Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 èvesen ùjabb szeparàciòs...

2 èvesen ùjabb szeparàciòs szorongàs hullàm?

Figyelt kérdés

9 ès 18 hòsròl tudok, de 2 èv körül is van? 26 hònapos a lànyom. Mindig csak velem akart mindent, de eddig legalàbb nagyszülőkkel ès az apukàjàval elvolt, el tudtam menni 1-2 òràra. Pàr hete viszont nem lèphetek ki nèlküle a hàzbòl. Az nem opciò, hogy nem szòlok, hogy elmegyek. Minden èrzelmet nagyon intenzìven èli meg, ilyenkor csak èn tudom megnyugtatni.

Nektek mi segìtett? Tudom, hogy csak egy időszak, de van olyan, hogy muszàj nèlküle elintèznem valamit.


2021. dec. 14. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

2 évesen is lehet ilyen. Nekem is ekörüli volt a lányom, mikor másodszor élte ezt meg. Az segített, hogy egyedülhagytam. Először elmentem boltba, kb. 20 perc. Az első napokon úgy értem haza, hogy sírt. Két hét után már észre se vette, hogy elmentem. Ekkor még mindig nem maradt másokkal jól el. Kétszer el kellett utaznom az ország másik felébe, így anyumra bíztam. Mondtam neki, ha sír utánam, akkor ne foglalkozzon vele, majd egyszer abbahagyja. Sírt, az egyik nap kb. 2-3 órát, a másikon már csak úgy felet. Azóta másokkal is viszonylag jól elvan.

Le kell szoktatnod magadról. Máshogy nem fog megváltozni. A nővérem úgy gondolta, hogy ez hülyeség, ilyet nem szabad csinálni. Lassan 6 éves lesz a fia, és már azért hisztizik, ha rajta és az anyján kívül más is tartózkodik velük egy szobában. Az apját még elviseli, mást nem. Szóval ha nincs erről leszoktatva, akkor még durvábbá fog fajulni a helyzet az idő múlásával.

2021. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Az én kislányom is ilyen, sőt, 2 évente rájön. Most lett 6, megint csak én vihetem oviba, apa nem jó, velem akar lenni, mellettem aludni, stb. Megfigyeltem, nála 2 évente ismétlődik :P
2021. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Lehet türelmes és támogató, vagy követheted a ridegtartást és alkalmanként, ha nyikkan, bele is rúghatsz, mint a 2-es. Így is, úgy is, önálló felnőtt lesz, csak nem biztos, hogy 30 felett rád nyitja majd az ajtót.
2021. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2: ez az, amit el szeretnèk kerülni. Nem akarom, hogy sìrjon, keressen, hogy visszajövök-e egyàltalàn. Eddig is mindig megvìgasztaltam, meghallgattam. Nem akarom levàlasztani magamròl, èn vagyok neki a biztonsàg.



Csak èrdekelt, hogy a "nagykönyben" van-e 2 èv körül szeparàciòs szorongàs. De ezek szerint nagyon egyèni ès majd ez is elmùlik.

2021. dec. 14. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt 2 évesen szepa. Nem is kicsi!
2021. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!