Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a hordozó hosszú távon nem...

Ha a hordozó hosszú távon nem jó a babánk, akkor nem ez vonatkozik a szétszedhetős kocsik sport részére is?

Figyelt kérdés

Csak nem értem miért jók azok a sport részek, amelyek háttámláját nem lehet függetlenül hátra dönteni az üléstől.

Így mikor alszik a baba, tulajdonképpen majdnem olyan, mint mikor kicsinek a hordozóban volt, hiszen sok kocsinak nem is olyan merev a sport részének a háttámlája.

Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy égnek áll a baba lába, mikor alszik, főleg mikor nagyobb, szerintem nem lehet valami marha kényelmes...

De ezek a babakocsik a legdrágábbak, és ha azt vesszük annyira nem is praktikus, mert a legtöbbet nem lehet összecsukni a vázzal együtt, így a sport rész külön helyet foglal a kocsiban...

vagy ti hogy vagytok ezzel?milyen kocsitok van?


2010. szept. 6. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudom melyik fajtákra gondolsz. De a sportrészeket legtöbbször 6 hónap fölött ajánlják, amikor már tud ülni a baba, tehát akkor már nem olyan megterhelő a gerincének, ha hosszabb távon ül. A hordozót viszont újszülött kortól lehet használni.

Egyébként elhiszem hogy ezek a kocsik nem lehetnek olyan kényelmesek, mint a ténylegesen dönthetők, de vannak olyanok akik ezzel mitsem törődnek, hanem csak azzal hogy jól nézzen ki a kocsi. Pont az ilyeneknek találták ki. :-)

2010. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, én is úgy gondolom, hogy ezek csak divatbabakocsik....

amúgy belegondoltam, hogy nekem sem lenne kényelmes ülő pozícióban úgy aludni, hogy igaz a háttámla hátra van döntve, de a lábam az égnek áll....nem tudom mennyire pihentető....arról nem beszélve, hogy az ilyen kocsikban a baba nem is tud hason aludni...és azért egy szép napon nagyon jó egy kiadós alvás a friss levegőn, de nem hinném, hogy a legkényelmesebb egy ilyen kocsiban.

2010. szept. 6. 16:04
 3/5 A kérdező kommentje:
azért kicsit több véleményre számítottam....
2010. szept. 6. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, akkor a szemedben én is ilyen "divatanyuka" lennék, mert nekünk is ilyen a sportrésze a kocsinak... Köszi a minősítést így ismeretlenül is!

Egyébként ez nekünk a 4. babakocsink, és egyiket sem flancolásból vettük, vagy mert azt a roh@.t sok pénzünket ne tudtuk volna hova rakni. Csak épp nagyon nem volt könnyű találni olyat, ami elég könnyű, hogy egyedül is tudjak vele BKV-zni, viszonylag nagy kerekei legyenek, hogy itt a környékünkön a hepehupás terepen, illetve a kráterni lyukakban az aszfalton ne akadjon el a kerék.

Aztán amikor jött a második babánk, megláttam a neten egy kocsit, ami csodák csodája, úgy tűnt, mégis tudja mindazt, amit az első gyerekkel 3 kocsiban is hiába kerestem! Pluszként, ami a férjemet is meggyőzte, az az, hogy szétszedhető, a vázról levehető a felső rész, és így jóval kisebbre csukható, mint bármely másik kocsi. Ami a nem túl nagy lakásunkban tárolás szempontjából szintén nem mellékes. (És jóval kevesebb helyet foglal el a csomagtartóban is, volt módomban látni a különbséget)Hát, így lett nekünk flancos, divat kocsink.

Én is idegenkedtem a sportrészétől, és nekem is fura, hogy nem dönthető külön a háttámla, de a lányomat láthatóan nem zavarja. Nem fészkelődik, nem kínlódik, és jó nagyokat is tud benne aludni.

A hordozóra azért mondják, hogy nem tesz jót, mert a pici, újszülött meg pár hónapos babák még nem tudják magukat tartani, és így az ő gerincüknek megterhelő több óra összegörnyedve. Mi 6 hónapos korig a mózest használtuk, utána tértünk át a sportrészre. Most már sokszor úgy ücsörög benne a lányom, hogy nem is dől hátra, kapaszkodik a karfában, és előre dőlve nézelődik.

De persze ha neked nem teszik, ne vegyél ilyet, senki nem kényszerít.

2010. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem tudom miért sértés valakit divatanyukányak nevezni? (amit egyébként így le sem írtam) És nem is sértésnek szántam, mert ha úgy vesszük magamat is annak gondolom, de azért én sem veszek meg mindent, főleg olyan dolgot nem, amin azt látom hogy valamiért nem praktikus. Nem irigykedésből írtam azt hogy az "olyanoknak való", mert én is megvehettem volna a méregdrága babakocsit, és majdnem meg is vettem, de amikor láttam valakit betuszkolni ezt a több alkatrészből álló babakocsit a csomagtartóba, az egész csomagrészt elfoglalta, akkor meggondoltam magam.

De ha neked bejön az a te dolgod, engem nem érdekel.

2010. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!