26 évesen fejezem be az egyetemet, nagyon szeretnénk már babát, de még van 2 év az egyetemből?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom 28. Nagyon szeretnénk már babát, de muszáj befejezni az egyetemet. A diplomás gyed, ha jól értelmezem, csak a gyerek 1 éves koráig jár. Utána elmehetne vele az apuka gyedre még 1 évre?

Ha közben újra teherbe esek, a 2. babával nem leszek jogosult a gyedre, ha nem nem dolgozok 1 évet? Ilyenkor milyen megoldás jöhet szóba?

Köszönöm a segítséget, jó lenne átlátni ezeket a dolgokat, hogy hogyan tervezzünk.


2015. márc. 20. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mielott ezeken a dolgokon kezdenel el kattogni gondolj bele 1-2 dologba. Peldaul:

Ket ev mulva fejezed be az egyetemet. Ha most belekezdetek a babaprojektbe nem biztos, hogy elso blikkre osszejon. Esetleg szamolj 3-6 honappal, mar el is telt fel eved. Mire megszuletik a baba az meg 9 honap, szoval az elso ev siman elmegy a tervezessel, kihordassal, es utanna meg siman van egy eved.

Vagyis akkor kezdj el aggodni a gyedenn ha mar teherbe estel.

2015. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2017. júniusában végeznék, munkába állni kb. októberében tudnék.

2016. decemberében elkezdenénk próbálkozni, pont amiatt, mert ki tudja, hogy mennyi idő alatt jönne össze.

Viszont ha összejön hamar, lehet, hogy munkába se tudok állni...jó lenne ismerni minden opciót, hogy hogyan tervezzünk.

2015. márc. 20. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha befejezed az egyetemet és dolgozol legalább másfél évet. Így jársz a legjobban anyagilag.

A diplomás gyed igen, a baba 1 éves koráig jár. Utána apa elmehet gyedre, ha jogosult, vagyis megvan a 365 biztosított napja és rendelkezik munkahellyel.

2. gyereken szerintem még ne gondolkozz, ki tudja, egyáltalán milyen törvényeket hoznak? Hol van még 2016 decembere? Addig még Orbán is lemondhat vagy mittudomén, aztán megint jönnek az új jogszabályok.

Előre nagyon semmit sem lehet megmondani, hogy mi lenne a tuti jó.

2015. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tènyleg nem tudnánk addig várni, nagyon vágyunk már mindketten babára. :(

Igazából már az is felmerült bennünk, hogy még addig sem várunk, hanem belevágunk jövőre. De ez nyilvánvalóan őrültség lenne.

A vőlegényem 4 éve dolgozik már és biztos munkája van, tehát "vele nincs gond".

Azt nem tudjuk, hogy "velem" mi legyen.

Mindenféleképpen úgy járnánk a legjobban, ha ő menne gyed-re, én meg elmennék dolgozni, csak ha jönne a 2. baba, nem tudom, mi lenne a legjobb.

Ráadásul vannak nőgyógyászati gondjaim is, hiányzik az egyik petefészkem, a másik sem mindig működik megfelelően, szóval sok a bizonytalanság.

2015. márc. 21. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!