Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyermeked vígasztalod,...

Ha gyermeked vígasztalod, mert "bántották" (majdnem egy korosztály), akkor nem a mártírszerepet tanítod neki óhatatlanul is?

Figyelt kérdés

Csak mert én sajna amolyan szerencsétlen, áldozattípus vagyok, tudatosan próbálok karakánabb lenni, hogy legalább a gyermekem személyisége ne így fejlődjön, már amennyire azt befolyásolni tudom.


Néha igazából nem tudom mi a helyes...

Arra már rájöttem, ha leszidom, utána nem kéne babusgatni, hanem arra tanítom már, hogy úgy teheti jóvá, ha kijavítja a bajt amit okozott (összeszedi, feltakarítja, stb,), és nem pedig azzal, hogy sírva hozzámbújik. (elvégre az életben is hiába szipogna akárkinek is..)


Vagy van a gyermeknevelés ezen oldaláról valami link, tanulmány, vagy ilyesmi, amiből tanulhatnék?


2016. okt. 22. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mérlegelem hogy mi a bántás oka, milyensége és súlya. A lányomat 1-2szer bántották már az iviban. 'Ha ellökik én mindig azt tanítom hogy szóljon az ovónőknek mert így lehet megfékezni. Erőszak erőszakot szül, ott kell hagyni azt aki bántja. De volt olyan is hogy "csak" megdobták zsepivel. Ilyenkor ezt nem érzem akkora súlyúnak hogy vigasztalgassam. Ott elütöm az élét egy viccel.. és jót nevetünk. A lelki bántást meg alapból komolyan veszem és vetetem vele is. Szerencsére felvágták a nyelvét és nem hagyja magát.
2016. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én igyekszem szívósnak nevelni az enyémeket. Kicsi koruktól kezdve ha elestek pl, akkor nem foglalkoztam vele, nem rohantam oda, nem kaptam ölbe és tutujgattam őket. A kicsi 2,5 éves és ha elesik gyakorlatilag felpattan és megy tovább. Csak akkor veszem ölbe ha valóban nagyon odaverte magát, de már csak olyankor fakad sírva. Minden kis bibiért nem. A nagynak is volt gondja a suliban, egy nagyobb fiú mindig ütögette, elgáncsolta. Mondtam neki hogy szóljon a tanároknak, vagy védje meg magát. Azóta megoldódott a dolog. Mindig arra tanítom őket hogy soha ne bántsanak másokat, de ha őket bántják, hát védjék meg magukat. A többi dolgot én is úgy csinálom ahogy te írtad, ha kiömlött takarítsa fel, ha eltört seperje össze (persze nem a 2 éves). Alapvetően vállalja mindenért a felelősséget. A kicsinél ez abban nyilvánul meg hogy rendet kell tartania a játékai között. Pakolja el ha már nem játszik vele. Én így álok a dolgokhoz.
2016. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig azt tanítom a lányunknak, hogy álljon ki magáért.

Ha bántják, ne hagyja magát. Vagy szóljon óvónéninek, vagy védje meg saját magát.

Sőt, ami nagyon tetszett, pont egy hete mesélte, hogy oviban megharapta egy másik kislány és mikor mondta az óvónőnek, ő azt válaszolta neki, hogy hát harapj vissza :))

2016. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy ha BÁRMI miatt szomorú, akkor vigasztalom, együtt érzek vele. Ezt fogom vele tenni akkor is, ha 30 évesen lesz szomorú valami miatt, nemhogy gyerekkorában.

Legföljebb, ha valami tényleg nevetséges apróságból csinál problémát magának, akkor próbálnám megértetni vele (de akkor is kedvesen), hogy miért nem jó minden apróságon fennakadni.


Szerintem te nagyon rideg szülő (anya?) lehetsz.

Ha én leszidom, és utána látom, hogy megbánta, amit tett, bújik hozzám, akkor igenis átölelem, megsimogatom és valami olyasmit mondok neki, hogy "apa szeret téged ilyenkor is, csak azt nem szereti, ha ilyet teszel".


Különben is, ha összetört valamit, akkor hogyan tenné jóvá azzal, hogy feltakarítja? Attól még tönkre tette azt a tárgyat! Vagy megbocsátom neki, mert szeretem (és ezt leginkább egy öleléssel tudom kifejezni), vagy a fene megette az egészet.

2016. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!