Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha nem sütünk?

Nagyon gáz, ha nem sütünk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy sütisütős fajta, plusz növényi étrenden is vagyok. 2 éves lesz a lányom. Mindenhol látom facebookon hogy már sütik a mézeskalácsot, és mi is ezt csináltuk, amikor gyerekek voltunk. Lehet, hogy jövőre már csináljuk, mert akkor majd jobban fogja értékelni talán, de idén nem csinálunk semmit. Sőt, ebédre is anyóshoz megyünk, aki mindig annyi sütit süt, hogy még januárban is azt eszik reggelire két vacsorára...

A sütikivágás megvan gyurmából 😂

Amúgy sem tudom, hogyan kell mézeskalácsot csinálni...


2021. dec. 18. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kinek és miért akarsz megfelelni? Élj úgy, ahogy neked jó és ha karácsonyi vacsora egy rántotta, de neked jólesik, akkor legyen az!
2021. dec. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne gáz, nem kötelező. A lányom 3 éves lesz, én sem sütök, eddig sem sütöttem. Jövőre talán fogok, addigra jobban tud segíteni a lányom is. Ez olyan, hogy nem-e gáz, ha nem süt vki bejglit. Én azt sem fogok. Van egy 11 hónapos kisfiam is, nem tervezek nagy sütés-főzést, nem erről kell szólni elsősorban a karácsonynak. Mindenki úgy ünnepli, ahogy akarja, tudja. Sok olyan család van, ahol még rendes étel sem kerül az asztalra, nem hogy mézeskalács.
2021. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell megszakadni az ünnepek alatt (sem), és nem kell olyat bevállalni, amit csak azért teszel, mert más is.


Ugyanakkor _szerimtem_ hozzátartozik az ünnepvarashoz a készülődés. Legyen az sütemény, asztaldisz, ünnephez kapcsolodo mesekönyv olvasás vagy beszélgetés. Az a fontos, hogy mindenki megtalálja azt, amit tovább tud adni a gyerekének.

2021. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, sokan nem sütnek. Csak azt nem rakják ki. Én majd sütök, de nem rakom ki, nem fog érdekelni, hogy nem látják, meg hogy ki mit gondol. Te se foglalkozz vele! Csináld úgy a dolgokat, ahogy nektek megfelelő.
2021. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Életemben nem sütöttem még mézeskalácsot.
2021. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Készülődünk, várjuk a karácsonyt, már fel van díszítve a lakás, illetve a lányomnak kis fája is van már. Olvasunk karácsonyi könyvet is. ☺️
2021. dec. 18. 23:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi fogunk sütni mézeskalácsot, pedig gyerekként nem sütöttünk. Bogyó és Babóca egyik részében volt, és kipróbáltam és bevált.
2021. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Életemben először a gyerekemmel sütöttem 1,5 éves korában.. de ő mèg nem értékelte.



Nekem sem hiányzott sos, szerintem nem gáz.

2021. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem gáz lenne, mert imádom és gyakorlatilag folyton azt látják a gyerekek, hogy a pékárutól kezdve mindent sütök… de ha te nem ilyen vagy, akkor neked/nektek nem gáz, biztosan csináltok olyat, amitől meg engem ver le a víz. 😊
2021. dec. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Pár éve sütök mézeskalácsot. Azt is a "program" miatt, mert a gyerekek szeretik díszíteni. Meg se esszük, fele megy anyámnak, ő szereti. 23-án még dolgozom, 27-én már ismét, szóval süssön a radai rosseb. 25-26 rokonlátogatás. Nem kötelező semmi. Fb-ra sem rakom ki.
2021. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!