Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyász tabletta szedése...

A nőgyógyász tabletta szedése mellett mikorra tudja megállapítani, hogy terhes lehet-e a hölgy?

Figyelt kérdés
Szóval kb 2 hete az 1. tablettát későn vettem be, és volt nemi aktus. Így rá 1 hétre elmentem orvoshoz. Azt mondta nincs semmi gond, de nekem elég gyanús, mivel ugy tudom csak 2-3 hétre rá tudja pontosan megállapítani az orvos nem kb 5 nap után. Vagy mi az ami miatt tabletta mellett tudhatja biztosan? Mondjuk ha nem ért be tüsző?!
2015. szept. 2. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy terhességi tesztből előbb kiderül, mint ultrahang vizsgálat alapján.


A fogamzás időpontja után egy héttel viszont se orvos, se teszt, se vérvétel nem képes kimutatni.


Szerintem feltehetően nem arra mondhatta az orvos, hogy "nincs gond", hogy nem látja jelét terhességnek, hanem arra, hogy egy kihagyott szemnek valószínűleg nem lehet ilyen következménye. De te tudod, hogy milyen körülmények között hangzott ez el tőle.

2015. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát én is azt sejtem. Csak nem tudtam hogy azt ultrahanggal látta mert mondtam neki az idopontokat és igy visszagondolva csaknem elnézte egy héttel.
2015. szept. 2. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha tudod, hogy 1 hét után nem lehet megállapítani a terhességet, miért akkor mentél orvoshoz?

Leghamarabb a teszt mutatja ki, kb. aktus után két héttel, de inkább célszerű a megvonásos vérzés idején tesztelni (leginkább akkor indokolt, ha nem jön meg ugyebár...).

Ultrahanggal később, érzékenyebb géppel is csak 3-4 hét után látja.

2015. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát a nővér telefonon azt mondta minél hamarabb menjek be.
2015. szept. 2. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4


Magánrendelésre mentél?

2015. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor a nővér butuska volt, már bocsánat. Egy hét után mégis mit akart? Akkor már nem lehet esemény utánit adni, hisz kifutottál az időből, a terhesség meg ha van is, nem látszik. Szóval totál semmi értelme nem volt.
2015. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Más országban vagyok. Nálunk nincsenek magánrendelők :)
2015. szept. 2. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! tegnap voltam nőgyógyásznál, és pont erre kérdeztem rá. Csak az 5-6 héten tudja kézzel és ultrahanggal is megállapítani, hogy terhesség áll e fenn. Addig nem is ajánlott dokihoz menni, csak a teszt mutatja ki előbb.
2015. szept. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike :) De rájöttem h azt tudta megállapítani, h a tabletta kimaradás nem okozott semmi problémát :)
2015. szept. 4. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!