Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Társaságban hogyan tudod...

Társaságban hogyan tudod megnyugtatni, amikor meg kell osztanod másokkal a figyelmed, reagálni a többiekre, válaszolgatni másoknak, meg stb? (szeparációs szorongás 1,5 évesen. )

Figyelt kérdés

azt többször észrevettem, ha sír a gyerek, mindenki úgy beszél velem tovább, mintha éppen mi se történne, folytatja a témát amiről épp szó volt, fenntartva a figyelmem, válaszokat várva, miközben én csak a kicsire koncentrálnék, magyaráznám neki a heyzetet, megnyugtatnám, stb


és nem egyszer fordulnak ezek elő amikor pont úton vagyunk a babakocsival és találkozom ismerősökkel, vagy akárkivel, akiket a kicsi régen látott, nem emlékszik rájuk, megijed tőlük. mit tudok tenni? hiába simogatom a buksiját, legszívesebben felvenném, de utcán menet közben csatolgassam ki a kocsiból, főleg az ismerősök előtt, mintha valami extra félős pátyolgatni való pici baba lenne...?és hiába guggolok le és beszélek hozzá, mert közben az ismerősök is beszéltetnek, felelgetgetnem kell..


alapvetően nyitott, barátkozós jellem(mosolyog a hozzá gügyögő pénztárosra, stb), de mostanában(szeparáció) van, hogy számára idegenre a következőkön megy végig: először megszeppen, utána csak csendben van, néz rám(bújna hozzám),lehajtja a fejét, szégyenlősködik ez össz olyan 5 perc, és aztán elkezd sírni. és ezeket a fázisokat van, hogy észre se veszem, mert másokra figyelek éppen, csak a sírásnál eszmélek.


és legutóbb annyira nem esett le, hogy épp fél az idegentől, hogy még ott poénkodtam rajta, hogy vajon most hova tűnt a nagy legény belőled? :) (otthon eléggé öntudatos, mert utánozza az akaratos(olykor hisztis, idegbeteg) gyerekeket a játszóbölcsiből :()

és persze sírás lett annak a találkozónak is a vége :(

a félelmén pont nem poénkodnom kellett volna, csak nem esett le, hogy ezért a nagy csend, mert ugye másokra figyeltem.


2015. aug. 8. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell valaszolgatnod.


Első a gyerek, én biztos h csak vele foglalkoznék. Az illető meg majd észreveszi magát.

2015. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van a gyerekre kell összpontosítani.

Ha ki kell venni a babakocsiból kiveszed és kész. Nekem 2 is van. A nagyobbal soha nem volt ilyenünk, a kicsi attól függetlenül, hogy otthon olyan mint a nagy volt, nem szereti az idegeneket (de nem is kell feltétlenül idegennek lennie, pl volt olyan hogy a mamához sem akart oda menni, mert olyan napja volt, hogy bújt hozzám), van aki ha csak ránéz már elkezdni a pityergést, van aki csak épp hogy hozzáér a lábához már ordít. Ő ilyen. Ő is ilyenkor bújik belem, ha kell felveszem, megnyugtatom és ha valaki mondja tovább a magáét (mert pl van aki ilyenkor sem veszi észre magát) mondom neki, hogy ő ilyen természet és foglalkozom a gyerekkel, hozzá beszélek, ölelem. Akinek nem tetszik hát így járt. Én már rég túl vagyok azon, hogy mit szólnak mások vagy kívülállók ahhoz amit csinálok. Nem idegesítem magam azon ha esetleg megsértődik a drága rokon. De általában nem ilyenek, a többség normális és tudja milyenek a gyerekek.

Szóval ne foglalkozz másokkal, mindig a gyerekre koncentrálj, hidd el meglesz a hatása később, akinek meg nem tetszik hát így járt.

2015. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én meg folytatom a beszélgetést - csak közben felveszem a gyereket. Mondjuk az enyémek extra félősek és szégyellősek, ha először megnyugtatnám és utána kezdenék beszélgetni, soha nem tudnék senkivel beszélni. De általában elég, ha hozzám bújhatnak.
2015. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én azt mondom,hogy "bocsi"-és a gyerekre figyelek,nekem ő az első.mondjuk nálunk inkább csak szaladni kell utána.ha visszatértem,megkérdezem,hogy hol is tartottunk,ha nem emlékszem
2015. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!