Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandós lettem, és még lenne...

Várandós lettem, és még lenne két évem az egyetemből. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Budapestre járok egyetemre, azonban úgy hozta az élet, hogy a párommal lesz egy gyermekünk. Eddig még nem költöztünk össze, most lenne hova, azonban másik településen, Pesttől messze. Fogalmam sincs, mit tegyek, mert nagyon szeretem az egyetemem, a szakom, és nem szeretném veszni hagyni az eddigi másfél éves munkámat. Javaslatokat szívesen elfogadok.

2021. dec. 14. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebbe nem dönthetünk, a te életed, te tudod, mi a fontos.
2021. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Passziváltathatod is magad arra az időre, amíg babázol, esetleg ha van ilyen képzési mód, akkor átjelentkezhetsz levelezőre.
2021. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Ameddig a baba a pocakban van addig mindenképp csinald az egyetemet. A tanárok elnézőek ilyenkor hidd el, lehet egyeni tanrendet kerni. Amint megszuletett a baba passzivaltasd magad szerintem 2 félévre, mert az elso év az nehéz, szokjátok meg egymást. Utána folytasd egyéni tanrenddel. Én nem hagynám veszni.Vagy esetleg levelezőre nem tudom át tudod e kéretni magad, ha van belőle levelező egyáltalán. Gépész mestert már pocakosan csináltam, de ez levelező képzés. Leabszolváltam még szülés előtt, most másfél éves a fiam, januárban megyek allamvizsgazni.
2021. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Levelező?

Én januárban államvizsgázok, 3.5 éves képzés, a fiam pedig most lesz 2, és van még egy nagyobb gyermekem is.

2021. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tanévet még be tudod fejezni. (Ahogy számoltam.)


Az összeköltözés befolyásolja a tanulmányokat? (Írtad, hogy messze lenne.)


Párod mit szólt mindehhez?


Ezt az évet meg tudod csinálni, majd egy év passzív, ami alatt kérsz diplomás GYEDet.

1 év után levelezőn vagy egyéni tanrenddel visszamész az egyetemre. Ha netán nehéz a gyerek mellett, akkor kisebb léptékkel haladsz.


Ha megtartod, akkor a fentebb írt opciók várnak.

Ha nem, akkor...


Mi a te, a ti helyetekben nem tudunk dönteni. Legyen ez a ti közös döntésetek.

2021. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Mikor szülsz?

A levelező képzés milyen beosztás szerint megy?

Ha tavaszi félévben még nem születik meg, akkor azt még megcsinálnám nappalin, esetleg ha már költözni kell, akkor már ez is mehet levelezőn.

A baba mellett 1 félév passzívra biztosan elmennék, a másodikat majd meglátod. :)

2021. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek már 6 hónaposan is bölcsibe adható, illetve az apja is otthon lehet ám vele gyeden.
2021. dec. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Biztodan nem mennék levelezőre, mindenhol létezik egyéni tanrend, többek közt ilyen esetekre.
2021. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
7# Azért anyagilag nem biztos, hogy ezzel a megoldással jól járnak.
2021. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

9!


Nos, az már a feleloss gyermekvallalas kérdéskör, ami itt ugye eleve nem játszik.

2021. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!