.


Nem tudom, hol rontottuk el, elrontottuk-e, vagy ez normális, nem tudom.

Én úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban megköszöntem mindent, amit kaptam, és nyilván nem minden "talált be" nálam sem, de ezt nem mutattam kifelé egyrészt, másrészt örültem azért, hogy lett még valamim.


Nálatok mi a helyzet ezen a téren?

Hogyan lehet ezen változtatni?



2021. dec. 10. 09:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyszerűen csak még gyerek.Nem fogja fel,hogy ez neked macera,pénzbe kerul stb.Még nem látja ezeket át,így nem értékeli.Talan ha elmondanád neki,hogy nem az számít hogy mit kap,henem,hogy aki adja milyen szívesen adja és nem szabad senkit megbántani azzal,hogy nem örül az ajándéknak.
2021. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Túlzottan el vannak halmozva a mai gyerekek, ne hasonlítsd a saját gyerekkorodhoz.

Jó dolog láttatni vele azt, hogy nem mindenki él így, adakozni, segíteni, stb.

Illetve lassan tanulhatja a pénz értékét, lehet zsebpénze. (De ne 20ezreseket kapjon, hanem aprópénzt.) Meséld el neki, hol és mit dolgozol, miért kapsz fizetést, mire kell költened.

Ha szóba kerül valami drágább játék vagy kellék, elmondhatod, hogy ennyi pénzért te hány órát vagy napot dolgozol. (Ne az ajándék árát, csak pl ha boltban nézegettek egy játékot.)

2021. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ti hogy viselkedtek otthon? Sokszor van szó a pénzről? Elégedetlenek vagytok? Pl: a Marinak hitelmentes haza van, nekünk miért nincs? Vagy a Béla megint volt a Bahamakon, mi miért nem? Ilyesmire gondolok. Szerintem személyiség függő is,de én azt tapasztalom, hogy általában az elégedetlen embereknek van ilyen gyereke.
2021. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, végiggondolom majd.


Nem vagyunk elégedetlenek, sikeresek, nyugodtak, anyagilag is kiegyensúlyozottak vagyunk. Szerencsések vagyunk, sokat tanultunk és aztán dolgoztunk/dolgozunk érte, hogy elérjük ezt a szintet, ezt hallják tőlünk.


Hónapokat gyűjt egy-egy vágyott játékra, házimunkákért kap zsebpénzt, azt teszi félre. Ezért is nem értem, hogy miért nem értékel dolgokat. De lehet, hogy ez csak egy szakasz nála, remélem.

2021. dec. 11. 18:26
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy hat évesnél pénzt kapni hazimunkaert, egy óriási nagy badarság. Lehet, hogy itt a baj. Hat éves, minek neki pénz? Szerintem egy gyereknek meg kell tanulnia, hogy vannak dolgok az életben, amit ellentételezés nélkül meg kell csinálni. Ilyen a házimunka is. Te kitől kapsz pénzt azért, mert vacsorát főzöl, vagy elmosogatsz? Ugyanez vonatkozik a jegyekért kapott pénzre. Nem pénzért tanulunk. Pont azt öli ki belőle ez az egész, ami a cél lenne, hogy megszülessen az igény. Nem azért takarítok kádat, mert anyám hozzám vág érte X forintot, hanem mert nem akarok koszosban fürdeni. Az ilyen gyerekből lesz az örök elégedetlen felnőtt, aki majd hálát és pénzt vár azért is, mert levegőt vesz, aki igénytelen és soha nem megy egyről a kettőre, mert az igényességet, motivációt, tenni vágyást senki se fizeti meg.
2021. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
15 vagyok. Ami az adventi kalendáriumot illeti a második elégedetlen megszólalásnál tettem volna el a francba, de tényleg. Azt is megmondtam volna neki, hogy a Jézuska majd mélyen elgondolkodik rajta, hogy mit hozzon egy ilyen elégedetlen kislánynak.
2021. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény, tiszteletben tartom, de nem szeretnék reagálni rá.
2021. dec. 11. 20:27
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem így. Te hálás vagy? Nem, mert ahelyett, hogy azt mondanád a gyereknek, hogy "köszönöm, hogy elmosogattal, így nekem is több időm van, nem vagyok olyan fáradt, többet lehetünk együtt." Nem, te kifizeted. És a gyereked már gyönyörűen beárazott mindent. A segítséget, odafigyelést, empátiát, azt, hogy te mit teszel érte, stb. Egy hajgumi már nem elég értékes.
2021. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Folyt köv. Az már nem érték, hogy készültél, hogy megvetted, hogy összeraktad. Az már nem érték, hogy örömet akartál szerezni.
2021. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy feszült vagy, csak sajnálom, hogy itt vezeted le, mert nem esik jól. Örülök, hogy legalább ennyivel is hozzájárulhattam, hogy ne a gyerekeden csattanjon, amit most előnyként értékelek végülis. Ventilláltál egyet.
2021. dec. 11. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!