Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség! Van itt olyan...

Segítség! Van itt olyan hölgy, aki nem szeretett volna gyereket, de a párja miatt bevállalta?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Sosem szerettem volna gyereket, már egészen kiskoromtól kezdve TUDTAM, hogy sosem akarok anya lenni. Amikor 20-on évesen férfiakkal ismerkedtem, mindig a legelején tudattam velük, hogy gyereket nem vállalok később se. 24 évesen megismerkedtem életem párjával, akibe azonnal nagyon beleszerettem. Csodák csodájára, ő is ugyanezen a véleményen volt, hogy semmiképp sem szeretne gyereket. Ez ígyis volt jó hosszú ideig (7 évig), viszont nagyjából 1 éve elkezdte mondogatni, hogy lehet mégis szeretne gyereket. Az elején nem is vettem komolyan, de mostmár heti szinten feljön a téma és egyre határozatabb elképzelései vannak. Én most 32 éves vagyok, a férjem pedig 34. Továbbra sem szeretnék gyereket, szinte minden porcikám tiltakozik ellene, viszont azt sem bírnám elviselni, ha elveszíteném a szerelmem. Vele képzelem el az életemet, gyerek nélkül. Sajnos ez egy olyan helyzet, ahol nincs kompromisszum. Kikértem már a család, valamint barátok véleményét ezzel kapcsolatban, de nagyon vegyes válaszokat kaptam. Fogalmam sincs mit tegyek, abban vagyok csak biztos, hogy nem szeretnék gyereket, de a férjemet sem szeretném elveszíteni emiatt. Borzalmas patthyelzet.


Van itt olyan, aki a párja miatt vágott bele a gyerekvállalásba? Ha igen, kérem ossza meg velem, hogy mi lett a dolog kimenetele. Köszönöm a (normális) válaszokat előre is!



2021. dec. 13. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Először is jó lenne tudni hogy pl mi a konkrét oka annak hogy nem akarsz gyereket?

Van valami félelmed

A párod miatt ne vállalj be gyereket

Mert sajnos 2 opció van

Vagy előtörnek belőled szülés után az anyai ösztönök és megszereted a gyermeked

Vagy nem fogsz érezni semmit csak azt hogy számodra egy nyűg és teher a gyerek

És egy gyereknek sincs szüksége ilyen szülőre...

2021. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Pasi miatt sosem vállalunk gyereket! Rengeteg áldozattal jár, amit ha nem önmagad kedvéért teszel, akkor egy pokol. Ráadásul ha olyan gyereket "dob a gép", amelyik évekig állandó felügyeletet igényel, rosszul alszik, akkor töredék időtök jut egymásra a párotokkal.
2021. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Ennyi a konkrét ok, amit leírtam. Szimplán nem vágyom gyerekre, úgy van ahogy írod, csak nyűgnek érezném. Nagyon szeretem a mostani életem, a karrierem, a hobbijaim, hogy csak 2-en vagyunk férjemmel. Ezeket nem szeretném feladni senki miatt sem. Úgy érzem, hogy nem tudnék teljesen kiteljesedni egy gyerek mellett, valamit mindenképp fel kéne áldoznom. Számomra már az is nagy érvágás lenne, ha kiesnék munkából. Továbbá nem érzem magamban a potenciált, hogy anya legyek. Ez egy olyan feladat, amit nem tudnék megugrani, de őszintén szólva nem is szeretnék.
2021. dec. 13. 14:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a párodat kérdezd meg, hogy elmegy-e GYED-re, ha már ennyire babázni akar.
2021. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne szülj semmiképpen, ha ennyire nem akarsz, mert rossz vége lehet. Ne nyomoríts meg egy ártatlan gyereket.

Viszont, ha a férjed tényleg szeretne, akkor engedd el. Ne húzd az idejét, ne hülyítsd, hogy majd évek múlva akarsz, közben meg nem. Ha valóban gyereket akar, előbb utóbb le fog lépni.

Gyereket mindig magadnak szülsz, egy pasi kedvéért sem szabad.

Én szültem valakinek, azt hittem jó a kapcsolatunk, de 15 hetes terhesen megtudtam, hogy csak fogjuk rá, hogy a barátnője vagyok és csak azért van velem, mert másnak nem kellett. Mondjuk én szeretem, imádom a kisfiamat, a legjobb, ami történt velem, de lehet, hogy te nem így lennél vele. Soha nem lehet tudni.

Vagy esetleg ha lejárt a csed, ami fél év, akkor maradjon vele otthon a férjed. De utána is ott lesz a gyerek, te meg azt írtad, hogy szereted, hogy 2-en vagytok.

2021. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha a gyerek vállalás kérdésben nem passzoltok össze, akkor ő mégsem életed szerelme.
2021. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Én imádom a gyerekem és élvezem, hogy van ő, de ha ezt úgy vállalom, hogy nem akartam volna már tuti begolyóztam volna. Nem csak a sajátod, de a gyerek életét is tönkreteszed ha nem szereted. Ha ő gyereket akar el kell engedned bármennyire fáj. Fent jól mondták hitegetni nem szabad, de te se menj bele olyanba amit nem akarsz.
2021. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik ha egyedül maradsz a gyerekkel? Ezt a lehetőséget is mérlegelni kell.
2021. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű. Ne vállalj a párod kedvéért. A gyerekkel való törődés legnagyobb része rád hárulna, és pont te nem akarod. Ennek így semmi értelme. Ráadásul meggyűlölnéd a párodat, mert csak miatta vállaltad, de a sok nehézség mégis rád marad.
2021. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nő ismerősöm, aki nem akart gyereket, csak a párja miatt vállalta be, mert ahogy fogalmazott, "ő megérdemli".

Aztán most már ott tartanak, hogy a gyerek 2 éves, a szülők már csak miatta vannak együtt, külön szobában alszanak.A férfi nem foglalkozik sokat a gyerekkel, azt mondja, amíg ilyen kicsi, nem tud vele mit kezdeni..


Belefuthatsz te is ilyenbe. Persze az is lehet, hogy pont ellenkezőleg történne.Nem tudhatod.De ha egy apró kétség is van benned,akkor ne vállalj csak azért gyereket, hogy ne hagyjon el.Ha ő sem bírná elviselni, ha elveszítené a szerelmét, akkor lemond a gyerekről ÉRTED.

2021. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!