Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítod hálára a...

Hogyan tanítod hálára a gyermeked?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányunk és abszolút nem hálás azért, amit kap, amije van.

Most például itt az advent, nem csokinaptárat kapott, hanem évek óta olyan naptára van, amiben úgy összeválogatott apróságok vannak, amit direkt neki keresgélek össze. (Ő nem tudja, számára ez is a "karácsonyi csoda" része).


Mikor kinyitja az ajándékot, húzza a száját, fanyalog, hogy miért egy matrica csomag, miért egy hajgumi, ő nem erre, hanem erre, erre meg erre vágyik és mennyire rossz, hogy nem azt kapja. Gyakorlatilag nem hogy hálás lenne, de majdnem sír, hogy "mekkora szar" amit kap.


Nem tudom, hol rontottuk el, elrontottuk-e, vagy ez normális, nem tudom.

Én úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban megköszöntem mindent, amit kaptam, és nyilván nem minden "talált be" nálam sem, de ezt nem mutattam kifelé egyrészt, másrészt örültem azért, hogy lett még valamim.


Nálatok mi a helyzet ezen a téren?

Hogyan lehet ezen változtatni?



2021. dec. 10. 09:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne bunkózz vele kérdező, csak mert elevenedre tapintott. Lehet fájt amit írt, de te segítséget kértél, és lehet a tőle kapott fejmosás lenne a segítség ami neked kell.

Inkább gondold át amit írt.

2021. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerek, hogy fejmosást kapjak, és nem vagyok hozzászokva, hogy ilyen stílusban beszéljen velem valaki, aki szó szerint semmit nem tud rólam. Átgondolom, amit írt, de ettől még megrázhatná magát, nem egy taknyos kölyökkel beszél!
2021. dec. 12. 10:14
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de tartalmilag igaza van szerintem.
2021. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaza van. Amikor olvastam, hogy egy ovis korú gyerek pénzt kap a házimunka okán, kikerekedett a szemem, és az első gondolatom az volt, hogy hű, de bizarr. Az ember a takarítónőt szokta kifizetni, nem a gyerekét. És szerintem nem volt durva. Lehet, hogy fájt, de nem véletlenül, nem gondolod? Lehet, hogy van benne valami. Lehet, hogy ideje szembenézni azzal, hogy se te, se a gyereked nem tökéletes, ahogy senki sem az.
2021. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!